Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van itt, aki a jelzáloghitellel terhelt ingatlanát, közjegyzői szerződéssel adta ki? fórum

Van itt, aki a jelzáloghitellel terhelt ingatlanát, közjegyzői szerződéssel adta ki? (beszélgetés)


2021. máj. 1. 14:34
nagyba
2021. ápr. 28. 12:13

Minden lakáshiteles banki szerződésben benne van, hogy be kell jelenteni, engedélyeztetni kell a banknál a bérbeadást.


Ennek elmulasztása szerződésszegésnek minősül. Ezt nem ellenőrzi a bank. Viszont tulaj-bérlő közti per esetén, lakásbiztosítás érvényesítése esetén (ha nagyobb kár van és felmérik), lakásban történt bűncselekmény (betörés, erőszakos cselekmény stb...) kiderül a bank felé, hogy ki lett adva és nem lett bejelentve.


Olyat lehet, hogy van egy szerződés és arra hivatkozva a bérlő kiköltözési nyilatkozatot tesz a közjegyzőnél. Ebben az esetben a közjegyzőnek nem nézi, hogy van-e hitel, bank bejelentés...

Viszont a tulajdonosnak tájékoztatnia kell a bérlőt, hogy 3. fél is van a hitelben, a bank, ha ezt nem teszi meg, akkor maga a bérlő is bejelentheti a tulajt, hogy a tulaj nem jelentette be a banknál a kiadást, mondjuk egy vita esetén.


A sima szerződés, az ügyvédi szerződés vita, nem fizetés, kiköltöztetés (pl. eladás vagy kár okozás) miatt 1-1,5 év és addig minden perköltséget a tulaj fizet.

Közjegyző által közokiratba foglalt szerződés esetén, a kiköltöztetés azonnal végrehajtható, nincs pereskedés, végrehajtási záradékot tesz a szerződésre (pl. nem fizetés esetén) és a hatóság egyből kilakoltathatja a bérlőt. Visszafelé a bérlőt is védi (pl. nem lehet azt, h jövőhéten költözzél kifelé, mert a tulaj be akar költözni, mert kell neki a lakás), mivel a szerződésben benne van a kiköltözési határidő 45 nap általában.


Nem szokták hivatalosan az emberek. Mert mi baj lehet. Meg úgyse lesz baj. Megoldjuk okosba. Túl macerás a lényeg, h jöjjön a pénz úgyis.

Aztán van, h nincs is semmi baj.

Meg van, h horrorba megy át a dolog, 1,5 év pereskedés után a tulaj visszakapja a lelakott ingatlanját és még több év pereskedés mire esetleg valami pénzt is lát.


Engem konkrétan az érdekelne, ha valaki teljesen jogszerűen csinálta és bejelentette a banknál, hogy kiadja a lakást. Az, h ment.

6. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 28. 11:45
Elolvasdtad a banki szerzodesed?
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 28. 11:38

Utána néznék annak, hogy mi van akkor, ha magánokiratba foglaljátok a bérleti szerződést, amit a közjegyző hitelesít.

Nyilatkozatot mindkét esetben aláírhat a bérlő közjegyző előtt az adósságrendezésről (ha hátralékos lenne) és a kiköltözésről.

4. New(l) (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 28. 10:19
Ezt jó tudni. Én végül nem foglaltattam közjegyzői okiratba a bérbeadást (jelzáloghiteles lakás szintén), gondoltam, a bajtól az sem véd meg, max. könnyebb foganatosítani egynémely intézkedést.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Puritan)
2021. ápr. 28. 09:52
De a közjegyző nem foglalja közokiratba a bérleti szerződést, ha hitel van az ingatlanon és a tulajdonos nem visz a banktól engedélyt a bérbeadásra.
2. puritan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 28. 09:40
Teljesen felesleges, a bérbeadás nem érinti a tulajdonjogot, a jelzálogjog csak az ingatlan tulajdonos váltását érinti, a hasznok élvezetét nem.
2021. ápr. 28. 00:11

Jelzáloghitel van/volt az ingatlanon és úgy lett kiadva DE HIVATALOSAN KÖZJEGYZŐI SZERZŐDÉSSEL.


Ebben az esetben a banknak bejelentették az ingatlan kiadást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook