Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Temu, kell vagy nem, kamus vagy ér valamit? fórum

Temu, kell vagy nem, kamus vagy ér valamit? (beszélgetős fórum)


24. tien (válaszként erre: 12. - Ghost👻)
aug. 11. 16:47
Így-így 😁
23. Holurt Waxhton (válaszként erre: 21. - Kacsahercegno)
aug. 11. 16:23
Én sem akarok offtopic-ot de ezt azért elmondom. :-) Szinte minden téren egy kész átverés show szereplői és áldozatai vagyunk. Itt vannak az elektromos autók. Ilyen környezetbarát, olyan környezetbarát, nem kell benzin, milyen gyors és olcsó és hatékony és környezetbarát. Aha... Az akkugyártás a világ legkörnyezetszennyezőbb, energia, és vízigényesebb technológiája. (Most nem a hagyományos ólom akkura gondolok) Itt nem csak magára a gyártásra kell gondolni, hanem az alapanyagok bányászatára, a kitermelésére, szállítására, ezek összességére. Nem beszélve a használt akku nem létező 100%-ban újrahasznosíthatóságára. Igazad van, nem tehetünk mást, minthogy megtegyük azt, amit meg tudunk tenni a saját lelkiismeretünk szerint. Vigyázni a környezetre. De addig, amíg naponta látom, hogy egyes emberek az autóból kidobják a csikket az ablakon, addig nem lesz számottevő változás.
22. Myra
aug. 11. 14:38
Sok ismerősöm rendel onnan, dicsérik.
21. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - Holurt Waxhton)
aug. 11. 14:30
Sajnos tényleg nem, én az utóbbi időben eléggé kiábrándult vagyok ilyen téren, nyomják ránk a felelősséget meg a lelkiismeretfurdalást, persze értem én, hogy több milliárd háztartás, és nem mondom hogy ne tegyünk érte mi is, csak aztán meglátom, hogy valamelyik világsztár egy 15 perces kiruccanásra használja a magángépét, hogy ilyenolyan gigavállalat mivel bújt ki valamilyen környezetvédelmi szabályozás elől, stb. és hirtelen úgy érzem hogy szart se érnek az erőfeszítéseim, hogy ma is a szelektívbe tettem egy műanyagdobozt, vagy magyar terméket vettem a külföldi helyett... De nem is offolom itt szét a témát ezzel.
20. ikres_anyu (válaszként erre: 9. - Highlander73)
aug. 11. 14:13
Teljesen egyetértek!
19. birebora (válaszként erre: 10. - Bichi)
aug. 11. 13:31
Én sem.
18. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 10. - Bichi)
aug. 11. 13:27

Érdemes volt bepillantanom ide (is).

Egyetértek. Minden szavaddal.

aug. 11. 13:18
Én még nem rendeltem, de a kolléganőim és a szomszédasszonyom igen. Dicséreik.
16. petka (válaszként erre: 9. - Highlander73)
aug. 11. 13:01
Egyetértek veled.
15. Holurt Waxhton (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
aug. 11. 12:07
Persze, én is a környezetszennyezés ellen vagyok, de manapság nem lehet kikerülni a környezetszennyező anyagok használatát. Lásd kőolaj. Ha nem lenne, mi sem ilyen körülmények között élnénk. Valamilyen egészséges egyensúlyt kellene találni, például az újrahasznosítást, de ez semelyik gazdasági szereplőnek nem érdeke.
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
aug. 11. 11:52
Hogy a kérdésre is válaszoljak, Temuról még nem rendeltem, de Aliexpressről és Sheinről igen, én azt ajánlom hogy olyan terméket vegyél, amit már sokan mások megvettek, és az értékelések alapján is jó. Sokan töltenek fel fotókat is, én mindig azok alapján döntök.
13. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - Holurt Waxhton)
aug. 11. 11:51
Szerintem nem kell teljesen végletekben gondolkozni, ha egy kicsit valahol tudsz csoökkenteni a szeméttermeléseden, fogyasztásodon, ökológiai lábnyomodon, már az is jó. Ugyanakkor mindent lehetetlenség kiiktatni, ahogy írod is, a legtöbb dolog, amit használunk, kiszolgáltatott emberek kizsigerelésével, környezetszennyező anyagok használatával készül.
12. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
aug. 11. 11:45

Sokszor rendeltünk már.

Mèg semmi sem volt hibás vagy szar.

A világ pènzèt el tudnám ott verni. 🤣

11. Holurt Waxhton (válaszként erre: 9. - Highlander73)
aug. 11. 11:40
Én sem értek egyet veled. Kicsit álságosnak érzem az érveidet, hisz környezetszennyező anyagokból összeállított számítógépen (vagy telefonon) írtad a bejegyzésedet is. Halkan megjegyzem, hogy Kínában készült mindkettő. Sőt. A TV-d, a rádiód, az autód elektronikai alkatrészei, a cipőd. Mind kínai. És mind teljesen felesleges, ha belegondolsz. Egyszer mindenkinek ki kell próbálnia a gagyi minőséget, hogy soha többet ne rendeljen a TEMU-ról. Egyébként nézz megy a youtube-on egy olyan video-t, ami a mai Kínáról szól. Milliószor jobban élnek, mint mi. Pár év, és mint a rakéta, lehagyják a világot technikában, tudásban, innovációban.
10. Bichi (válaszként erre: 9. - Highlander73)
aug. 11. 11:22

Szerintem beszélj a magad nevében. Az emberek használnak dolgokat, amik elhasználódnak, és nem mindenki kedvtelésből vesz bármit is, vagy azért, mert kell neki egy huszadik ugyanolyan.

Mondjuk én pont védem a természetet, és figyelek is rá, de a pénztárcámat ugyanúgy. Tehát ha a temun meg tudok venni valamit, amit még a kínaiban is ötször annyiért adnak, addig én nem fogok gondolkodni rajta...

aug. 11. 10:27

Elvből nem rendelek olyan cégtől amelyik ilyen mint a Temu:

- erőszakosan nyomul

- képes bevállalni a veszteséget,annak érdekében hogy a versenytársak tönkremenjenek

- a termékek egy része munkatáborban készül

- roppant környezetszennyező

- a sok "nélkülözhetetlen" műanyag vacakra való igény még több műanyag szeméttel árasztja el a világot

Tovább nem is sorolom.

Sokan azért rendelnek mert olcsó,csak nem veszik figyelembe miért vagy egyszerűen nem érdekli őket.

Aztán meg sírós fejet tesznek ha a Facebookon látnak egy olyan videót amely a természet pusztítását mutatja be.De addig nem terjed a gondolkodás hogy a fogyasztás visszafogása által lehetne a legjobban küzdeni ez ellen.

Csak tedd fel magadnak a kérdést mielőtt kosárba teszel valamit: biztos hogy szükségem van nekem erre?

Annyi felesleges kacatot vesznek az emberek hogy az már ijesztő.

aug. 11. 10:04

Nekem nem szimpi az oldal, nem rendeltem még.

Momdjuk amúgy is ritkán rendelek, tkp. két webshop van, amit rendszeresen látogatok. Náluk igyekszem fél évente nagyobb mennyiséget rendelni, a csip-csupságok postaköltséggel nem opció.

7. tien
aug. 11. 10:02
Nincs vele gond.
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
aug. 11. 09:51
Szerencsémre én csak utánvéttel tudok fizetni, amúgy már 2 kuka is tele lenne ruhákkal, mert a színük nagyon megtetszik.
5. Sirga (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
aug. 11. 09:48
Eddig minden rendben volt. 4x rendeltem, 1x késett a szállítás, jóvá is írták az 1700 Ft-ot. Előfordult, hogy valami sérülten érkezett, annak az árát is jóváírták, csak jeleznem kellett. Ruházati cikket egyszer rendeltem - soha többet! Viszont minden egyéb - műanyag termékek, kézműves eszközök, de még varrógéptalpak is - megfelelő minőségű.
aug. 11. 09:48

Sokszor és sok mindent rendeltem már, eddig kb 90%-ban elégedett vagyok. A ruháknál kell nagyon megnézni, mert sok a műszálas cucc.


Rendeltem már játékokat, ruhákat, papucsot, napelemes ledsort, ceruzát, konyhai cuccokat, székhuzatot...

3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Józsibirka)
aug. 11. 09:42
Igen, rendeltem, minden oké volt. Viszont roppant gagyi nagyon sok minden....
aug. 11. 09:40
Igen, többször rendeltem, mindig minden rendben megjött. A TEMU nagyon nyomul, nagyon agresszív reklámkampányt folytat, szeretne mindenkit lenyomni. Egyenlőre veszteséget termel, de ez is a célja, szép lassan tönkremennek a versenytársak. Tehát tapasztalatom alapján megbízható a TEMU, de nagyon meg kell nézni, hogy mit veszel, mert nagyon sok a silány minőségű termék. (És egy tanács: Manapság simán lehet a levél egy vírusra mutató link, ezért soha ne a levél linkjére kattints, hanem közvetlenül a TEMU oldalára.)
aug. 11. 09:26

1 hét alatt 12 üzenetet kaptam, hogy ilyen, meg olyan kedvezmény, meg nyertes vagyok,,(hojjojj)


Kíváncsiságból regeltem oda,de lehet törölnöm kellene...vagy majdjólessz....


Ti rendeltetek már onnan?

rendben ment minden, utalás, visszaértesítés, szállítás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook