Étkezés közben igyunk, vagy ne? (tudásbázis)
Nah, én jelenleg fogyókúrázom és imádok evés közben inni, általában vizet, néha szörpöt, kólát. persze mióta fogyókúrázom csak vizet, csakhogy olvastam, h a folyadék feéhigítja a gyomorsavat és nehezíti az emésztést.
Álitólag csak akkor vagy szomjas evés közben, ha annak amit eszel nincs elég folyadéktartalma, de kérdem én, ha "szárazat" eszek, akkor ahhoz miért nem ihatok, h meg legyen a folyadéktartalma?
A leves meg eleve folyadék, akkor azzal most mi van a leves emészthetetlen, mert egy csomó folxadék, amit kanállal viszünk be?
jelenlegi fogyókúrám lényege, h 3óránként eszek napi 5-ször keveset, viszont, ha minden étkezés előtt fél órával ihatok csak és minden étkezés után 1,5-2órával, akkor hogy lögyböljem be azt a rohadt 2-3liter folyadékot?
Elég nehéz próba elé lettem állítva, már a kajálásért is a telefonom csörög, el sem tudom képzelni, hogy pavlov kutyájaként egyek-igyak, csörrenésre, ez valami őrület.
Sztem nem fogok leszokni erről a szokásomról, sőt sztem kevesebbet eszek, ha iszok, nem is a víz, de a kóla a legjobb példa, ha megiszok két pohár kólát kaja utána alig gördül le, mert megtölti a gyomromat...persze fogyókúrám alatt nem kólázok...
Amikor jól esik..
De a leves is folyadék-Drága Apám azt mondta ( vagy 50 éve)..elQbb egyek levest.. utána igyak vizet-mert elveszi az étvágyamat a viz..
BUÉK MINDENKINEK :)
én azt hallottam nemrég rola hogy evés elött kell inni mert utána a teli gyomrot mégjobban megterheli.
de én evés közbe és után is iszok ez van.szerintem mindenki akkor igyon mikor kedve van:)
ÉN így tudom
Tudatos vízivás
A mérsékelt égöv alatt (pl. Magyarországon) egy felnőtt szervezetéből - légzés, izzadás, kiválasztás következtében - naponta 2-3 liter víz távozik. Hogy a szervezet víz- és só-háztartása fel ne boruljon, a vesztességet megfelelő, „tudatos vízivással” időben pótolni kell.
A – tudatos vízivással időben pótolni kell – azt jelenti, hogy nagyon fontos lenne meg sem várni azt, hogy szomjúságérzetünk legyen. Mert, mire az információ eljut az agyba, a sejtek – a felgyülemlő-végtermékek, salakanyagok miatt – már fuldokolnak. Ha nem történik meg időben a folyadék utánpótlás, akár el is pusztulnak. A „szomjúság” a szervezet vészjelzése, amely a kiszáradás fenyegető közelségére figyelmeztet. Ha a folyadékháztartás felborul, a vér a sejtek víztartalmát vonja el, s emiatt azok anyagcseréje megváltozik. Így romlik a szövetek vérellátása, amire az agy is érzékenyen reagál, akár tudatzavar vagy eszméletvesztés is kialakulhat. Igyunk tehát időben és bőségesen.
„A bölcs ember nem akkor kezd kutat ásni, amikor megszomjazik, hanem sokkal előbb!” /Régi kínai mondás/
Mikor igyunk vizet?
- Reggel – még mindenek előtt 2 pohárral. (A méregtelenítést, székletet segítendő.)
o Az elsőt egyszerre igyuk ki.
o A másodikat kortyonként.
- Minden étkezés előtt fél órával. (Hogy az emésztőnedvek előállításához a szervezet rendelkezésére álljon a megfelelő folyadék mennyiség, ne a vérből kelljen kivonnia. Ne sűrűsödjön be a vér.)
- Nem evés közben, vagy nem közetlen evés után. (Hogy ne híguljon fel az emésztőnedv, megzavarja az emésztést.)
- Egyébként napközben többször, nem megvárva a szomjúságérzetet, tudatosan!
- Ha nassolni kívánnak, mielőtt nass után kutatnának, igyanak egy pohár vizet. Dupla haszon: egyben elmúlik az ingerünk az egészségtelen, hizlaló nasstól is.
- Legyen a táskában mindig egy kisebb utántölthető vizespalack. Ezt minden „üresjáratnál” húzzuk meg: amikor buszra, villamosra, metróra várunk, sorban álláskor a boltban, hivatalban.
- Lefekvés előtt 1 pohárral.
Mennyit igyunk?
- Ha túl sokat, akkor a sejtek telítődnek vízzel és „vízmérgezés” léphet fel.
- Ha túl keveset, akkor a sejten kívüli folyadék mennyiségének kóros csökkenése, kiszáradáshoz vezethet.
Az a tapasztalat, hogy akkor ideális az életmódunk, táplálkozásmódunk, vízfogyasztásunk, ha a vizeletünk tiszta, átlátszó; nem szúrós szagú, nem habos, nem opálos, nem zavaros.
További ajánlott fórumok:
- Életmódi, avagy okos étkezés és mozgás
- Túlsúly vagy csak étkezési probléma?
- Mitől lehet egy ideje étkezés közben nyelési nehézségem?
- Mikor (étkezés előtt vagy éhgyomorra, reggel vagy este) kell alkalmazni az "Útifűmaghéj"-at?
- Az üdülési csekk, vagy étkezési utálvány miért jó a munkáltatónak? ha jó...
- Szeretkezés közben rád nyit a 12 éves fiad, mit mondasz neki?