Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Átok introveráltnak lenni? fórum

Átok introveráltnak lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
ma 19:10
Lehet mások szerint átok, de szerintem nem. Ehhez nem kell pszichomokus.
31. srcrss (válaszként erre: 15. - Holurt Waxhton)
ma 18:34
Én is nagyon szégyenlős voltam nyolcadikig. A korral jár? De kinőttem.
30. 55Judit (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:33
Kiskorodban bántottak vagy gyakran rád szóltak? vagy kisiskolás korodban csúfoltak vagy bántottak a többiek?
ma 18:31
Mondom, nyugi, kinövöd.
Annyival kiegészíteném,hogy egyébként nagyon szeretek és tudok kommunikálni egy emberrel...de ha már hárman vagyunk válok egy gátlásos,elpiruló, mondandójába beledadogó fura személlyé.
27. srcrss (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:26
Magadnak felelj meg.
ma 18:21
Mondjuk aki ilyeneket mond egy beszélgetésben másoknak, hogy "de hülye vagy", azzal nem kell szóba állni. Vagyis beszélgessen vele az, aki ugyanilyen ostobán tud csak megnyilvánulni. Felnőtt ember vagy, felállsz, arrébb mész. Visszaszólni úgyis felesleges... Ezeket nem kell elviselni.
ma 18:20

Nincs veled semmi baj. Nem olyan vagy, mint az emberek nagy része, de olyan akarsz lenni. Ez itt a probléma.

Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Ha megszűnik benned ez a görcs, ki fogsz nyílni. Ez biztos.

ma 18:13

Ez nem introvertáltság. Az introvertált emberek is szeretnek a barátaikkal lenni, sőt, bulizni, beszélgetni, kimozdulni is. Az a különbség, hogy amíg az extrovertáltak ezekből az emberi interakciókból "töltekeznek" energiával, addig mi introvertáltak bár nagyon szeretjük a barátainkat, meg a társaságot, addig nekünk energiába _kerül_ ez a fajta időtöltés, és otthon, egyedül "töltekezünk". Valamiért utálom ezt a töltekezés szót amúgy 😅


Az hogy irtózól az emberektől, nem mersz megszólalni társaságban, mert úgy érzed hogy leuralnak meg versengeni kell, az egyrészt rossz társaság, de ha mindenkivel ezt érzed az tényleg az önbizalom hiánya, kisebbségi komplexus stb lehet...

23. Pulcsis (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:12

Egy szakember? 😅


De azt ne itt keresd 😄

22. srcrss (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:10
Mondjuk abban igaza van, hogy az első lépés az elfogadás. Fogadd el, hogy MOST ilyen vagy, de fejlődhetsz. A kommunikációs készséget fejleszteni lehet, és fokozatosan hozzászoktatni magad a nagyobb társasághoz. Nem vagy kevesebb náluk.
Lehet tényleg az. Ki tudja.
20. Pulcsis (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
ma 18:03
Ja kérem, ez inkább kisebbségi komplexus 😅
ma 18:03
Pontosan.
ma 18:02
Ne görcsölj rá. Csak legyél ott, hallgass, figyelj. Hagyd beszélgetni a többiket. Tudod, a bölcs ember hallgat, mert olyan sokat tud, hogy tudja mennyi mindent nem tud még.

Én 32 éves vagyok, nem 18

Kinövöm majd 40 évesen?

16. srcrss (válaszként erre: 15. - Holurt Waxhton)
ma 18:00
Kinövi? :D Mikor? 32 éves.
ma 17:59
Semmi baj ezzel, hidd el pár év, és "ki fogod nőni" ezt az állapotot. Most az jutott eszembe, amikor nyolcadikban a sarokban ülve néztem (képletesen), ahogy a "nagy dumás" srácok felszedték a csajokat. Nekem, a romantikus, álmodozó alkatnak esélyem sem volt. Elfogadtam a helyzetet, és a könyvekbe menekültem. Középiskolában megfordult a kocka, éppen a könyvek miatt.
Vagy a megfelelési kényszer
Az a baj még ha olyan témáról is beszélünk emberekkel amiben jó vagyok,érdekel, már ott is ha háromnál több ember vesz benne részt, ott már rögtön megy a verseny, max ott az érvek,nézőpontok terén. Én ezt nem bírom. Mikor leuralnak,lenyomnak " ó de hülye vagy..." és társai. Talán nem bírom a megszégyenülést.
12. Holurt Waxhton (válaszként erre: 6. - Srcrss)
ma 17:48
Azért, mert nem az ő társasága. Nem ő választja ki, hogy ki jöjjön hozzájuk, hanem kész tények elé van állítva. Erről beszéltem, hogy kötelezően jól kell éreznie magát. Egy frászt! Ez bűntudatot, görcsöt okoz, hogy velem van a baj.
11. srcrss (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:46
Segít az önbizalmon, de úgy tűnik, neked inkább a belsőddel vannak gondok. A kommunikációt kell gyakorolni. Nem lesz jobb a helyzet, ha kerülöd az embereket. Miért menekülsz a kérdések elől? Mit szégyellsz?
10. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:41
Igen. Pszichológus.
Pár éve elkezdtem kondizni. Azt mondták az sokat segít az önbizalmon. Jött is fel jó pár kiló izom...és mégis...a 60 kilós 158 centis dumagép is leural egy beszélgetésnél. Nincs beszélőkém,nem tudom hogy reagáljak le egy poént, egy szavas kurta válaszokkal menekülök mindent kérdés elől.
8. srcrss (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:38
Tőlem kérdezed? Igen, megyek.
de te elmész bulizni olyanokkal akikkel szeretsz (utolsó), én azokkal sem érzem jól magam,vagy nagyon hamar mennék már haza...
6. srcrss (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
ma 17:36
Azt írja, hogy a normális embereket sem tudja elviselni. Senkit.
ma 17:35
Szerintem fogadd el, hogy ilyen vagy. Hidd el, sokkal könnyebb lesz az életed. Nem kell mindenkinek jópofizni, nem kell beállni a sorba, és kötelezően "jól érezni" magad. Én nem járok csapatépítőkre, sőt céges összejövetelekre sem. Én nem akarom mesterségesen jól érezni magam. Olyanokkal megyek bulizni, akikkel jól érzem magam. És egy másik dolog: Minél idősebb leszel, annál bölcsebb is. Nem baj, ha megválogatod a társaságodat. Nem baj, ha tele lesz a törpöd emberekkel, szituációkkal. Ami rossz neked, azt engedd el, ami jó, abba se kapaszkodj bele (az sem jó), csak fogadd el.
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:24

Hát nem tudom. Én is egyedül szeretek legjobban lenni, nem érzem kórosnak csak azért mert sokan körülöttem társaságkedvelők.


Ha lenne közös érdeklődési köröd, közös témád másokkal, velük jól éreznéd magad. Azok nem ilyenek. Ennyi.

3. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 17:23
Pszichológus. Szerintem ez több mint introvertáltság. Introvertált én vagyok, de nem viselkedek így társaságban. Nincs szófosásom, nem produkálom magam, de beszélgetni tudok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook