A herpeszvirust ki lehet gyógyítani? (tudásbázis)
Sziasztok!
Terjesszétek ezeket az infókat kérlek, mert még mindig sokan nincsenek ezekkel tisztában, ezért terjed annyira ez a vírus!!!!!
Mint minden betegséget, a szexuális úton terjedő betegségeket (az ún. STD-ket) is számos tévedés, tévhit veszi körül. Hiteles szakmai információ helyett sokan ismerőseiktől, vagy a laikus sajtóból vett értesüléseket készpénznek veszik – ebben az esetben ez bizony súlyosabb panaszokhoz, betegségekhez is vezethet. Lássuk a tévhiteket!
1. Csak a szexuális partnerüket gyakran váltó emberek kapják el a genitális herpeszt. HAMIS. Bárki megfertőződhet genitális herpesszel, kortól, nemtől és rassztól függetlenül. A genitális herpesz ugyan nemi betegség (STD), azonban nem számít rizikótényezőnek a megfertőződésnél a szexuális partnerek száma, mivel más nemi betegségekkel szemben a genitális herpesz a beteg élete végéig szervezetében marad és fertőzőképes.
2. A gumióvszer védelmet nyújt a genitális herpesszel szemben. HAMIS. A gumióvszer mérsékli a genitális herpesz átvitelének veszélyét, azonban nem szünteti meg teljesen. Ez azért van így, mert a gumióvszer nem fedi le az összes lehetséges vírusszóró felületet, valamint nem is marad tökéletesen egy helyben a közösülés során.
3. A megfertőződés tényét mindig tudni lehet, mert herpeszes tünetek jelentkeznek. HAMIS. A genitális herpesz mindenkinél másképp jelentkezhet: egyeseknél herpeszes gyulladás, hólyagcsák alakulnak ki, másoknál semmilyen tünet nem jelentkezik. A genitális herpesszel fertőzöttek csupán 20%-ánál ismerik fel a fertőzés tényét, 60%-nál jelentkeznek tünetek, de nem ismerik fel a herpeszes fertőzést, míg további 20%-nál teljesen tünetmentes formában jelentkezik a betegség.
4. A genitális herpesz nem kezelhető. HAMIS. Noha a genitális herpeszt nem lehet meggyógyítani, viszont jól lehet kezelni. Antivirális készítményekkel megakadályozható a vírus szaporodása és a betegség visszatérő fellángolása.
5. A genitális herpesz ritka betegség. HAMIS. A genitális herpesz gyakori vírusfertőzésnek számít, amely a felnőttek 10-15%-át érinti. Viszont a fertőzöttek csupán 20%-ánál ismerik fel a fertőzés tényét, 60%-nál jelentkeznek ugyan a tünetek, de nem ismerik fel a herpeszes fertőzést, míg további 20%-nál teljesen tünetmentes formában jelentkezik a betegség.
6. A genitális herpesz méhnyakrákot okozhat. HAMIS. A genitális herpesznek nincs szerepe a méhnyakrák kialakulásában.
7. A teljes körű nemi szűrővizsgálat kimutatja a genitális herpesz fertőzést. HAMIS. A nemi szűrés során nem vizsgálják a genitális herpesz fertőzést. Kimutatásának az a legjobb módja, ha a beteg tünetes időszakban felkeresi a szakrendelést. Ilyenkor mintát lehet venni, amit a laboratóriumban aztán megvizsgálhatnak.
8. Az ajakherpesz a herpeszvírus család része. IGAZ. A herpesz vírus családba tartozik az ajak- és a genitális herpesz is, valamint a bárányhimlő és az övsömör is.
9. A genitális herpeszt csak a behatolás során lehet elkapni. HAMIS. A genitális herpesszel való megfertőződés leggyakrabban hagyományos (vaginális), orális, vagy anális közösülés során történik. A fertőződések nagyobb része akkor történik, amikor nincsenek herpeszes hólyagcsák.
10. Orális szex során meg lehet fertőződni ajakherpesszel, amiből pedig végső soron genitális herpesz alakul ki. IGAZ. Ha valamelyik félnek tünetes ajakherpesze van, akkor orális szex során megfertőzheti vele a másik fél nemi szervét. Ezért kerülendő az orális örömszerzés az ajakherpesz elmúltáig (amíg eltűnnek a herpeszes hólyagcsák). Az orális közösülés során használt gumióvszer csökkenti a fertőzés veszélyét.
Szeretne további egészségügyi híreket olvasni? Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre és mi kéthetente eljuttatjuk Önhöz a legújabb információkat!
Megjelent: 2009. november 30.
Forrás: MyDoctorLegutóbb frissítve: 2010. február 2.
A győgyszereket felejtsétek el. A gyógyszer, nem a vírust hatástalanítja, hanem csak a vírus által okozott tünetet fedi el.
Próbálkozz megadózisú C-vitamin kúrával.
Olvass utána.
Remélem mostanra jól vagy, leszámítva az említett kellemetlenséget.
Gondolom akkor rendszeresen kell járnod ellenőrzésre.
Ezt tudva, mindenképp jót tenne a Béres csepp Neked. Külön venni kell hozzá C-vitamint, és az előírtak szerint adagolni. Visszaerősít, regenerál.
A Telviránt nem ismerem, de biztos ütős lehet. Egyszer írtak fel nekem hasonlót, fájt tőle a gyomrom, de végig szedtem. Utána nem sokkal ismét megjelent a herpesz...
Szia!
Nem tudom, teljes vérkép volt-e. A vérsejtsüllyedésből lehet következtetni, van-e gyulladás, májfunkciók rendben vannak-e, illetve a hasnyálmirigyed jól működik-e. Ez a különböző enzimekből jól láthatóak. Ennek az eredménye 4-5 nap alatt max. megvan. Szóval, a teljes vérképből kiugrik, ha nagy baj van. Na és persze ezzel párhuzamosan nem árt egy teljes vizelet vizsgálat sem.
Ha minden rendben van, én erősíteném magam.
Amire figyelnék, az a testsúly, a vitamindús táplálkozás, és elhagynám a kávét.
Ami nekem még bevált: védőoltás kapszulában: Broncho-vaxom. Jelzem, elég drága, egy doboz 5-6 ezer Ft magasságában van, és kettő kell belőle. Viszont: Nem lettem beteg télen, egyszer sem, és nem jött ki a herpesz sem. Télen ezzel védekeztem, nyáron pedig Béres cseppet ittam.
Remélem tudtam segíteni.
Magát a herpeszvírust nem tudod gyógyítani, mert az mindenkiben ott lappang, annál is, akinél megjelennek a hólyagocskák a szájon, és annál is, akinél soha. Anyukám pl. sosem volt herpeszes, én meg - különösen tinédzserkoromban - elég gyakran voltam, és ma is kijön néhanapján.
Viszont hatásosan tudod kezelni a még csak bizsergő, előbújogató hólyagokat Epavir tablettával vagy Zovirax krémmel. A fogkrém sem rossz, csak nem annyira hatásos,mint a fenti kettő.
Ja, és tudatosítsd a környezetedben,hogy attól még,hogy valakinek nem jön ki a herpesze, Neked kijöhet, és legyenek szívesek ne igyanak bele az üdítődbe, vagy ne egyenek belel a kajádba, mert Te leszel az áldozat, és Te fogsz szenvedni majd utána a herpesztől, nem ők.
Szia!
Ismerek embereket, akik az infralámpára esküsznek. Melegítsd a herpeszes részt kb. fél órát esténként olyan hővel, amit még el bírsz viselni. Kigyógyítani ez sem fog valószínűleg, de jó időre tünetmentes lehetsz...
Szia!
Szerinted egyetlen vérvétel (valami herpeszakaármi) segítenifog? Te merre indítanál viszgálatot?
Nem. Ha volt már herpeszed, a szervezetedben mindíg jelen lesz. A gerinc melletti idegdúcokban "laknak". Ha legyengül az immunrendszered, a szervezet bármely pontján fellángolhat, illetve tünetet okozhat. Így, ahogy a 2. hozzászóló is javasolta, immunerősítéssel ki lehet küszöbölni a megjelenését. Viszont: óvatosan az immunerősítéssel, mivel a meglévő jóindulatú daganatok fejlődését, növekedését elősegíti (pl. az aloe vera gél jótékony hatású, de daganatos betegeknél egyben veszélyes is lehet)
A védőoltások, vagy gyengített kórokozót tartalmazó kapszulák (pl.: Broncho vaxom)u.úgy védettséget adnak a megfázásos betegségek ellen, nem gyengülsz le, ergó nem lesz herpeszed. Hatásos még vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok szedése.
További ajánlott fórumok:
- Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel?
- Ha eltörik a kutya lába, meg lehet gyógyítani?
- Hogy lesz valaki lelki sérült? Hogy lehet ezt gyógyítani?
- Mivel lehet a megfázást gyógyítani néhány hetes terhesen?
- Étel vagy gyógyszerallergia miatt kialakult tüneteket mivel lehet gyógyítani vagy enyhiteni? Akinek van hasonló tapasztalata ossza meg.
- Calici vírust mivel lehet itthon gyógyítani? Muszáj orvoshoz mennem?