Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végrehajtási fázisban lévő hitelnél, mennyi az az összeg, amit maximum vonhatnak egy keresetből? fórum

Végrehajtási fázisban lévő hitelnél, mennyi az az összeg, amit maximum vonhatnak egy keresetből? (tudásbázis kérdés)

15. 72f62a66ed (válaszként erre: 14. - Dafke)
2013. dec. 16. 21:51
azért ez elég durva ...
14. dafke
2013. dec. 15. 09:24

"Másik fontos dolog, azok esetében akik rendelkeznek biztos, fix jövedelemmel, ha az elárverezett ingatlan nem fedezi a virtuális költségeket és ez az adósok 99%-nál már nem fedezi, akkor a bank letiltatja a jövedelem 30-40%-át akár évekig vagy évtizedekig.


Ebben az esetben két dolgot tehet az Adós, de meg kell előznie a bank letiltási bejegyzési jogát. Ezért ha már látszik az elkerülhetetlen, akkor gondoskodni kell arról, hogy közjegyző előtt elismeri azt a tényt, hogy szülőtől, gyerektől, anyóstól, apóstól felvett X összegeket amit nem tudott visszafizetni ezidáig és kéri a jövedelméből tiltsák le. Ebben az esetben a bank a sorban állási elvet követi és várnia kell, amíg ezen letiltások fedezik a „kölcsönkért” összegeket. Persze mindezt ésszel és tisztességesen, demokratikusan, csakis az igazságot állítva, mert a valótlan állítást a törvény bünteti.


A másik lehetőség abban az esetben, ha kiskorú gyermekek vannak, egy különélési nyilatkozatot csináltat az Adós és kéri ez alapján a gyermektartás letiltását a jövedelméből, ezáltal a gyermekek nagykorúvá válásáig a végrehajtó nem férhet hozzá a jövedelem eme részéhez, de ezt is csak a valóságot állítva stb.,stb."


Forrás: Kásler Árpád honlapja

2013. dec. 14. 20:55
Most kérdeztem meg, hogy lehetett ez a 100%-os levonás, mert érdekelt. BT.és, mint cégtől, a 100% összeget levonhatják.
2013. dec. 14. 20:41
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Nagyon rendesek vagytok! :-) hát talán inkasszóra nem kerül sor. A családit ha jól tudom postán kapják, így legalább az megmarad, ha esetleg a többit vinnék. Anyuka gyest kap, így talán az is megmarad, de a férje fizetése ... hát nagyon kevés így. Azt sajnálom hogy igazából segíteni nem tudok, csak max tanácsot adni, de sajnos azzal meg nincsenek kisegítve :-(
2013. dec. 13. 05:50
Fizetésből való letiltásnál egy tartozás esetén 33%,több felmondott hitel esetén(vagy ha van gyerektartás) 50% az ,amit a munkabérből letilthatnak.Így már eleve kevesebbet utalnak a bankszámlára.A többi bank addig vár a sorára.Más történet az inkasszó a bankszámlára.Ha esetleg egy sorban álló (letiltásra váró bank) nem akarja kivárni,míg esetleg sorra kerül a fizetés letiltásra,akkor benyújtathatja a végrehajtóval a bankszámla inkasszót.A bank itt nem nézi milyen jogcímen érkezik a pénz a számlára,azt zárolja,addig amíg a kiadott összeg le nem telik.A köteles részt kell meghagyniuk,ami azt hiszem 28.000 Ft.Elméletileg GyES-t,családit nem inkasszózhatnának,de mint mondtam nem figyelik milyen jógcímen érkezik a pénz.Az ilyesmit ebben az esetben jobb átkérni postai kifizetésra,így az megmarad.Fizetés napon pedig be kell menni a bankbaés kikérni a köteles részt,mivel ilyen esetben a bankkártya nem használható.
10. ájrin (válaszként erre: 8. - D4747860fa)
2013. dec. 12. 20:18
Ott a pont, Te tudod jól.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 2596744b0c)
2013. dec. 12. 13:36

Ismerősnek 100 ezer forintos fizetéséből levonták úgy a 270 ezer forintos tartozását, hogy egy fillérje nem maradt a számláján, végrehajtó iroda inkasszót nyújtott be. Nem hatotta meg őket se a gyerek, se az, hogy a feleség munkanélküli.:(

Futhattak bárhova. Régebben tényleg úgy volt, hogy 40% -nál talán nem vonhattak többet, most fogalmam sincs mi alapján döntenek kitől, mennyit vonhatnak.

Szerencsétleneknek, ha nem segített volna a család, nem tudom mit csináltak volna.

2013. dec. 12. 13:18
Én úgy tudom, hogy egy tartozásnál 33%-ot vonnak, de ha többfelé is tartozik az illető, akkor vonnak 50%-ot. Persze elméletben mindenképpen rajta kell hagyniuk a számlán kb.28.000 ft-ot.
7. 72f62a66ed (válaszként erre: 5. - 2596744b0c)
2013. dec. 12. 12:57
Úgy érted, hogy ha 5 millióig tartozik akkor "csak" 33%-ot vonhatnak, 5 millió fölött pedig 50%-ot? Nem tudom pontosan mennyivel tartoznak, de talán 5 milla alatt van nekik. Nagyon durva lenne ha az egész fizetésüket vinnék...
2013. dec. 12. 01:34
De hát aztán lehet levonhatják az egészet...nem tudom.
2013. dec. 12. 00:22
Megélhetésre akkor is kell hagyni ha jól tudom. 5 misi alatt 30 %, felette 50% és ez a maximum.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 72f62a66ed)
2013. dec. 11. 16:07
Simán levonhatják, akár az egészet is, ha inkasszót nyújtanak be.
2013. dec. 11. 15:42
köszi, ezt nem tudtam.
2013. dec. 11. 15:39
Már miért ne lehetne?Mivel több banknak tartozik,így akár az összes kérheti a levonást.Van akinek a teljes fizetését viszik,mert annyifelé van adóssága.
2013. dec. 11. 15:32

Sziasztok!

Van egy ismerősöm, akinek több hitele miatt is van tartozása, pontosabban a férje nevén vannak ezek a hitelek. Már végrehajtónál van a legtöbb hitele, és most per pillanat egyszerre kettő hitelüket is vonják a férje fizetéséből, ami azt jelenti, hogy így a fizetése felét viszi a végrehajtó. Én nem vagyok nagyon jártas az ilyen dolgokban, de én úgy tudtam eddig, hogy egyszerre csak egy hitelt lehet vonni 33%-ig, és 50%-ig csak akkor ha a másik tartozás pl. gyerektartás. De olyat hogy egyszerre két hitelt vonjanak 50%-ban azt úgy tudom nem lehet. Ha esetleg valaki jártas ez ügyben, és esetleg azt is tudja hogy hol lehet ezzel kapcsolatban érdeklődni, esetleg lehet e végrehajtónál fellebbezni, az kérem írjon. Nem ítélem el őket, az hogy miért kerültek ilyen helyzetbe, az az ő dolguk, erről nem is szeretnék ezen a fórumon vitázni! Próbálok nekik segíteni...két kicsi gyerekük van, ahogy nekem is, és nagyon sajnálom őket... :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook