Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elutasítja az agyam a meditálást. Pedig tudom, hogy jót tenne. fórum

Elutasítja az agyam a meditálást. Pedig tudom, hogy jót tenne. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. Karmol (válaszként erre: 16. - Timycat)
tegnap 01:07

Ravertem az oktatomra :)


De csak mert a covid óta nem úszik, és 19 évvel idősebb.. amúgy nem tudnék gyorsabb kennii egy oktatora, aki pillangozni tud, én még nem

24. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 23:00
Félsz a változástól? Az enyém az olvasást utasítja el mostanában, pedig tudom, hogy jót tenne. Újabb "nehéz" könyv került a polcra, amit majd elolvasok. Majd...
23. tien (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
tegnapelőtt 22:37
😁
tegnapelőtt 18:28

Biztosítani kell a feltételeket és nem szabad erőszakosan sürgetni,hogy meditációs állapotba kerülj! Sokat segíthet egy meditációs tanfoyamon való részvétel+ türelmes gyakorlás!

ŐsziFalevél36

21. michelle.r (válaszként erre: 20. - Tien)
tegnapelőtt 16:54

Bakker, kétszer olvastam úgy, hogy kézbe veszem az "ecetet" - ahhoz képest, hogy néhány napja még a világból szaladtál ki tőle.... 😂


Így kezdődik, sőt még velem is előfordul, pedig évek óta művelem. Nekem az segít ilyenkor, hogy hagyom a gondolatot, nem akarom eltüntetni, előbb-utóbb elmegy.


De a festés tökéletes, az is meditáció. Kedvenc barátom meg se hallja, ha szólunk hozzá, ha épp fest.

20. tien (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
tegnapelőtt 15:07

Tuti.


Kezembe veszem az ecsetet és a külvilág megszűnt.

Nincs zavaró gondolat .

Meditálni (klasszikus) nem próbáltam.

Mindig jöttek a gondolatok,bevillanások.

Hagytam a fenébe.

19. michelle.r (válaszként erre: 16. - Timycat)
tegnapelőtt 11:39
Úszásban sem vagyok nagy spíler, de az elmúlt évekhez képest ezen a nyáron nagyon csodálkoztam magamon. Úgyhogy el is döntöttem, hogy rágyúrok a következő évi Balaton átúszásra.
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 19:49
Azert tiltakozik, mert te magad kellemetlennek es furcsanak erzed. :) probald meg vezetett meditacioval, nekem se ment, de neha lecsillapodok en is, es szuper jo! 41.5 evesen kezdtem, szoval sosem keso!!
17. Gekkoo666 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 19:03
Próbálkozhatsz azzal is, hogy a csendben a külső zajokat számolod. Ez is teljesen leköti az agyat.
16. timycat (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
szept. 24. 18:58
Én az úszással vagyok így, van ismerős aki úszás közben kapcsol le, nem is értem hogy csinálja, km-eket úszik minden erőfeszítés nélkül, nem csak medencében. A futás nekem jó volt, totál kikapcsolt.
15. michelle.r (válaszként erre: 11. - Panna.33)
szept. 24. 15:34

Egyetértek. A meditáció szerintem annyi, hogy elcsendesülsz, és figyeled a belső csendet. Hogy ezt ki mivel éri el, az csak kísérletezgetéssel derül ki.


Nekem a szívkoherencia gyakorlat hozza a legjobb eredményeket.


Egy barátnőm nem érti, futás közben hogy nem kerülök meditatív állapotba. Én értem, nem lehet egyszere lazának lenni és az életedért küzdeni. 😇

14. Panna.33 (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
szept. 24. 14:18
Igen, ez így van.
13. globus
szept. 24. 13:42
Nekem elég, ha van fél óra, amikor hanyatt dobom magam, nem szól senki, csak nézhetek a lyukon.
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Panna.33)
szept. 24. 13:41
Pont az a vicces a meditálásban, hogy valaki minél jobban akarja, annál kevésbé megy. Erőből nem lehet megoldani. Ellazulok, ha megfeszülök is! :D
11. Panna.33 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
szept. 24. 13:38

Lazításra mindenkinek szüksége van, ez tény.

De ha valaki "A" meditálást elvárásként éli meg, akkor az nem segít.

Meg kell keresni, miért nem hagyja magát ellazulni ezen tevékenységhez. De addig is egy jó könyv, egy jó film, háziállatokkal való foglalkozás stb. jót tehet.

10. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Timycat)
szept. 24. 12:28
én sem tudom.pedig a lányom azzal foglalkozik.
9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 24. 11:41

Nagyon rég nekem az autogén tréning segített, aztán maradt a futás, minden facságot ki tudtam futni magamtól, aztán mikor már nem ment a futás/sport, volt némi vergődés, jött a jóga, amitől korábban a falra másztam, de fizikailag másra már nem voltam alkalmas, aztán mostanra elengedtem mindent, így nincs miből relaxálni, reményeim szerint bevettem az élethosszra tartó lecarom tablettát. Nem biztos hogy jó, de sokkal könnyebb az életem így.


Engem a klasszik relaxok, önismereti tréningek, pöntyögések mindig is halálra idegesítettek.

8. michelle.r (válaszként erre: 5. - Panna.33)
szept. 24. 11:04

Szerintem mindenkinek jót tesz. De ahogy Panka is írja, az elme "hisztizik".


Annyi minden lehet meditáció, pl. egy séta az erdőben egyedül, még a vasalás is. Akkor nem megy, ha valakinek szilárd elképzelése van, hogy hogyan kell, és megdönthetetlen elvárásai, hogy minek kellene történnie.

szept. 24. 08:18
Nem az agyad utasítja el, hanem az elméd, mert fél átadni az irányítást. Próbálkozz először koncentrációval és relaxációval. Gyakorlás kérdése ez is.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 23. 23:17

Próbáld elalvás előtt! Nem kell hosszan próbálni és erőlködni, csak aludj el utána.

Szellőztess ki előtte! Legyen csend és sötét vagy félhomály.

Hogy a gondolataid ne cikázzanak számold és figyeld a pulzusod!

Ahhoz, hogy sikerüljön le kell nyugtatnod, lassítani magad, az agyad.

szept. 23. 22:45
Ha elutasitja, akkor nem valószínű, hogy jót tenne. Akkor más módon kell lazítani.
szept. 23. 22:42

Ezért jó jógàzni (ha jó oktatóval vagy).

Légzés, tartàs...

3. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 23. 22:21

Engem nem kell hozzá "vezetni"!

Elég egy jól megválasztott, áradó zene és behunyni a szememet! :)

szept. 23. 19:08
Nem baj, nem egyszerű dolog, megértem. A youtube-on rengeteg vezetett meditáció van, keress egyet, ami szimpatikus.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook