Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy 16 és egy 22 éves ember között elfogadott egy kapcsolat? fórum

Egy 16 és egy 22 éves ember között elfogadott egy kapcsolat? (beszélgetős fórum)


19. srcrss (válaszként erre: 3. - Holurt Waxhton)
aug. 23. 20:50
Gyakran egy 16 éves lány érettebb, mint egy 22 éves fiú. Igen, fiú, nem férfi. Tudom, hogy férfiaknak tartják magukat. De visszagondolva egy-két huszonéves fiúra, akivel tizenéves koromban ismerkedtem... Hááát... :D A maiak még éretlenebbek.
18. srcrss
aug. 23. 12:15
Abszolút.
17. Regin_a (válaszként erre: 13. - Trapiti)
aug. 16. 22:23

Én a 16 éves fiamat félteném és jelenetet csinálnék

Még a végén a 22 éves nő/csaj kielégitené

Skandalum

aug. 16. 20:17

Szüleim közt 7 év volt a korkülönbség, - apám javára - 16 / 23 évesen jöttek össze, több mint 60 évig voltak házasok, de amióta megismertgem őket, végig veszekedték.


a szavazásnál nemmel szavaztam, nem örültem volna, ha fiam 16 évesen kapcsolatba kerül egy 22 éves nóvel, de lehet hogy rosszul szavaztam, mert ilyen felállásból úgysem lett volna házaasság.

aug. 16. 12:52

Na és melyik könyv volt az, ami elgondolkodtatott?


Egyébként - szerintem - bármelyik korosztályt nézzük, teljesen elfogadható a 6 év korkülönbség. Egy kapcsolat milyensége nem a korkülönbségen múlik.


De ha most konkrétan a 16 és 22 éves kapcsolatát nézzük, az is teljesen rendben van. Nyilván nem az ész nélküli, felelőtlen ágyba bújásokról beszélek.

14. timycat (válaszként erre: 13. - Trapiti)
aug. 16. 11:23
Épp 16 éves a lányom, semmi problémám nem lenne, ha a 22 éves párja "épeszű". Nem a kor egy ember egyetlen ismérve, jellemzője.
aug. 16. 11:17
Azert arra kivancsi lennek hogy akik szerint teljesen rendben van azok mit szolnanak, ha a 16 eves lanyuk lenne egyutt egy 22 eves ferfival, vagy akar forditva, a 16 eves fiuk egy 22 eves novel?
aug. 16. 10:28
Teljesen oké.
11. LBO
aug. 16. 09:55
A 6 év nem sok. De nyilván szembetűnőbb a 16-22, mint pl. a 22-28.
10. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 16. 08:13
Nincs vele semmi baj. 6 év nem sok. Ha már arra gondolunk, néha két 16 éves nagyobb butaságot csinál, mint ha egyikük érettebb lenne. A nevelt lányom is 15 évesen kezdett szórakozni a 9 évvel idősebb pasival. Akkor kézzel-lábbal tiltakoztam, de az idő őket igazolta. 19 évesen hozzáment, mostanra már egy tündéri 5 éves kisfiúk is van és remekül megvannak.
aug. 16. 07:20
Ebben a korban talán sok még a 6 év. Egy kamasz és egy fiatal felnőtt.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 22:53
Teljesen rendben van, szerintem.
7. Holurt Waxhton (válaszként erre: 5. - 55Judit)
aug. 15. 22:32
Nem mindegy, hogy 30 évesen 6 év a különbség, vagy 16 évesen 6 év a különbség.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 22:22

Azért is feltűnő, mert a 16 éves még egy nagyon befolyásolható gyermek. Ma pedig nagyon is gyermekek még a 16 évesek.

Régen egy 16 éves lány (feltételezem, hogy ő) fel volt készülve egy család, háztartás, gyermeknevelés feladataira, mert saját családjában gyakorolta mindezt.

Ma mit tud a valós életről egy 16 éves?


Persze, mindenki volt fiatal és szerelmes. Akkor mindenki úgy gondolja, hogy az egy életre szól. Néhány párosnál ez be is jön.

De nagyon fiatalon elköteleződni szerintem nagy hiba. Nem ismerjük még magunkat sem annyira, hogy a változásainkkal tisztában legyünk.

Itt nem is az évek számáról, hanem egy fejletlen személyiségről van szó. (kérdés az is, hogy a 22 éves mennyire fejlett személyiség?)

aug. 15. 22:20
Részemről nem csak elfogadott, szüleim között is 6 év volt, ezért nekem ez természetes. Úgy van ez is mint minden más. Kinek tetszik, kinek nem, ki meg a saját dolgával törődik.
4. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 21:51
De neked ni a véleményed róla, mire jutottál a gondolataidban?
aug. 15. 21:43
Értékrendem szerint nem. Gondolom a lány 16 éves, ő még egy gyerek. Közte és a 22 éves fiatal férfi felnőtt között egy óriási érzelmi és intellektuális szakadék van.
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 21:39

A valóéletből is ismerek ilyeneket.

Más élete sosem foglalkoztatott, törvényileg elfogadott, ha a szülő/k engedélyezik, áldásom rájuk.

aug. 15. 21:36
6 év ha másik 10esekben nézzük, nem számít soknak, de itt még nagyon feltűnő... nemrég olvastam egy könyvet ilyen korú szereplőkkel, és elgondolkodtatott

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook