Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Üzemorvosi vizsgálat. A tüneteimet illetően nem tudom hogy... fórum

Üzemorvosi vizsgálat. A tüneteimet illetően nem tudom hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

24. Lady Lavender (válaszként erre: 23. - Moimeme)
szept. 8. 20:36

Mit fosil?

Nálunk az dívik, hogy referenciákat kérnek be.

Itt én jol elbasztam mérgemben

De az élet úgy szép, ha zajlik.

23. moimeme (válaszként erre: 22. - Enissa)
szept. 8. 18:02

De igen.

[link]


Ennek megfelelően az oktatásban pl. már nem lesz. Most még volt, mert szerződés volt a dokival, de nem volt kötelező elmenni.

Marad a veszélyes üzemben, vegyszerrel dolgozóknál, akik x kilónál többet kell, hogy emeljenek.

22. Enissa (válaszként erre: 20. - Moimeme)
szept. 8. 15:39
Nem törölték el, se szellemi, se fizikai dolgozóknál.
szept. 8. 15:34

Én megbuktak egy kávézó oldalán. Hát, tessék..ők ritka retkes, lassuak, és nem tudnak gőzölni sem.

Ha valami bajom vaj, nem tudják, kihez forduljanak vagy miért.


És gondolom, hogy a valakije csinálja a tesztet gyakorlat nekül a akönyvbôl.


Így lehet elàsni egy céget.

szept. 8. 15:28
Jó lenne tudni, milyen munkakör. Ha semmi komoly (iroda, szellemi, másokat nem veszélyeztető) akkor ne szólj róla. A te területeden nem törölték el a kötelező munkaalkalmasságit? Úgy tudom, már nem kötelező.
szept. 8. 15:24

Én csak a mentàlis betegségeimről hazudok.



Minden konyhán felteszik a kérdést: birod- e a stresszet?

szept. 8. 15:14

Én már láttam szinvak croupiert (nem is raktak a rouletthez sokat), és gerinc beteget is 20-25 kilót pakolni. Aztán lerobbant.

Àtmenetileg én is voltam munkaképtelen. Munkanélküli alamizsnan. De előtte felvágottak a belem. És járni sem tudtam rendesen amikor kijöttem a kórházból. Meg pár hétig felkelni sem.


De most a servem rendben van egy implantátummal.


Ahol eztán dolgoztam, megmondtam. Pàr hétig kétszer fordultam, vagy az erősebb átvette.

17. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 8. 15:03
Nem írta senki. Te magad sem, pedig jó lenne tudni (és nem találgatni), hogy milyen munkakört szeretnél betölteni az esetleg az üzemorvos előtt eltitkolt egészségügyi problémáiddam.
szept. 8. 15:00
Mi rosszat mondott?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Enissa)
szept. 8. 14:53

Elég bicskanyitogató a stílusod.


Más szemében meglátja a szálkát, magáéban a gerendát sem veszi észre, nem tudom, ismered-e a mondást?


Élvezd ki máson, másokon való saját, mesteri agysebész tudásod légy szíves, sok sikert hozzá!

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 8. 14:20

Szerintem nyugodtan mondd el az üzemorvosnak a tüneteidet, hogy milyen orvosi kezelés alatt állsz éppen.

Ha nem kezelteted akkor majd elküld a háziorvoshoz.

Ha igen, akkor majd ő eldönti, hogy a kezelt problémáddal alkalmas vagy-e a munkavégzésre.


Gondolom fontos, hogy esetleg egy munkahelyi baleset után hogyan ítélik majd meg a táppénzt, a munkahelyi biztosítást.

Sok munkahely szerződésben van egyészségügyi intézményekkel, ahol az éves kivizsgáláson részt kell venni. A munkahely nem az egészségügyi adatokat kapja meg, csak azt, hogy a kivizsgálás alapján javasolják vagy sem az adott munkakörben további munkavégzésre.

Fegyveres erőknél ehhez pluszként jön az évi fizikai felmérő.


Voltam üzemorvosnál egy felvételi során, aki azt mondta, hogy akkor tudja támogatni a felvételemet, ha a cukrom tartósan x érték alatt tudom tartani. (erre a munkahelyre nem is mentem vissza)

Azóta figyelek az étkezésemre a háziorvosom pedig támogat abban, hogy sikerüljön.


Az őszinteség és a bizalom egy leendő vagy már meglévő munkahely felé szerintem mindig kifizetődőbb, mint a titkolódzás.

13. Enissa (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 8. 13:28

Nem, de agysebész sem vagy, ha nem tudod értelmezni a 2. hsz.-t.


Mellékesen megjegyzem, ha nincs félnivalód, miért nem lehet az üzemorvossal közölni?

szept. 8. 12:08
Tényleg attól függ.. Szedek este egy szem frontint szakorvosi javaslatra. egyik üzemorvosnak mondtam, azt mondta, azt hagyjuk, semmi, nem írom be. Másiknak már nem is mondtam. de ez semmiben nem befolyásolja amunkám,csk segít elaludni este. ha kezelt, komolyabb a probléma és agyógyszerezés, oda-vissza jó, ha tudja a munkáltató. gondodld át.. Ha kezelt győgyszeres, és nincsenek erős tünetek, tudsz dolgozni, az üzemorvos sem fog eltanácsolni. az üzemorvos nem ír fel semmit, arról kara tudni, hogy -háziorvos szakorvosi megállapítás alapján van-e betegséged. És lehet egy új rendszerben, vagy már most is, rálát a rendszerben..
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Enissa)
szept. 8. 11:36
Írta valaki hogy buszvezetőként, repülővezetőként, esetleg másokat veszélytető munkahelyen dolgozom? Nem!!!!
10. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Gigi>)
szept. 8. 10:43

Merem remélni.


Mikor a MÁV-hoz mentem dolgozni, még nőgyógyászati vizsgálat is volt, először le is pattantam a vizsgáló ágyról, 3 napig győzködtek, hogy menjek vissza. Jól tettem, életem legjobb munkahelye volt.

9. Enissa (válaszként erre: 8. - Gigi>)
szept. 8. 10:41

Ez nem belédállás volt, egyeszerű tény.

Miért biztatnám a munkavállalót arra, hogy intézze el okosban a háziorvossal,hallgassa el az üzemorvos elől.

Nem , nem tudhatjuk a sofőr egészséges -e, lehet éppen ő sem tudja, így eshet meg mást vagy magát lelő a katona, rendőr. Ggyereket felrúg az edző.

8. gigi> (válaszként erre: 7. - Enissa)
szept. 8. 10:21

Nyugodtan állj belém.

De ha ezt tudja,a házi orvos hogy neki ilyen problémàja van, nyilván tovább küldi vizsgâlatokra, és addig míg nem biztonságos a munkàba állása nem engedi dolgozni.

Mikor te utazol valahovà, metró,busz,villamos,biztos vagy benne hogy a szerelvényt vezető teljesen egészséges??

7. Enissa (válaszként erre: 5. - Gigi>)
szept. 8. 06:58
Persze, miért is kötné az üzemorvos orrára, hogy pl.epilepsziás a buszvezető, pszichésbeteg az óvónő, rendőr,fertőző betegsége van a szakácsnak? A lényeg neki jó legyen, hogy hán, embernek okozhat nagy bajt, lényegtelen.
szept. 7. 23:57

Attól függ, milyen tünet. Az üzemorvosnak (elvileg) az is kötelessége, hogy téged megóvjon a lehetséges sérülésektől, megbetegedésektől. Persze legtöbbször ez igazából ez csak a pénzlezúzásról szól, de én mégis örülök, hogy van ilyen, mert az apám magas vérnyomása így lett időben elcsípve.

Szerintem nem baj, ha mondjuk egy kivizsgálatlan krónikus fájdalommal parkolóra tesznek, de többé nem emelsz nehezet, és kapsz gerincsérvet.

Ami már diagnosztizált betegség, arról hülyeség hazudni, mert annyi minden össze van már kapcsolva! Ki tudja, holnap mi lesz átláthatóbb? És ugye azt aláírjuk, hogy eltitkolt betegségem nincs.


A közvetlen veszélyeztetésen kívül meg ott van az is, hogy az alkalmazó számít rád, és ha folyton kimaradozol, mert nem bírod a munkát, kicseszel a munkatársaiddal is, mert valakinek be kell ugrani.


Milyen tüneteid vannak és milyen munkakörbe? Mert azért az nem mindegy.

5. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 7. 21:29

Ne kösd üzem orvos orràra.

Jobban jársz a saját házi dokiddal.

4. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 7. 20:26
Ha nem rá tartozik azaz nem a munkád elvégzésével kapcsolatos, inkább egy szakorvossal vagy első körben a háziorvossal beszéld meg, szerintem.
szept. 7. 19:24
Kollégámmal történt meg... Bizalmasan elmondta a gondját az üzemorvosnak, aki abban a pillanatban felfüggesztette, aztán 3 hónapig várt időpontra, végül vitte az eredményt és újra dolgozhatott. Én a háziorvosommal beszélem meg, ha gondjaim vannak.
szept. 7. 19:22

Ha senkit nem veszélyeztetsz a munkába járással, a munkahelyeden a munkavégzéssel, csak magadat, akkor azt teszel, amit akarsz.

Amint másokat veszélyeztetsz, aljas dolog letagadni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook