Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Emberben már csalódtam, macskában soha. fórum

Emberben már csalódtam, macskában soha. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

aug. 16. 07:06

Én meg olyan macskát ismertem, aki évekig boldogan élt a gazdájával, aztán egyszercsak eltűnt. Mivel kijárós macska volt, bármire lehetett gondolni. Aztán, hónapokkal később a gazdája észrevette pár utcával arrébb, ahol szintén boldogan élt az új gazdájával. Próbálta hazavinni, hazacsalogatni, de nem lehetett, ha hazavitte, a macska visszament az új otthonába.

Szerintem ez egy csalódás a macskában.

13. Regin_a (válaszként erre: 12. - Regin_a)
aug. 13. 19:35
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Regin_a)
aug. 13. 19:34

Éppen most olvastam

Szegény csaj, szegény kutty! Kije lehetett más a világon mint a kutyácskája?!

11. Regin_a (válaszként erre: 2. - Ruslan)
aug. 13. 19:28

Tudom sokan nem értenek egyet ezzel, én mégis kitartok emellett."

Kitartás! Én nem értek egyet veled

10. Enissa (válaszként erre: 9. - Ruslan)
aug. 13. 17:41

A kutyák pl. előre tudnak rohamokat jelezni, vagy magasabb, alacsonyabb cukorértéket.

Ők, ha engedik odabújnak a pofijukkal az emberhez a (cicák is), ha nem érezzük jól magunkat, vagy szomorúak vagyunk.

Az állatoknak az érzelmeik sokkal fejlettebbek szerintem, mint azt sokan gondolnák.

9. Ruslan (válaszként erre: 6. - Enissa)
aug. 13. 15:05
Így van. Az is lehet fejlettebb a gondolkodásuk, mint gondolnánk.
8. Ruslan (válaszként erre: 3. - Amaunet)
aug. 13. 15:04
Örülök, hogy egyetértesz.
7. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 12:08
Nyilván azért, mert egy macskától nem is vártál el olyasmit, ami teljesíthetetlen volt a számára.
6. Enissa (válaszként erre: 2. - Ruslan)
aug. 13. 10:50

Részben egyet is értek veled, de mit tegyen az az ember, akinek mondjuk messze, netán külföldön él a családja, egy állat jó, ha van körülötte, van kihez szólni, kit megérinteni.

A lelkét bearanyozhatja.

Nem mindenki tud maga mellett tudni valakit, főleg, ha elmúlt x éves.

Nyilván teljesen logikus, egy állattól nem várunk el annyit, ha józan eszünknél vagyunk, mint egy embertől, így nem is lehet akkorát csalódni, vagy egyáltalán nem lehet csalódni, cirminek az a dolga, egyen, aludjon, néha doromboljon az ölben.

De ők is egyéniségek, egyik bújósabb, másik vadabb.

aug. 12. 16:24

Macskába, ha nem is csalódtam, de több olyan cicánk volt, aki kicsinek fiatalnak egy tündér, aranyos volt, de később felnőtt vagy öregkorára " elromlott ". pl a Picikét kiskotában imádtuk, de pár éve olyan, mint egy morcos vénember ( 9 é. kandúr)

Emberekhez közvetlen családtagjaimon kivül különösebb reményt vagy elvárást nem fűztem, igy nem kis csalódtam.

Különben a Picike pálfordulása jobban fáj, ő volt a szemünk fénye. Nemcsak gonosz, hanem pofátlan is lett.

aug. 12. 14:59
lehetséges hogy sokkal kevesebb macskát ismersz közelről ;)
3. Amaunet (válaszként erre: 2. - Ruslan)
aug. 12. 14:49

Egyetértek.

Lehet szeretni egy állatot és ők is ragaszkodnak a gazdához, de ők mégiscsak állatok. Nem pótolhatják az emberi kapcsolatokat.

aug. 12. 13:17
Én azért igen, amikor leszedi az asztalról az ételt vagy összetör valamit. Szerencsére az enyém bent nem piszkol. Azért vigyázzunk ezzel a házi kedvencek pótolhatnak társat dologgal. Ha bajba kerülünk nem segíthetnek és az embereknek alapból szükség van társakra, akik segítenek a munkában, kommunikációban stb. Nagyon jó dolog az is, akinek van házi kedvence, én csak ajánlani tudom mindenkinek. De az van, hogy mindennek megvan a szerepe, egy állat nem lehet a LELKI társunk. Tudom sokan nem értenek egyet ezzel, én mégis kitartok emellett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook