Adósság elajándékozása (beszélgetés)
Azt pontosan nem tudom, hogy írták át.
A bank már felmondta a részére a hitelszerződést és végrehajtást indított ellene, szóval , ha bármi,
ingatlan, vagy kocsi a pasi nevére kerülne, az a banké.
Ez lehet itt is.
Ha az örökösnek van tartozása, akkor a hagyatéki eljáráshoz nem igazán van köze az ő hitelezőjének, nem is világos az, hogy honnan szerzett róla tudomást.
Az sem mindegy, hogy a hagyatéki eljárás során mondott le a másik javára, vagy egyezséget kötött a nagybácsival, vagy előbb az ő nevére került, és aztán lett átíratva. Ez utóbbi esetben megtámadhatja a szerződést, mint fedezetelvonót. Ha a hagyatéki eljárás során kötöttek ilyen tartalmú egyezséget, akkor meglátásom szerint nem mehet neki az ingatlannak a bank (ez persze nem azt jelenti, hogy nem indít pert, csak szerintem nincs túl sok jogi alapja)
De akkor ezek szerint a megajándékozottnak nem lesz semmiféle fizetési kötelezettsége?
Csak mert a közjegyzőhöz benyújtotta a bank az igényét az eredeti örökös részének valahány százalékára
A "hagyatéki papírokra" az elhunyt tartozásai kerülnek bele, ha a jogosult azt hitelezői igényként bejelentette az eljárásban. Az örökösök az örökrészük mértékéig felelnek érte, ahogy itt írták már.
Viszont ha jól értem, itt nem az elhunytnak volt tartozása, hanem az örökösnek - és ezért "ajándékozta el" az örökrészét a másik örökösnek. Az örökös esetleges tartozásai pedig nem tárgya az elhunyt vagyonára folyó hagyatéki eljárásnak - tehát nem kerül rá az elajándékozott ingatlanra semmiféle tartozás. Ha ez volt a kérdés :)
Az úgy van, hogy ha az örökség kevesebb mint az adósság, akkor nem kell fizetni.
Ha nem érthető, megpróbálom mégegyszer.
Az adósság mértékének fizetése nem lehet több az öröklés mértékétől.
Egy ismerősöm jelentős hiteltartozást halmozott fel, mostanában örökölt volna egy házat, de elajándékozta az apja testvérének a részét.
Ilyenkor a hagyatéki papírokra rákerül a hiteltarozás?