Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A muskátli virágzását elősegíti a jód? fórum

A muskátli virágzását elősegíti a jód? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 3. 09:48

Másolom:

"Egy apró trükk is elég ahhoz, hogy a muskátlid ontani kezdje magából az újabb és újabb virágokat. És hogy mi kell ehhez? Nem más, mint egyetlen csepp jód!

1 liter öntözővízhez tegyél egyetlen csepp jódot, majd ezzel locsold meg a növényedet havonta egy alkalommal, és bámulatos lesz, ahogyan a virágok szinte elárasztják majd az erkélyedet vagy éppen ablakpárkányodat!"


Szóval nem mindegy a mennyiség és a gyakoriság.

2020. jún. 3. 08:53
Hetente kapnak muskátli tápot amik ládába cserépben vannak a teraszon, amelyek ki vannak szabad földbe ültetve azok heti 2 alkalommal kapnak. Lehet hogy a muskátli táp tartalmaz jódot, megnézem.
2020. jún. 3. 08:21
Én kávézaccot teszek a tövére, nagyon szép, rengeteg virág van rajta. (Lehet, hogy zacc nélkül is ilyen lenne, ez sose fog kiderülni:))
2020. jún. 3. 06:02

Nagyon kényes kérdés megértem anonymitásodat.

Egyébként a muskátli tudja mikor kell nyílni,az hogy te szeretéd hogy több virágja legyen,tenni kell.

Jó minőségű föld,tápoldat,napfény.Gazdaboltokban kiváló szakemberek tanácsokkal is ellátnak ha már nehézkes a google.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 2. 21:10

Veled ellentétben én megkerestem az interneten a válaszokat, amit linkeltem is. (miért lett törölve?)


"Muskátli virágzását elősegiti a jód?" - Igen


"Hol kapható jód, ami jó a muskátlira??" - Bárhol a neten megrendelhető, de gyógyszertárban is kapható 5%-os jód oldat.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 2. 21:07

Legkönnyebben elérhető az elsősegélydobozban. Amúgy gyógyszertárban.

Hatását növényekre nem ismerem.

2020. jún. 2. 20:24

Muskátli virágzását elősegiti a jód?,

Hol kapható jód, ami jó a muskátlira??

Ha bármi hasznos tippetek van, ami a muskátli virágzását elősegiti, azt megköszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook