Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Electrolux mosógép fórum

Electrolux mosógép (beszélgetős fórum)


1 2
37. LBO (válaszként erre: 36. - Regin_a)
okt. 16. 16:48
Becserélik, csak fizetsd ki az újat. 😉🙃
36. Regin_a (válaszként erre: 34. - LBO)
okt. 15. 21:40

Kissé gyűrött Elektolux hűtőm van 1962-ből

Kellene irni a cégnek egy dicsérő levelet hátha becserélik egy új darabra

Ugyanakkor egy biznyos Zanussim van nehezéknek, mert ajtótömitést nem kapni hozzá és a hőfokszabályzója a legdrágább egyike

35. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Timycat)
okt. 15. 19:54
Itt van Miele (ha jól írom üzlet), volt fodrászom minden gépet onnan vett, mikor felépítették a házukat. Még minden működik, pedig 20 év körül vannak. Ami házat mi vettünk, még az első LG mosogatógép van, a hűtőnket a rendszerváltás körül vettük, az első NO Frostos gyártás, hibátlan, csak sajnos a nyárikonyhában van, mert idebentre nagyon magas, pedig gyönyörű gyöngyházszerű mintás.
34. LBO
okt. 15. 12:34

Tegnap meg is vettük álmaim mosógépét. Maradtam az Electroluxnál. Igazából amikor már mérnököket azért alkalmaznak, hogy azt fejlesszék ki, hogy minél rövidebb ideig működjön valami, akkor mindegy is hogy mit veszünk.

Remélem beválik a mostani mosógép. Azért +3 év garanciát vettünk még, hogy legalább 5 év teljeskörű garancia legyen a gépen. De többet valószínűleg nem is fog bírni. Ha igen, annak csak örülni fogok.

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

33. LBO (válaszként erre: 32. - Loch ness)
okt. 15. 12:28
Arra nincs időm hogy szerelők után futkozzak. Tegnap meg is vettük az újat. Ha már fele annyi időt kibír mint a régi, már örülni fogok. Persze +3 év biztosítást vettünk még... ami nonszensz amúgy.
32. loch ness (válaszként erre: 31. - LBO)
okt. 14. 22:27
Próbálj meg másik szerelővel beszélni. Nem hiszem, hogy mind ilyen lenne.
31. LBO (válaszként erre: 29. - Dominós)
okt. 14. 18:54

Nekem azt mondta a szerelő, ilyen régi gépet már nem javítanak.

Ki sem jött megnézni.

okt. 14. 15:14
13 éves a felültöltős AEG gépem. Még semmi baja nem volt.
okt. 14. 09:19
Nekem is 17 éves sokat használt elektrolux ment a kukába. Szétesek a csapágyak :( A javítás egy új mosógép ára lett volna kb.
28. globus
okt. 14. 09:04
Nekünk Gorenje elöltöltős van, kb. 10 éves. Alap gép, nincsenek cifra programok, de nincs is szükség rá. 30, 40, 60 fok mindenhez jó, szabályozható a vízszint és centri fordulatszám. Még nem szerelték...
27. timycat (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
okt. 13. 19:30

Valami tisztító löttyöt vettem és azzal mostam át.


Ebben a hova mi kerül dologban nem hiszek. Először AEG volt a házban, azt még az ember intézte, kezdőszettnek minden AEG volt, elég jól bírták. A mosógép 10+ év után dobta le a láncot, aztán a mosogatógép, tűzhely, főzőlap pár hete ment tönkre, a szárító még jó.


Az AEG után Samsung mosógépet vettem Euronicsben, hát az egy trágyadomb volt, fütyögött, dalolt, mindig valami lofax baja volt, vagy a ruha sok, vagy egyenlőtlen az elosztás, nem lehetett kedvemre variálni a programokat mindig "kitalált valamit" csak dolgozni ne kelljen, utáltam az elejétől fogva, nem bírt 6 évet sem, és nem nehéz szívvel váltam meg tőle. A mostani gép szintén az Euronicsből származik, de AEG akkor nem volt készleten nekem azonnal kellett így lett Electrolux. Jó választás volt, szeretem.

26. LBO
okt. 13. 19:23
Köszönöm szépen a sok tanácsot, segítséget. ☺️
25. LBO (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
okt. 13. 19:20
Én az átmosáshoz csak ecetet használok és 90 fok.
24. timycat (válaszként erre: 15. - LBO)
okt. 13. 19:20
Ha az ár nem számít akkor Miele.
23. Hansika (válaszként erre: 14. - Matutinem)
okt. 13. 18:35

Nekem mindenem Miele a konyhäban.

Ennel elegedettebb nem is lehetnek.

22. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - LBO)
okt. 13. 18:20
Nekünk is Electrolux van (11 éves), maximálisan elégedett vagyok vele. Az előző Whirlpool volt, na azt nem ajánlanám senkinek.
21. globus (válaszként erre: 5. - Perzsacica)
okt. 13. 17:41
Sógornőm még most Energomattal mos :o Sárga, viharvert, ugrál, de MOS.
20. Sirga (válaszként erre: 11. - LBO)
okt. 13. 17:22
Nálam a felültöltős rozsdásodott az ajtónál. Okultam: olyanra cseréltem, aminek nem az ajtaján van a mosószertartály. Ez 5 éves (AEG), imádom. Nem kezdett rozsdásodni, és eddig semmi baja nem volt.
19. andi6020 (válaszként erre: 9. - Timycat)
okt. 13. 16:10
Nahát. Én nagyon rossz gazda vagyok. Nem is tisztítom, 90 fokon meg még sosem ment a gépem.
okt. 13. 15:52

A Fagor a legdrágább, de állítólag nagyon sokáig és szépen bírja. A Miele-ről is jókat hallottam.

Egyszer egy hozzászólásban leírta valaki, hogy mikor mosógépvétel előtt állt, megkérdezte a szerelőt, milyen gépet hoznak hozzá a legritkábban. A szerelő azt mondta, AEG-t. Úgyhogy olyat vett és bevált.

Ennyivel tudok segíteni, saját tapasztalattal nem nagyon. Nekem Zanussi van és jó, de én nem mosok ilyen intenzíven.

17. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Timycat)
okt. 13. 15:42

De az átmosáshoz kell egyáltalán mosószer? Nem tudom, csak felötlött.


Én azt hallottam, nem mindegy hol vesszük az ilyen házt. gépeket. Pl. a Média M. ban jókat lehet kapni, a Tescóba a már eleve kicsi gyártáshibásakat viszik.


Az első Hajdú 20 évig szolgált, majd az Indezit 9 évig, de hibátlan volt. Csak azért vettünk másikat, mert egy lakásfelújításkor senkinek nem volt annyi esze, hogy legalább a tetejét lehajtsuk. Így aztán jó poros lett, mondtam, ez már nem kell.

A régiben szerettem az előmosás programot.

16. LBO
okt. 13. 15:17

Azt még hozzátenném, hogy négyen vagyunk, két gyerekkel, akik sportolnak. Egyikőjük koleszos, szóval az ő cuccait egy szombat este alatt kell kimosnom, mert másnap megy vissza. Csak az ő cuccai miatt megy négyszer a gép.

Nálunk igazából a vasárnap az, amikor nem mosok, azon kívül minden nap.

Szóval elég nagy teljesítményű gép kellene.

15. LBO (válaszként erre: 14. - Matutinem)
okt. 13. 15:07
Köszönöm. Igazából az ára nem számít, csak ne kelljen 5 év múlva megint másikat vennem.
okt. 13. 14:46
Én Miele gépet használok. Felújítottat vettem harmad árán az újnak. 7 éve van meg, eddig tökéletesen működik, imádom.
13. LBO (válaszként erre: 12. - Hansika)
okt. 13. 13:26
Köszönöm. Ezeket is megnézem.
okt. 13. 12:49

En a MIELE termekeire esküszöm...


[link]

11. LBO (válaszként erre: 8. - Elbb)
okt. 13. 12:36
Rozsda? Bakker. Ezen a nyomorult 17 éves gépen, egy rozsdafolt sincs. Azért is sajnálom, mert ilyen gépem biztos hogy sosem lesz már.
10. LBO (válaszként erre: 9. - Timycat)
okt. 13. 12:35
Kéthavonta mostam át 90 fokon, az elejétől kezdve. 1 liter ecet+90 fok. Mindent is kivitt a gépből. De azért a 17 év, az 17 év. Sajnálom nagyon, mert nagyon szépen mosott.
9. timycat (válaszként erre: 1. - LBO)
okt. 13. 11:46

7-8 éves az előltöltōs Electroluxom, tökéletesen működik, szeretem.


Kb 1 éve folyt belőle a víz, szerelő tanácsára 2 90 fokos tisztítómosás helyrehozta. Hiába tisztítom rendszeresen, mégis valószínűleg valami érzékelő elkoszolódott és ez okozta a hibát. Néha kell nekik a 90 fokos átmosás, noha az általam használt tisztítószerek max 60 fokos mosást írnak tisztításra.

8. elbb (válaszként erre: 1. - LBO)
okt. 13. 11:42
Én 3 éve vettem Elektroluxot. És már rozsdásodik a szűrő körül. Belülről-kifelé. Egyszer volt már Elektroluxom, az felültöltős volt, és annak is ez volt a baja. Hogy hamar rozsdásodik. Ami most van az előltöltős. Mosni szépen mos, kicsit hangosabb mint vártam, még mosógép szőnyeggel is. De sajnos a rozsda miatt biztos hogy pár év múlva cserélem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook