Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amerikából érkező munkabér adózása? fórum

Amerikából érkező munkabér adózása? (tudásbázis kérdés)


11. n7rep (válaszként erre: 10. - Pulcsis)
aug. 11. 22:04

Ne aggódj, én is.

Köszi mégegyszer a megerősítést, minden jót nektek! :)

aug. 10. 19:25
Mondjuk én erősen megkérdőjelezném hogy az ilyen "távmunka" hivatalosan be lesz-e jelentve az adott országban.
9. Pulcsis (válaszként erre: 8. - N7rep)
aug. 10. 19:23
Nem kell. Viszont érdemes így is minden évben adóbevallásban feltüntetned, mint külföldről származó jövedelem (van erre egy megfelelő sor!). Ha esetleg idő közben elszaladna veled a szekér, és ferrarit meg medencés villát vennél, tud igazolni miből 🤣
8. n7rep (válaszként erre: 7. - Flóra76)
aug. 10. 19:08

Ha ők alkalmaznak, nekem itthon mint magyar illetékességű magánszemély nem kell fizetnem semmit a TB-n kívül?


Köszönöm amúgy a válaszaitokat! :)

7. Flóra76 (válaszként erre: 5. - N7rep)
aug. 10. 17:53
Ha alkalmazottként dolgozol nekik, mit akarsz még fizetni?
6. Pulcsis (válaszként erre: 5. - N7rep)
aug. 10. 17:52
Hivatalosan, munkaszerződéssel? Mert akkor ők adóznak.
5. n7rep (válaszként erre: 2. - Pulcsis)
aug. 10. 17:46
Ő (a cég) lesz a munkáltatóm. Azért nem kérdezek elsőre szakembert, hogy valamo fogalmam legyen arról, mit szeretnék tudni.
4. Flóra76 (válaszként erre: 1. - N7rep)
aug. 10. 10:28
Miért nem egy szakembertől( könyvelő, adótanácsadótól) kérdezed mi a legideálisabb számodra?
aug. 10. 10:12
Én azt javaslom, hogy keress egy könyvelőt, aki ért ehhez. Persze, ez is kiadás, de nem gondolom, hogy itt bárki is elmondja neked, hogy mi a legjobb megoldás...
2. Pulcsis (válaszként erre: 1. - N7rep)
aug. 9. 20:43

Hmmm...


Ha nem egyéni vállalkozóként csinálod, akkor ők lesznek a munkáltatód, vagy ez feketén lesz?

aug. 9. 16:19

Sziasztok,


Amerikai cégnek fogok tolmácsolást folytatni, Magyarországról távmunkában, fizikai jelenlét/ kiküldetés nélkül.

Kérdés: mi a legkedvezőbb adózási forma számomra mint nem egyéni vállalkozó, hogyan lenne célszerű adóznom a bevételem után és pontosan mit kellene fizetnem?


Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook