Vatera vásárlástól visszaléphetek? (tudásbázis kérdés)
A szabályokat nem én hozom!
Csak gondoltam belinkelem a törvényi szabályozást...:)
Ez használt árukat hirdető, aukciós oldalakra is érvényes?
Mert, ha igen és ezt érvényesítenék sokan, hogy meggondolják magukat és visszaküldik az árut, perek sokasága lenne...szerintem, hogy ki milyen állapotban küldte,és milyen állapotban kapta. Most komolyan,, egy használt gyapjú pulcsit ha elküldök, a vevő kimossa 60 fokos vízben, majd 8 nap múlva reklamál, hogy fele akkora a pulcsi, meg egyébként sem ilyen állapotban volt a képen, ki tudja eldönteni kinek volt igaza?
Egy új terméknél már ilyen nem fordulhat elő.
Megrendelése során Ön élhet a 213/2008. (VIII. 29.) és a 17/1999. (II. 5.) kormányrendeletben részletesen rögzített feltétel nélküli elállási jogával.
Internetes vásárlások esetén Ön a szerződéstől az áru átvételét követő 8 (nyolc) munkanapon belül indoklás nélkül elállhat, ezt az említett határidőn belüli írásos nyilatkozatának elküldésével jelezheti. A vásárló Az átvétel dátumát bizonyítja a postai csomagjegyzék, illetve a futárszolgálat szállítójegyzéke. Elállásnál az Eladó köteles a Vevő által kifizetett teljes összeget (vételár és szállítási költség) haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő 30 (harminc) napon belül visszatéríteni. Ezúton felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a vevő viseli az elállás esetén, az áru visszaszolgáltatásával kapcsoltban felmerült összes költséget. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. Az Internetes vásárlásoknál is érvényesek a szavatossági jogok, ha a termék gyári hibás, akkor forduljon hozzánk minőségi kifogásukkal.
Elolvastam a vatera szabályzatát, sőt, be is linkeltem.
Ezekkel a feltételekkel regisztrál az ember...
[link] _ha_vasaroltam_egy_termeket_de_most_megsem_szeretnem_megvenn i/29/92
A nyolc napos dolog meg tudtommal nem egészen erről szól: 8 napon belül visszaadhatod, ugyanolyan állapotban, mint megkaptad, és kötelesek visszavenni.
Ez MINDENNEL így van: ha boltban vásárolsz, ha interneten.
Szóval elvileg köteles vagy megvenni, de csak polgári peres eljárással lehet ténylegesen kötelezni rá.
Ha le volt írva, hogy milyen fizetési módok lehetségesek, de utólag a másik fél kitalálja, hogy mégse, te is hivatkozhatsz szerződésszegésre!:)
E-mailt írnék, hogy írásban is legyen nyoma, hogy nem ment bele abba, hogy személyesen fizessetek, s a mailben közölném, hogy emiatt elállok a vásárlási szándéktól.
Lehet negatívan értékel, ha nagyon zavar, akkor jelezheted a vatera felé, mi volt a gond, lehet törlik az értékelését.
A férjem reggel egy bojlert "vett" a Vaterán,
telefonon beszélt az eladóval, aki csak az előreutalást szeretné.. mi meg a helyszínen kp-t, mikor elhozzuk. Azt is jelölte meg, hogy személyes átvétel és fizetés.. de ez nem jó neki...
Közben találtunk olyat, ami közelebb van, nem kell 600km-t utaztatni. Visszahívta az eladót, hogy szeretne elállni a vásárlástól, ne haragudjon.. erre ő azt mondta, hogy ilyen nincs, amit leütött, azt meg kell venni. szerintem ilyen nem létezik. Ok, mi is elrontottuk, abból a szempontból, hogy hamarabb ütöttük le, mint hogy végiggondoljuk, hogy az ország másik végén van, de az sem szimpatikus, hogy nem jó az eladónak a kp, személyesen. Ráadásul nyilván szeretnénk megnézni milyen állapotban van, használt és azért nem két forint..
Szóval, ilyenkor mi van?
Mert én nem hiszem el, hogy mindenképpen meg kell vennünk, ha nem akarjuk mégsem.
Előre is köszönöm a választ.
További ajánlott fórumok:
- Mit gondoltok arról, ha a pasi az esküvő előtt visszalép?
- Mindenki visszalép az állami nyugdíjba?
- Milyen márkájú autód van, volt, tervezel vásárlást?
- Két város közti buszjegy vásárlást a sofőrnél kell vásárolni? S mondani, hová szeretnék menni?
- Van itt olyan, akinek a karrierjében történt visszalépés után újra sikerült "kitörni"?
- Elállás a szemüveg vásárlástól? lehetséges?