Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eladni vagy elajándékozni szoktatok a régi megunt, nem használt dolgaitokat? fórum

Eladni vagy elajándékozni szoktatok a régi megunt, nem használt dolgaitokat? (beszélgetős fórum)


júl. 18. 10:55
Van, amit eladok, vagy legalább megpróbálom, és van, amit elajándékozok: családtagoknak, párom rokonainak stb. Hiszek a körforgásos gazdaságban. Ami senkinek nem kell, az pedig megy adományba, ha rossz állapotó, akkor rongynak és végül sajnos a szemétbe jut.
11. hottie (válaszként erre: 8. - Hottie)
júl. 15. 09:44
Segélyszervezeteknek.
10. timycat (válaszként erre: 1. - Amanda0606)
júl. 15. 09:38

Én sértőnek/cikinek érezném ismerősnek/rokonnak odaadni a "levetett" dolgainkat. Nem menő környéken élünk és a közelünkben van egy pad ami útba esik a nehezebb sorsúaknak oda szoktam kitenni cipőt (kitisztítva, jellemzően dobozában), táskát (szintén tisztán némi nassival a zsebében) vagy ruhát (mosva, vasalva, hajtogatva, ha olyan akkor kiegészítőjével együtt). Azért nem a ház elé, hogy ne szokjanak ide, ne kunyeráljanak itt, sajnos családban van rossz tapasztalat.


Este, sötétedéskor kirakom reggelre, délelőttre nincs ott. Hogy ki viszi el nem tudom, használja vagy eladja-e azt sem. Nekem nem kell, de korrekt cuccok. Amit a kinézete (lyukas, foltos, bogos, elnyúlt, elvásott) miatt már nem vennénk fel az a kukában landol.


Évente 2 max 3 alkalommal van ilyen pados akcióm, nem hiszem hogy valaki ezzel "visszaélne", remélem aki elviszi örül neki, hordja egészséggel.

júl. 15. 09:28

Mindig a kukába mennek, senki nincs, akinek adhatnám.


Eladás nem esélyes.

júl. 15. 08:46
Elajándékozom.
júl. 15. 08:33
Sose találok senkit akinek elajándékozhatnám, ilyen marketplacen ingyen elvihetővel biztos nem bíbelődnék mert annyi az idióta, meg igazából ott eladni sem szeretek. Ami szép állapotban van az megy vintedre, ami nem, az a kukába. Általában körültekintően vásárolok, nincs egy halom felesleges cuccom, de akad ez-az.
6. globus (válaszként erre: 1. - Amanda0606)
júl. 15. 08:21

Jellemzően annyi ruhánk nincs, hogy megunás miatt szabaduljunk meg tőle.

Ha nem kifejetten alkalmi, megy a kertbe, korábbi kerti meg kukába.

5. Görögtánc (válaszként erre: 1. - Amanda0606)
júl. 15. 08:20

Nincs kinek adnom, inkább elviszem a legközelebbi vöröskereszthez.

Ami nagyon csúnya meg agyonhordott azt felhasználom rongynak, aztán kidobom.

júl. 15. 08:18
Elajándékozni. Idegeneknek is.
júl. 15. 08:17
Elajándékozom. Lusta vagyok az eladással bíbelődni.
júl. 15. 08:07
Nincs kinek adnom. Megpróbalom eladni. Néha sikerül.
júl. 15. 06:50

Én személy szerint oda szoktam csak úgy adni a rokonaimnak, unokatestvéreimnek a megunt ruháimat. Tisztában vagyok vele, hogy el is tudnám adni, ami által pénzhez jutnék.

Egyre több csajt/nőt látok, aki felteszi Facebookon ilyen adok-veszek csoportba a megunt ruhákat, cipőket. Ha jó állapotú a ruha, vagy új, akkor nem látok benne semmi rosszat, de egy-egy ember olyan ruhákat tesz fel eladásra, amin látszik, hogy rengeteget volt használva.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook