Bármely kórok, természetes gyógymódok! (beszélgetés)
Kedves Freelover!
Köszönöm a hozzászólásaidat, elgondolkodtató. Az, hogy az akut problémáknál (pl. vakbélgyulladás) a természetgyógyászok is műtéti beavatkozást javasolnak inkább az idő illetve annak hiánya miatt van.
Saját tapasztalataim szerint minden betegség megoldható kémiai vegyszerek, gyógyszerek nélkül, mert az emberi szervezet szinte mindent képes előállítani a saját gyógyítására. Persze, a legtöbb dolog fejben dől el. Ha valaki meg akar gyógyulni, meg fog, ha nem, akkor kevesebb az esély rá. Én szívesebben segítem a problémákat szelíd gyógymódokkal, mint - az említetten veszélyes mellékhatású - gyógyszerekkel, hiszen ártani semmiképp nem szeretnék a saját testemnek.
Kedves shine73! ismerős a problémád, az echinacea valószínűleg azért válott ki ilyen reakciót, mert allergiás vagy a fészkesvirágzatúakra.
Érdekes ez a különbség a rágótabletta és a sima vitamin között, valószínűleg valamelyik gyógyszer vivőanyagra is allergiás vagy, ami a rágóban nincs benne. Lehet, hogy érdemes lenne megvizsgálni azokat az összetevőket, amik azokban a vitaminokban vannak, ami után rosszul lettél.
A gyomorégésnél pedig meg kéne nézni, hogy miért/mikor kezdődik, nem vagy-e elsavasodva? A teától is éghet a gyomor, főleg, ha fekete tea... A menta tea nagyon jó a gyomorbajokra! :)
Igen, Judyt, pont ezzel a céllal indítottam a fórumot :)
Méghozzá azért, hogy terjedjen a jó információ! Közösségi szinten.
Miért nem?
Súlyosabb betegségek esetén miért lesz egyszerre jobb a tudományos orvoslás?
Kivéve a legsúlyosabb, gyógyíthatatlan betegségeket, mert akkor újra előkerül a természetgyógyászat.
Nyilván a népszerűbb házi praktikák enyhe kezelések.
A kisebb betegségek meg elmúlnak maguktól is. :)
Ezek nem mérhetők össze egy súlyosabb betegség intenzív kezelésével.
Az embernek nem nagyon volt más választása régen, hiszen ezek az anyagok készen a rendelkezésére álltak. Tapasztalati úton rájött hogy mi mire hatásos. Azért sok tévhit, babona is övezte a pusztán szájhagyomány útján terjedő ismereteket, s övezi a mai napig is.
A mai tudományos orvoslás másként közelíti meg ezt a kérdést, az anyagok hatásmechanizmusát igyekszik feltárni, és a hatást kísérletekkel klinikai tesztekkel ellenőrzi, legyen az természetes vagy mesterséges hatóanyag.
Hiszek a természetes gyógymódokban is, de ugyanúgy elfogadom a gyógyszereket. A kisfiammal voltunk olyan fertőzéssel kórházban, hogy alig tudták antibiotikummal kiirtani a rezisztens baktériumot.
Ha kell a gyógyszer , akkor kell, nagyon indokolt esetben adnak ma már a gyerekorvosok is antibiotikumot.
De igen. Jó a gondolatmenet.
A természetben is vegyi folyamatok zajlanak, mégpedig bonyolult, összetett, sokféle vegyi folyamat. Melyeknek azonban sok esetben nem sok közük van egymáshoz. Egy növényben pl. teljesen más folyamatok zajlanak mint egy állatban, vagy az emberben. Mégis hajlamosak vagyunk feltételezni, hogy ami növényi eredetű az csak jó lehet. Pedig a legtöbb növényi anyag mérgező az ember számára. Ha van néhány amelynek gyógyhatása van, az csupán a véletlen műve.
Ezt nem teljesen értem.
Az emberi szervezetben vegyi folyamatok zajlanak.
Tehát vegyi úton gyógyíthatók a problémái.
Mi a másik út, ami nem vegyi, a természetes?
Az emberi testet nem a természet alkotta?
Egyáltalán a természetben nem "vegyi", biokémiai folyamatok zajlanak, anyagok vannak?
Nem értem...
Miért e előítélet?
A természetnek van jó és rossz "ereje" is. Vannak természetes dolgok melyek megbetegítenek, megmérgeznek. És sajnos olyan bajok is melyekre nincs megoldás.
További ajánlott fórumok:
- Beszélgessünk a természetes gyógymódokról
- Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni?
- Megfázás, influenza természetes gyógymódokkal, esetleg homeopátiával
- Orrdugulásra tudtok természetes gyógymódot 7 éves gyermekemnek?
- Szorulásos kisgyermek. Természetes gyógymódokat tudnátok mondani?
- Terhesseg alatt, tud valaki valamilyen termeszeters gyogymodot a huvelygomba fertozesre?