Vizeletben lévő értékek mérésénél mit jelent a 'ph'? (tudásbázis)
szia!
7.5 a határérték, szóval ez még jó!illetve van oldal ami azt irja hogy 8.5 a határ . szóval ne aggódj. attól is függ hogy mit iszol.én tegnap néztem 5.volt a ph-ám. mai nap .viszont 7.5 lett nekem is . de szó szerint a vizeletem mintha totál átlátszó lenne mint a víz. szóval még sárga szine sincs mert sokat ittam. és hát ha pl. sokat ittál és sokat pisilsz akkor lúgosabb a vizeleted, tehát az érték magasabb. ha reggel csinálod ezt a vizelet tesztet akkor tuti alacsonyabb még 5 alatt is lehet mert savas a reggeli vizelet.
Szia!:-)
Igen, a lúgosítás ellen kevésbé hatékony a védekezés, mert kevésbé is fenyegeti a szervezetet. Tudunk azért ellene védekezni (a vese és a légzés kompenzáló hatása itt is működik, bár a mi esetünkben az előbbi a számottevő, de ha az ember lúgot iszik, akkor az az első, hogy a légzése lelassul), de kétségkívül a savasodás ellen jobban.
Szia, Eni!
Elnézést a késői válaszért!
A probiotikus készítmény nem valószínű, hogy ilyet okoz, a sárga gélben meg a teákban nem tudom, mi van. Azoknál elképzelhető, hogy a vizelet pH-ját nagyobb mértékben befolyásolják.
az a baj, hogy a munkámból kifolyólag nem tudok 'rendes' ebédet enni csak olyat amit reggelire szokás:( szóval tudom, hogy a táplálkozásom nagyon nincs rendben, de már csak 2hónapig fogok ezen a munkahelyen dolgozni azután pedig jobban odafigyelek majd az étkezésemre.
Egyébként déli gyümölcsöket már kerek 1 éve nem ettem az ekcémám miatt (volt ezzel kapcsolatban nemrég egy kérdésem) lehet ez is benne van a dologban.
Tudom, hogy kopiztad, olvastam már a szöveget.
A mondandóm lényege az volt, hogy attól még, hogy a sör pH-ja alacsonyabb, mint az előállítható legsavasabb vizeleté, az nem jelenti, hogy a vese nem tudja "kiválasztani a sört".
"...a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!"
Elnézést, hogy belepofázom, de szólnom kell, mert ez így hamis érvelés. Az igaz, hogy a vese legalacsonyabban 4,5-5 körüli pH-jú vizeletet tud kiválasztani, de ez nem azt jelenti, hogy ennél savasabb anyagok hidrogénionját ne tudná kiválasztani.
A vizeletben is vannak ún. pufferrendszerek, amik azt eredményezik, hogy a vizeletbe kiválasztott hidrogénionok szinte észrevétlenek maradnak, kötődnek a pufferrendszer megfelelő tagjaihoz, és így nem csökkentik a pH-t (pontosabban: minimálisan csökkentik).
Ebből kifolyólag a vizeletben sokkal több hidrogénion van kiürítve, mint amennyi a pH-ból és a vizelettérfogatból kiszámítható, ugyanis a pH csak a szabadon lévő hidrogénionokat veszi figyelembe, a kémiailag kötötteket nem.
"Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet = elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket." - a savak kiürítésére megvannak a megfelelő módszerek, a savasodást jól mérhető jelek kísérik: a vér sav-bázis paraméterei (pH, CO2, hidrogénkarbonát stb.) eltolódnak (valamelyik azonnal, valamelyik csak később), a légzés fokozódik, a vese ammóniaképzése (az ammónia "lúgos vegyület") szintén. Mindezek egy bizonyos szintig kompenzálni képesek a savasodást. "Savas táplálkozás"-sal gyakorlatilag lehetetlen olyan állapotot elérni, hogy savasodás alakuljon ki.
Az igaz, hogy ilyenkor a kalciummobilizáció és -ürítés nagyobb mértékű, ez tényleg probléma.
De a savak nem tárolódnak a zsírszövetben.
Szia, Eni!
5 és 8 között jó a vizelet pH-ja, de a mi táplálkozási szokásaink mellett ritka a 8-hoz közeli.
Érdemes lesz erre figyelni, a túl magas vizelet-pH-t okozhatja valami nemkívánatos dolog is (fertőzés, veseprobléma, túl magas káliumbevitel - bár utóbbi nem jellemző).
A 7,5-ös pH még rendben van, de érdemes lesz időnként ránézni.
Hogyan táplálkozol? Miket szoktál enni?
Lakmuszpapír vagy pH indikátorpapír segítségével bárki könnyen megmérheti szervezetének pH értékét. [A lakmusz zuzmókból készült színezék, melyet kifejezetten a savak és lúgok kimutatására használnak.]
A pH mérés többféle mélységgel és precizitással is végezhető. Az otthoni pH mérés legegyszerűbb formája a vizeleten, illetve a nyálon keresztüli pH érték megállapítása. Mindkettőre a felkelés utáni első mérés a legalkalmasabb. Ez azt jelenti, hogy ébredés után, mielőtt bármit ettünk vagy ittunk volna (beleértve a fogmosást vagy dohányzást is) a lakmuszpapír segítségével ellenőrizzük le a nyál, majd a reggeli első vizelet pH értékét.
Az indikátorpapíron egy színskála segítségével lehet majd megállapítani az aktuális pH értéket. Az optimális pH érték 7 és 8 között található. Amennyiben szervezetünk pH értéke rendszeresen 7 alatt van, tudjuk, hogy egészségünk megőrzésének szempontjából érdemes odafigyelnünk étkezésünkre, és a további savasodás elkerülése érdekében elő kell segítenünk a lúgosítás folyamatának beindítását; tartózkodnunk kell a savas ételektől és italoktól, és el kell kezdenünk bőséges mennyiségben fogyasztani zöld zöldségeket, alacsony cukortartalmú gyümölcsöket, valamint többszörösen telítetlen zsírsavakat.
A lakmuszpapír használatával házilag is kontrollálható a lúgosítás, a pH érték, az optimális pH egyensúly vagy sav bázis egyensúly fenntartása, s rendszeres odafigyeléssel elkerülhető a savasodás, a szervezet elsavasodása. A pH mérés végzéséhez használható lakmuszpapír vagy más néven pH indikátorpapír gyógynövény- vagy vitaminboltokban kapható.
Itt sok a válasz a kérdésedre, itt azt olvastam az egyikben, hogy nem magas még az eredményed.
Az anyagcsere folyamán a testünk folyamatosan savakat termel: szénsav, ecetsav, húgysav, tejsav, citromsav stb. A vesénk által kiválasztott vizelet pH értéke 4,8-7,5 között mozog. Csak megemlítem, hogy pl. a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!
Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, és vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet = elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket. Az utóbbit viszont csak úgy tudja végrehajtani, hogy az ehhez szükséges ásványi anyagokat (pl. kalcium) a különféle szervekből, csontokból, fogakból választja ki. Így ez csontritkuláshoz, fogszuvasodáshoz vezet.
További ajánlott fórumok:
- Terhelés alatti vizeletben cukor van.
- Mit jelentenek ezek az értékek terhesség alatt a vérvétel alapján, jót vagy rosszat?
- Mit jelent az uh leleten a :tad, ac, femur, bpd?Illetve ezen értékekből hogy lehet megtudni milyen hosszu/nehéz a baba?
- Mit jelent, hogy 4-5 fvs van a vizeletben, és kezdődő laphámsejtek?
- Mit jelenthetnek ezek az értékek?
- Ezek az értékek mit jelentenek a szemészeti leleten?