Elfogadod Darwin elméletét? (beszélgetés)
Ha megfigyeljük a világunkat abból látszik a teremtés. Ha valakinek van egy kertje abban biztosan nem fog teremni krumpli, vagy bab, vagy paradicsom, ha nem ülteti el valaki. A kietlen földön vajon, hogy lett volna ilyesmi, ha valaki nem teszi ide?
A tudósok nagyon könnyen dobálóznak olyan szavakkal, hogy kialakult...
De hogyan?
Érdekes módon ezen átsiklanak!
A semmiből nem alakul ki valami, főleg egy ilyen tökéletes rendszer nem, mint a világegyetem!
Még valami eszembe jutott. Az, hogy a Biblia azt írja, hogy minden a saját neme szerint lett kialakítva, és csak úgy tud szaporodni. Ha úgy lenne ahogy az evolúció tanítja, hogy minden egymásból fejlődött ki akkor a kutya tudna szaporodni pl: a malaccal, de nem tud...Akkor csak a Bibliának hihetünk!
a létező elméletek közül még Darwiné a legelfogadhatóbb.
(nekem sokkal hihetőbb, minthogy valaki a felhőkön ülve 1 hét alatt összegyurmázta az univerzumot... már bocs...)
Hogy miért is nem?
pl:
„Az élet rendkívüli gazdag változatosságban jelenik meg előttünk, úgyhogy még az egysejtű lény a maga egyszerűségében is oly komplex és oly célirányítottan van megalkotva, mint az emberi feltaláló szellem egyetlen terméke sem,
Az életnek és eredetének magyarázatára két, egymástól elvileg különböző lehetőség van: az evolúció vagy a teremtés.
Az evolúciótan a következőképpen határozza meg az életet:
„Az élet tisztán materiális jelenség, amely éppen ezért fizikailag és kémiailag leírható, és az élettelen természettől csupán komplexitása mértékében különbözik”
Igaz ugyan, hogy az élő szervezetek két szükséges alapmennyisége az anyag és az energia, ezek azonban még nem különböztetik meg egymástól egyértelműen az élő és élettelen rendszereket. Valamennyi élőlény egyik központi ismertetőjele a benne meglévő „információ” minden „működési folyamat” számára (minden életfunkció megvalósítása/ genetikai információ a szaporodáshoz).
Az információátviteli folyamatok alapvető szerepet játszanak mindenben, ami él. Ha pl. rovarok virágport visznek át egyik virágról a másikra, akkor ez elsősorban információátviteli folyamat(genetikai információ); miközben a benne résztvevő anyagnak nincs jelentőssége. Ezzel az életet még korántsem írtuk le tökéletesen, de egy rendkívül fontos tényezőt neveztünk meg.
A legösszetetteb információfeldolgozó rendszer kétségkívül az ember. Ha az emberben végbemenő valamennyi információfolyamatot, tehát a tudatosakat (beszéd, szándékos motorikus mozgások információvezérlése) és a nem tudatosakat (a szervek, a hormonrendszer információ vezérelt funkciói) vesszük számba, akkor naponta 1024 bit feldolgozást számlálhatnánk össze. Az információtömeg ezen csillagászati száma az egész emberiségnek a világ könyvtáraiban felhalmozott össztudás-mennyiségét (amely 1018 bit) egymilliós nagyságrendű tényezővel haladja meg.
Ha az élet eredetének kérdését információ elméleti szempontból nézzük, akkor minden rendszernél, amely információt hordoz, vagy feldolgoz, a következő tapasztalati tételeket kell figyelembe vennünk:
1: Nincs információ kód nélkül, 2: Nincs kód szabad akarati megállapodás nélkül, 3: Nincs információ adó nélkül, 4: Nincs információs lánc anélkül, hogy a kezdetén egy szellemi, értelmi szerző ne állna, 5: Nincs információ eredeti szellemi forrás nélkül; azaz: az információ lényegénél fogva szellemi és nem materiális mennyiség, 6: Nincs információ akarat nélkül,
7: Nincs információ az öt hierarhikus sík nélkül: statisztika (a jel gyakoriság és jelátvitel szempontjai) szintaxis (a kód és mondatképző szabályok szempontjai, szemantika ( a jelentés szempontjai) pragmatika (a cselekvés szempontjai), aobetika (eredmény és cél szempontjai) 8: Nincs információ véletlen által.
Az életet az evolúciótannal szemben tehát bővebben kell definiálni:
ÉLET= anyagi rész(fizikai és kémiai szempontok)+ nem anyagi rész( szellemi forrásból eredő információ.
Mindazok a feltevések, amelyek szerint az anyagban információ autonóm módon keletkezhet (pl. Eigen hyperciklusa vagy Küppers molekulár-darwinista tétele) a tapasztalatban mindmáig csődöt mondottak.
Az előzőekben felsorolt nyolc információtétel viszont tapasztalatban számtalanszor igaznak bizonyult, és kísérletileg a világ egyetlen laboratóriumában sem cáfolták meg. Ezért ha következetesek akarunk lenni, fel kell tennünk a kérdést, vajon az élet nem egy célorientált teremtési folyamatból származik-e.
Erről az elvről tudósít a biblia.
Az evolúciótan azt állítja, hogy az élőlényekben az információnak nincs szüksége adóra. Ezt a kijelentést a felsorolt információtételek naponkénti megtapasztalása bőségesen cáfolja. Ezért napjainkban az informatika szolgáltatja a legmeggyőzőbb érveket arra vonatkozólag, hogy az élőlények teremtés útján jöttek létre.” Werner Gitt.
Pl ezért:-)
Detó, csak elmélet,vagyis nincs alapja.
Sok mindenre nem adja meg a válszt, s csak találgat.