Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 éves lesz az unokám fórum

18 éves lesz az unokám (beszélgetős fórum)


14. Anyagi (válaszként erre: 11. - L’Engel)
máj. 16. 19:57
Ez nagyon aranyos!!!! :))
máj. 16. 18:42

Nagyon kedves hozzászólások! Köszönöm!


Van egy ötletem, hogyan készítsem el a jó tanácsokat: egy falat fogok építeni (ez csak egy rajz), és a téglákra rövid tanácsokat akarok írni.

máj. 16. 15:33

Egy fiatal számára a 18. születésnap, melyet a családdal ünnepel, már magában is egy örök emlék. Az aktuális nap, az ünnepelt legszebb napja! Még a csillagok is neki ragyognak! Az interneten pedig nagyon sok szép idézet van. Csemegézhetsz belőlük kedvedre, ha gondolod.


Én az unokáimnak a 18. születésnapi ajándék mellé anno, egy "verset" készítettem. Olyan manuálisan is megfogható, örök emléknek szántam. Összeszedtem gondolatban a közös emlékeket. Majd próbáltam rímekbe szedni gondolataimat.

Például megköszöntem a sorsnak, hogy ennyi évet töltöttünk még el együtt. (És azóta mégtöbbet!) És bizony ez a 18 év elszaladt, mint a pillanat. És 18 évesen már nagykorúak is lettek! Máris belecsöppentek a való világba. Amelyben lesz jó is, rossz is. De az életben küzdeni kell most is!


Visszaemlékezve úgy érzem, hogy sikere volt a leírt soroknak. Ami nekem is örök élmény maradt. Nagyiként ezt tudtam nyújtani, ami nem nagy dolog és pénzben nem mérhető. De a szeretet sem az ajándék nagyságától függ!

Ha majd előveszik unokáim anno a megsárgul lapokat, újra és újra elolvashatják soraimat. A sorok legvégén pedig nem tolakodva, a szeretet sorrendjét betartva kértem egy kis helyet odabent, a szívük legmélyén.

11. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 16. 13:58

Igaz, hogy nem a 18. születésnapomra, hanem a harmincadikra, de én egy adag borítékot kaptam az anyámtól. Mindegyikben egy levél volt, a borítékon pedig egy címke, hogy mikor nyissam ki őket. Például:

- “Amikor sikert értél el”

- “Amikor szomorú vagy”

- “Amikor bátorítás kell”

A bennük álló levekben pedig mindig más volt, akár csak egy kis vidámság, szívből jövő üzenet, de valamelyikben egy jó tanács. Olyan is van, amit nem nyitottam még ki. Azokra az időkre tartogatom őket, amikor aktuálisan nem tudok máshonnan támogatást kapni.

Akár ilyeneket is írhatnál neki. Gondold végig, hogy milyen szituációkban miként szólnál hozzá, és vesd papírra azokat a sorokat.

máj. 16. 11:55

Készül egy scrapbook album, amibe ismerősök, barátok, családtagok írnak. (És fényképek, emlékek)

Mivel nekem a kicsi lány nem “édes” unokám, kicsit nehezebb a dolgom. Sajnos kevés közös élményünk volt, inkább mostanában kerültünk közelebb egymáshoz. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, fel fogom használni.

máj. 16. 11:54

Eszembe jutott még valami, talán hasznosnak tartod.


A közös élmények felelevenítése nagyon jó dolog tud lenni. Együttlétek, programok, kirándulások, nagy nevetések - ezek csupa olyan dolgok, amikre szívesen emlékeztek vissza.

Meg lehet örökíteni a közös pillanatok fotóit egy fotóalbumban. Számtalan lehetőség van rá. De ha kreatív vagy, akár te magad is készíthetsz ilyen kis albumot. Néhány olyan fotó, ami pici korától végigkísérte az életét, és van köztük közös fotótok is - szerintem ilyennel nem lehet mellélőni. 😊

máj. 16. 11:46
Lány
7. libikóka (válaszként erre: 6. - Libikóka)
máj. 16. 10:02
,,,amit,,
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 16. 09:56
Én is azt tenném a Smaragdzöld írt,,maximum a végére írnék valami jótanácsot.
5. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 16. 09:53

1, Jelöld ki a határaidat: tudj nemet mondani. Mindenkinek, ha szükséges.

