Calici vírust mivel lehet itthon gyógyítani? Muszáj orvoshoz mennem? (tudásbázis)
Részletesen a calicivírus-fertőzésről
[origo] egészség 2006. november 16., csütörtök, 12:40 Utolsó módosítás: 2009. július 13., hétfő, 12:15 eszközök:
Napjainkban a gyomor-bélrendszeri fertőző megbetegedések egyre nagyobb hányada vírusos eredetű, a fejlett országokban a bakteriális eredetű fertőzések közegészségügyi jelentősége háttérbe szorulóban van. E vírusok leggyakrabban közvetlen/közvetett emberi kontaktus révén terjednek, de a járványok kialakulásában fontos szerepet játszanak az élelmiszerek is. Tájékoztató anyagunkban a humán calicivírusokat mutatjuk be részletesen.
Ajánló
Influenza helyett calicivírus
A Caliciviridae családot alkotó vírusok egy része az 1930-as évek óta ismert állatpatogén kórokozó. Emberi fertőzésekben csak az 1970-es években fedezték fel a calicivírusokat, de ma már a legfontosabb kórokozóknak tartják őket a nem bakteriális eredetű, gyomor és bélrendszert érintő (gasztroenterális) járványokban. A molekuláris módszerek elterjedésének köszönhetően folyamatosan nő az újonnan felismert vírustörzsek száma, melyeket általában felfedezésük földrajzi helyéről neveznek el.
A humán calicivírusok világszerte, életkortól függetlenül és szezonalitás nélkül a virális eredetű gasztroenterális megbetegedések 30-40%-át, az ilyen járványoknak pedig 75-89%-át okozzák. A fertőzés elsősorban a fertőzött széklettel szennyezett élelmiszer (zöldségek, saláták, eper, málna, kagylók, stb.), a közvetlen és közvetett kontaktus (pl. az élelmiszert kezelő fertőzött személy, szennyezett felületek, stb.), valamint a víz révén terjed, de a vírus a hányadék párolgása útján a levegőben is terjedhet.
A calicivírusok populáción belüli körkörös áramlásához hozzájárul, hogy a fertőzött személy a tünetek megjelenése előtti és utáni időszakban is ürítheti a vírust. Részben a rövidtávú immunitás, részben a vírusok nagy genetikai és antigén diverzitása miatt az élet során ismételt megbetegedések előfordulhatnak. Humán calicivírus járvány gyakran fordul elő időlegesen zárt emberi közösségekben (óvoda, iskola, laktanya, gyermektábor, kórház, öregek otthona, stb.), ahová a vírus bekerülve gyorsan terjed és rövid idő alatt nagyszámú megbetegedést okozhat. A humán calicivírus fertőzéseknek jól körülhatárolható epidemiológiai és klinikai jellemzői vannak, melyekből négy emelhető ki:
1. a fertőzésnek rövid, 24-48 órás az átlagos inkubációs ideje,
2. az esetek többségében a vezető klinikai tünet a hányás (előfordulási gyakorisága >50%),
3. a betegség rövid, 12-60 órás lefolyású,
4. a széklet rutin bakteriológiai vizsgálatával kórokozó nem mutatható ki.
A humán calicivírusok környezeti hatásoknak relatíve ellenállók, és már alacsony részecskeszámban is megbetegedést tudnak okozni. A fertőzést és a járványok kialakulását a vírus széklettel, illetve szájon át történő terjedése miatt a klasszikus higiénés rendszabályok betartásával, betartatásával és megfelelő fertőtlenítőszerek alkalmazásával lehet a leghatékonyabban megelőzni. A humán calicivírus fertőzés megelőzésére vakcina nem áll rendelkezésre.
Forrás: Az Országos Epidemiológiai Központ tájékoztatója a calicivírus fertőzésről
A mi dokink írt fel egy jó gyógyszert, Bolus Astringens a neve. Recept nélkül lehet kapni, és minden ilyen hányós-hasmenős fertőző betegségnél használható.
Szuper jó! Lerövidíti a betegség lefolyását, fertőtlenít belülről, eltávolítja a méreganyagokat a szervezetből.
Próbáljátok ki!
Jobbulást kívánok mihamarabb! :)
Menj dokihoz, bár a vírusra nincs gyógyszer. Biztosan Calici?
Amennyiben hasmenésed van, én nem javasolnám a Smectát, a betegségnek távoznia kell. Igyál sok folyadékot, vegyél be Normafloret.
vírusra nem tudnak gyógyszert adni.
a doki max megnyugtatásra jó (meg hogy a rendelőben jól továbbadja az ember a vírust, azzal hogy megfogja a kilincseket, székeket stb)
egyedül sókat, ásványi anyagokat érdemes szedni a kiszáradás elkerülése végett, de ehhez nem kell az orvos, patikában bármelyik rokon vehet ilyet, vagy akár sportitalt bármelyik élelmiszerboltban.
Jobb ha elmész orvoshoz, és mással meg ne nagyon találkozz, mert fertőző. Még a tünetek megszünése után is 1-2 hónapig képes vagy másokat megfertőzni. Nekünk is megtiltotta az orvos, hogy meglátogassuk a nővéreméket, mert pici babájuk van, úgyhogy a betegség miatt két hónappal el kellett halasztani az utazást.
Részvétem neked, el tudom képzelni, milyen rosszul érezheted magad, úgyhogy jobbulást kívánok!
magára a vírusra nem fog tudni adni a doki semmit.
arra kell figyelni, hogy ne fertőzz tovább másokat, valamint hogy ne száradj ki (erre adhat különféle sókat)
További ajánlott fórumok:
- Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel?
- Van itt valaki, akit évek után végre ki tudtak gyógyítani a bajából? Hogyan és ki?
- Nem bízom benne, hogy a reumatológus meg tudna gyógyítani,...
- A herpeszvirust ki lehet gyógyítani?
- 27 hetes terhes vagyok, mit tegyek ha elkaptam a calici vírust?
- A calicívírust meddig tudják kimutatni a székletből?