Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tegnap 6 kiló csemege uborkát tettem el. Életemben először.... fórum

Tegnap 6 kiló csemege uborkát tettem el. Életemben először.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. globus (válaszként erre: 15. - Ramcsika)
jún. 18. 20:44
Nem hallottam még róla. Ránézek.
15. Ramcsika (válaszként erre: 13. - Globus)
jún. 18. 20:40
Nálunk a Mohikán nem volt nyerő. Perez nem rossz, néha szoktam azt is. De a Zita a jött be a legjobban.
14. Ramcsika (válaszként erre: 13. - Globus)
jún. 18. 20:39
Nekem ami nagyon bejött, az a Zita. De már nem olyan jó a mag, mint évekkel ezelőtt volt. Még a Barbara is jó.
13. globus (válaszként erre: 12. - Ramcsika)
jún. 18. 19:56
Melyiket veszed? Uborkából sosem szedünk magot, mert F1, Perez vagy Mohikánt szoktunk. Van más?
12. Ramcsika (válaszként erre: 11. - Globus)
jún. 18. 19:45
Nekem meg a poharas nevelésű nem jött össze. De mindenki másként csinálja, ahogy jobb!😀
11. globus (válaszként erre: 8. - Ramcsika)
jún. 18. 17:08

Ügyes 👍

Palántázni azért érdemes, mert helybe vetve sokszor nem kelt ki. Ráértünk vele a lakásban játszani, aztán bejött.

10. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 11:05
Ezért veszem készen, amikor szükséges. Dolgozzon vele más, tárolja a bolt. Így nincs fölösleges munka, sem szabadidő alatt nem kell munkát végezni.
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 06:15
Drukkolok az 🥒🥒🥒🥒🥒:)
8. Ramcsika (válaszként erre: 5. - Globus)
jún. 18. 05:30

Mi is felfuttatjuk, ma kezdem el szedni. Nagyon sürü lett,vúgy látom. De rengeteg virág van rajt, meg kucsi ubik is. Van a földön is azt korán vetettem, de már kb 3 hete terem. Én üvegben és hordóban is teszek el, mert a családban mindenki másként szereti.


De még soha nem neveltem elő pohárban, mindig szabadföldi vetettem. Általában, amit savanyításra szánok, azt május elején vetem.

7. Ramcsika (válaszként erre: 4. - 55Judit)
jún. 18. 05:22
Mi is kb 3 hete esszük, amit korábban vetettem.de nálam rengeteg van rajt. Ma fogom először szedni, amit később vetettem. Tegnap néztem, azon is sok van, meg most sok a virág rajt.Remélem a savanyúság végzek hamar.
jún. 16. 11:11

Ha saját termés- dícséretes! Ha pénzt adtál érte, (bármennyire is siet a természet)a savanyításnak nem most van az ideje. Szerintem.

Nálunk a salátának való 450, a savanyításra való ettől több. Magyarul naggggyon drága.

5. globus (válaszként erre: 4. - 55Judit)
jún. 16. 10:55

Eppen tegnap neztem rá. Felfuttatva termesztjük, pohárban előnevelt palántáim voltak, most kb. 40-50 cm-es. Virág viszonylag sok mutatkozik, de mikor terem?

Mi vödröset szoktunk eltenni, amibe folyamatosan kerül, mert naponta átnézve az apróbbakból nincs egyszerre sok. Igaz, később még bokrosodni fog.

Napsütés kellene és főleg meleg.

4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Globus)
jún. 16. 10:49
Mi már esszük 3 hete, viszont idén alig van rajta. 2-en meg tudjuk enni, még salátát se csináltam, nem jön össze annyi. Ebből fermentált se lesz. Lehet az a baj, hogy délben árnyék vetődik rá. 1 hete vetettem másik fajtát is pohárba, mire kiültethető lesz, szabadítok fel helyet neki a kertben.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 16. 10:33
Nálunk a szabadföldi most virágzik.
jún. 16. 09:59

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook