Van titoktartási kötelezettség a közigazgatásban? (tudásbázis)
Ez esetben gáz!
Ha kiderült, mert a "titok" kiadásának következménye lesz, akkor a titoktartási nyilatkozatban foglaltak alapján eljárnak majd a felettesei.
Ne foglalkozz vele!
:)))))
Persze ilyen is van benne, de lehet, hogy a "jólértesült" hölgy, aki nem rég dolgozik a gyámhatóságnál, csak jót akart?
Én csak ez esetben szegem meg a titoktartást, illetve a férjemmel szoktam még megosztani úgy mond banktitkokat, de ő úgy sem tud mit kezdeni velük:)
Kedves bondlka!
Természetesen van titoktartási kötelezettség,mint már itt leírták, viszont kevés emberrel találkoztam, aki ezt be is tartotta, dolgozzon az bármilyen területen. A szaftos történetekről,úgy érzik sokan, muszáj megosztaniuk...hogy bezzeg, milyen jól informáltak.
Esetedben mi történt fogalmam sincs, mert annyira zagyva a megfogalmazás.
Sziasztok!
Én is közigazgatásban dolgozom és mikor felvesznek, esküt kell tenned, felolvasni és utána aláírni.
De szerintem ezt nem veszi komolyan senki. Legalábbis véresen komolyan nem. Irisszel értek egyet én is. De természetesen nem lehet visszaélni.
Vannak olyan ügyeim is, amit még a közvetlen kollegáknak sem mondok el, pedig együtt dolgozunk, de mivel ők egy faluban élnek az esetleges ügyféllel, nem kell, hogy tudjon a dolgairól
Na igen, a titoktartási nyilatkozattal tisztában kellene lenni.
Én már több mint 20 éve írok ilyeneket alá, és bizony én is megszegem:)
Persze mindig tudom, hogy hol tehetem ezt meg. Konkrét dolgokat nem kotyogok el ittasan sem, de bizony én is szoktam utalni bizonyos dolgokra, de persze mindig olyan társaságban, ahol a felét sem értik:))))
Teljesen nem értettem, amit leírt a fórumindító, de ha én egy társaságban lennénk egy olyannal, akinek az ügyéről tudok és úgy érezném, hogy segíthetek neki, akkor simán megszegném a titoktartási kötelezettségemet. Feltéve ha számomra fontos az illető.
Én se értem teljesen, de hiába van titoktartás, ha bepiál, azt elfelejti.
Vagy nem ilyesmi volt?
A fetett kérdésre igen a válasz. Pláne ilyen helyen.
Nem mondanám, hogy teljesen tiszta, amit írtál. Egy gyámhivatalnál dolgozó hölgy kapott levelet a gyámhivataltól a saját fia ügyében?
Ha ezt akartad írni, akkor itt szerintem nincs gond, hiszen a saját gyereke dolgáról beszélt. Aki egyébként gondnokság alatt áll, és az anyja a gondnoka, hiszen nagykorú fiúról beszélünk.
Ha nem a saját, hanem más ügyéről beszélt a nő, akkor természetesen megsértette a titoktartást, amit eskütételkor írásban kell tudomásul venni.
Gyámhivatalnál dolgozók egyébként kormánytisztviselők, nem közalkalmazottak, mert a járási és a kerületi gyámhivatalok az illetékes megyei, illetve a fővárosi kormányhivatalhoz tartoznak január 1-től.
Közalkalmazottak pl. az egészségügyben dolgozók, tanárok, szociális munkások stb., de titoktartási kötelezettségük nyilván nekik is van.
További ajánlott fórumok:
- 2012. évi közigazgatási alapvizsga tesztkérdéseket vadászom, ki tud segíteni egy bukott nagyinak?
- Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek?
- Szociális munka vs. Közigazgatásszervező?
- A mérlegképes könyvelői végzettség elvégzése (és használása) után milyen további kötelezettségekkel jár?
- Ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti-e a tartásdíj fizetési kötelezettséget?
- Van-e titoktartási kötelezettsége a főnöknek a beosztottal szemben, ha az megoszt vele valamilyen bizalmas információt?