2, Mindig hallgass a megérzéseidre!

3, Szándékosan ne árts: se magadnak, se másoknak.

4, A kudarc a sikerhez vezető út része, nem pedig a bukásé.

5, Intelligens ember nem tud mindent: intelligens ember kérdez.

6, A tested csak a tiéd. Ne döntsön róla más, te pedig óvd sporttal és jó étellel, mert az az egyetlen hely, ahol élni tudsz.

7, Lassulj le és pihenj rendszeresen.


Ennyi bőven elég, ezeket megélve boldog ember lesz. Ne feledd, sok beszédnek sok az alja.

máj. 16. 09:50

Nem tudom, hogy egy 18 éves, felnőttkorba lépő gyerek hogy fogadná a tanácsokat.

Nem tudom, fiú vagy lányunokád van-e, az sem mindegy, hogy milyen típus. Gondolom típustól függően másként hatnak a tanácsok. Van, aki talán elfogadóbb, de úgy gondolom, ebben a korban tanácsból kérnek legkevesebbet a fiúk is, lányok is.


Bármennyire jóindulattal adnál is tanácsokat, valószínűleg kéretlen tanácsnak venné az unokád. De mondom, nem ismerem, nem tudhatom, hogy fogadná.

Tanácsok helyett írnék olyan gondolatokat, amik szívedből jönnek, érzelemtelik, de nem sablonosak, csöpögősek.

Ilyesmikre gondolok: idézz fel olyan történéseket, amik kiskorában történtek. Biztosan emlékszel néhány "aranyköpésére", ezek felidézése jó emlékek, és szerintem tetszenének neki. Mondd el, büszke vagy rá, szereted.

Ilyenekre gondolok. Biztosan eszedbe jutnak olyan szavak, mondatok, amiknek örülni fog az unokád.


Boldog szülinapot neki! 🍀

máj. 16. 09:39
Nem írtad, hogy fiú vagy lány.
máj. 16. 09:38

Nem kell mindenben jónak lenned. Tanuld meg értékelni magad és sokkal jobban fogod élvezni az életet. Próbáld meg nem túlgondolni azt az utat, amelyen jársz. Koncentrálj az önismeretre, és tanulj meg bízni önmagadban. Tudd, hogy ötleteid és véleményed fontosak. Olyan emberekkel vedd körül magad, akik szeretnek, akik építenek. Engedd el azokat, akik bántanak, idegességet okoznak, nem becsülnek meg téged. Mindig nézd meg, kitől hallod, amit hallasz. Nem kell mindenkinek megfelelned. Tanulj mások hibájából. Az élet végig tanulás, használd a világot forrásként, maradj nyitott mindenre, hogy megtaláld azt, ami igazán érdekel. Szervezd meg az életed, tartsd rendet magad körül, ne halogass dolgokat, legyél tisztában a feladataiddal és azok fontossági sorrendjével és sikeresebb lesz az utad.

Néha csinálj olyan dolgokat is, amitől tartasz, merj kockázatot vállalni. Ha kudarc lesz a vége, abból is csak tanulhatsz és erősebbé válsz.

Merj szeretni, találd meg azt az embert, aki mellett önmagad lehetsz és nem kell álarcot viselned minden nap. Legyen minden napodban humor, nevetés, lásd meg az apró, jó dolgokat a szürke hétköznapokban is.

máj. 16. 08:29
Szeretnék a 18. születésnapjára jó tanácsokat írni. Ezek igazából csak szavak lennének, amik az elkövetkezendő életére felkészítenék. Ha tudna valaki segíteni, azt megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook