Élettársi kapcsolat megszüntetése (beszélgetés)
Nem feltétlenül kell a bíróságig vinni, ha mindkét fél a megegyezésre törekszik.
Egy ügyvéd megírja a szerződést és közjegyző előtt aláírjátok. Vagy ő maga ellenjegyzi.
Ha fontos az, hogy az ingatlanban maradhass, akkor nézz utána, hogy milyen lehetőségeid vannak a kivásárlásra. (hitelképesség)
Azért írtam, hogy először külön célszerű indítani a gyermek elhelyezésit, mert általában az maradhat a közös ingatlanban, akinél a bíróság a gyermeket elhelyezi. Ez általában gyorsan lezajlik, és legalább a "birtokon belül maradás" !! kérdése gyorsan rendeződik.
A közös tulajdon megszüntetése lenne egy külön kereset indítása, mert ha a másik fél belemegy olyan mélységig, hogy van 10 db. közös fakanál, stb. stb. akkor az hosszú hónapok is lehetnek.
Ne zúgolódjon senki, volt szerencsém népi ülnökként végig ülni olyan válópert, ahol még a közös WC-papíron is vitatkoztak a volt házastársak.
Ha jól értem itt nem az élettársi hanem a fele-fele, tehát a vagyon, a tulajdonjog a nagyobb probléma. Nem vagytok házasok, így nem kell válni, nem kell semmit megszüntetni.
Mivel 50-50% marad a másik kifizetése és akkor az marad a házban, vagy az ingatlan eladása és mindenki megy a félöszeggel ahová akar.
Vagy mindenki menjen az új társhoz és a ház eladást nem kell rohanva áron alul eladni. Valamit valamiért mint mindig mindenben meg kell fizetnünk az árat.
Ha felé felé akkor mindenkinek ugyanannyi joga van.
Aki marad kifizeti a másikat akár részletben (ha beleegyezik a másik)
Ismerek olyanokat akik együtt élnek nem tudják eladni a házat kifzetni6se a másikat.. Szörnyen élnek így de hát ez az ára a közös vagyonnak.
Én se költöznék ki, írtam is, csak nem tudni, mennyire sürgető az új szerelem, meg kizártnak tartom, hogy az élettárs hajlik a megegyezésre.
Mondjuk ha hivatalos tulajdonos lennék Földhivatali bejegyzéssel, akkor nem aggódnék, nem tudna kisemmizni a pasi, viszont a szolgáltatásokkali szivatás az igaz!
Én nem költöznék ki, csak ha jogilag érvényes (közjegyző ellenjegyezte) megegyezés van.
Ha kiköltözik az a pasinak hawaii, és nem fog vele foglalkozni, hogy mikor lesz vége.
Adósságokat is terhelhet rá pl. nem fizeti a szolgáltatásokat. Szóval nagyon eldurvulhat a dolog.
Egyáltalán nem fontos. Élettársi és házassági kapcsolatot követően is eljárnak vagyon vagy gyermekelhelyezés ügyében. Ezek külön eljárások.
Házasság esetén csak több eljárást kell indítani a bontóval.
Azt javaslom, hogy fordulj ügyvédhez! Ha a pasi ilyen nyeglén odavágta, hogy költözz, akkor később se várj semmi jót!
Hogy biztosan ne semmizzen ki, és belátható időn belül rendeződjön a dolog egy ügyvéd segíthet.
Vagyonmegosztás élettársi kapcsolatot követően is van. Ha ebben az eljárásban valamiben megállapodtok azt végrehajtással is lehet érvényesíteni.
Jól is teszed, ha nem ebbe a helyzetbe öregedsz, savanyodsz bele, csak elképzelni sem tudom, hogy lehet megoldani, ha a pasi nem akar kimenni a házból, és nem házastársak vagytok, tehát nem választ el vagyonmegosztással titeket egy bíróság.
Illetve, ahogy írták, van a polgári per, ami több év, és akkor is csak az alkudozás, hogy ki fizessen ki kit. Nagy valószínűséggel ő téged, ha neked nem megfelelő a helyzet.
A mostani párod talán megérthetné, hogy a tiszta lap részedről megvan, hisz semmi közöd az élettársadhoz, "csak" a fél ház.
Szóval szerintem csak az a járható út, hogy kiköltözöl, és polgári perrel a fél ház ára.
De van-e hova költöznöd?
Új életet akkor is kezdhetsz, ha egy tető alatt éltek, nem kell nyugdíjas apácának lenned, ha nem akarod. Persze ha az új életben másik férfi szerepel, akkor nehezebb így.
Abban igaza van az élettársadnak sajnos, hogy ha neked nem megfelelő így, akkor miért ő menjen a közös házból. Fogalmam sincs, hogy lehetne erről meggyőzni, szerintem sehogy. Én se mennék ki :D
Nem tudom, bármi hatóság is kötelezheti - e erre, gondold magad a helyébe: hagyd el a házat, aminek a fele a tiéd, mert ő úgy akarja.
Szerintem csak közös megbeszélésről, megegyezésről lehet szó.
Én ott kezdeném, hogy először megkérdezném a lányomat: ha külön megyünk a papával, akkor ő kivel akar maradni??? Mert általában egy gyermek-elhelyezési pernél is az a szülő marad a közös tulajdonú házban, akinél a gyermekek elhelyezésre kerülnek. Egy 14 éves gyereket azért már meg is kérdeznek!
Ha a lányod az apját választja, akkor bizony te magad fogsz onnét költözni, amennyiben nincs miből megváltani az ingatlanból a férjed tulajdonát.
Ha beszéltél a lányoddal, utána jöhet:
- ha volt önkormányzatnál "Nyilatkozat az élettársi kapcsolat" létesítésére, akkor azt a nyilatkozatot kell először semmissé tenni. Ennek járnék utána először.
- Majd indítanám a gyermek-elhelyezési pert, mert ettől függ, ki marad a házban.
- Utána jöhet a közös vagyon megszüntetésére vonatkozó pereskedés. A vége úgyis az lesz, hogy meg kell hirdetni eladásra, de amíg ez valóban létrejön, évek telhetnek el.
Egyébként valóban egy ügyvédet kellene fogadni, aki az összes soron következő lépést mondaná, intézné, vezetne... mert ez eléggé többlépcsős, és hosszabb folyamat.
Ha pl. egyetlen bírósági keresetben indítanád a gyermekelhelyezést és a közös vagyon megszüntetést, amig valamelyik ügyben nincs ítélet, addig a másikat sem zárják le. Addig húzódik, hogy kinek kell kiköltöznie, ki-kinek fizet gyerek tartási díjat, kinek kell saját lakhatás után nézni...
Szóval ügyvéd, és szépen sorban egymás után lépkedni.
Igen, ahogy Semleges is írta, ez a három megoldás van.
Ha ő nem akar menni, akkor neked kell menned és meg kell egyezni, hogy leszel kifizetve.
Nem tudom, hogy működik az élettársi kapcsolat, mert ugye ez esetben nincs válóper, így a bíróság gondolom polgáriperes eljárásban kötelezheti csak a párodat arra, hogy kifizessen. Ez több év is lehet szerintem.
Bár az is lehet, hogy élettársi kapcsolatnál is úgy működik, mint a házasságnál.
Keress egy ügyvédet és beszélj vele, az a legtisztább, vagy esetleg jegyzővel is beszélhetnél.
Amikor a nénikém gyerekeit kihagyták az apjuk örökségéből, akkor neki mindent a jegyző mondott el, és intézkedett is. Persze, pénzbe került ez is, mint az ügyvéd.
Pontosan!
És szerintem ilyen esetben ez a legjobb felállás a tulajdon kapcsán.
További ajánlott fórumok:
- Élettársi kapcsolatban.....
- Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni?
- Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra?
- 18 éves lányom élettársi kapcsolatban él, iskolában sok hiányzása van, azt szeretném tudni jár-e neki ellátás?
- Házasságkötés vagy élettársi kapcsolat?
- Felvehet egy nő fehér ruhát az esküvőjére, ha már élt másvalakivel élettársi kapcsolatban?