Tartós láz 15 hónaposnál (beszélgetés)
Nem fájlalja semmijét... torka jó, füle jó, hasa jó doki mondta...
38 volt neki csak, fölé ma nem ment. De hát akkor is láz közeli állapot, mert ha 37 lenne annyira nem aggódnék.
A Nurofen jó, nekünk bevált. Nálunk fogzás miatt van rendszeresen hőemelkedés, láz.
Szerintem vidd be a kórház ambulanciára, ott kell, hogy segítsenek.
Ez szutyok egy dolog... A fiam produkált ilyet, 13 hónapos korában. Naponta jött hozzá a doki, mivel 38 alá nem tudtuk levinni a lázát. Lelkiismeretesen megvizsgálta, de nem észlelt semmit, még a torka se volt piros. 3 nap után meg "foltos" lett a gyerek. 3 napos láza volt, ez egy vírusos betegség. Fő ismertető jele az volt, hogy levihetetlen volt a láza. 24 órán keresztül így néztünk ki: Nurofen, hűtőfürdő, priznic,hűtőfürdő, Nurofen után három órára Panadol, hűtőfürdő, priznic, hűtőfürdő, Nurofen... Ha már 39 fok fok csak a láza, örültünk.
Remélem nálatok is lassan lejjebb ment a láza, és kiderült, hogy mi okozta.
A fiamnak kis korában többször volt ilyen tartós láza, általában október 23-án, amikor ugye csak ügyelet van. Szerencsénkre az egyik szomszédunk ápolónő volt és a következőket tette: kúp, ha nem vitte le tartósan, néhány órára a lázát, akkor borogatás (csukló, boka, homlok), ha ez sem segített, akkor teljes priznic, de ezt ugye ki szereti? A vége mindig a hűtőfürdő volt. Ez mindig segített.
A felnőttekkel nem bánnak ilyen kíméletesen. A férjemnek mindig priznic volt a megoldás. Szegény még jégakut is kapott a hónaljába.
Orvosok és ápolók szerint ez a sorrend, amit írtam, de szerintem simán lehet a hűtőfürdővel kezdeni, ahogy már előttem is írta valaki. Az a leghatásosabb, nem kell túl hidegre hűteni a vizet, mert úgy is hatásos.
Remélem lement a kicsi láza és hamar meggyógyul!
Írd meg mit tettél végül is:)
Mi ugyanúgy jártunk 2 hete.Próbáltuk csillapítani a lázát a lányomnak 6 óránként kúppal vagy gyógyszerrel(hasonló korú mint a te lányod). Éjszakánként 2-3 óránként hűtő fürdőztettük. Mivel 3 nap után sem ment le a láza, elvittük fül-orr gégészet ügyeletre és ott derült ki, hogy középfülgyulladása van. Kapott antibiotikumot és most minden rendben.
Belinkelem, van itt egy hasznos cikk a lázcsillapításról gyerekorvostól:
Hol szoktak hibázni a szülők a lázcsillapításkor?
A leggyakoribb hiba, hogy nem megfelelő lázcsillapítót használnak. Ezért nagyon fontos, hogy a gyermek súlyához, életkorához igazítva, mindig frissítsék fel a házi patikájukat gyermekorvosuk tanácsai alapján!
Ügyeleti tapasztalatom, hogy a legtöbb orvos-hívás azért történik, mert nem megfelelő módon csillapítják a lázat. Vagy kis dózisban adnak lázcsillapítót, vagy mert nem merik hűtőfürdetni a lázas beteget, vagy a borogatást csak a csuklóra és a bokára teszik.
Milyen lázcsillapítókat tartsanak otthon?
Csecsemő és kisded korban feltétlenül legyen kúp formájában is lázcsillapítójuk, és miután ilyenkor is hajlamosak még a gyermekek a lázgörcsre, célszerű olyan kúpot is tartani, amely ennek a megelőzésében nélkülözhetetlen. Ilyen a Germicid-C és az Antipyretikus kúp. Ezt akkor célszerű beadni, ha hirtelen szökik fel magasra a láz, vagy pedig éjszakára, amikor kevésbé van szem előtt a beteg gyermek. Ha rendszeres lázcsillapításra használják, előfordulhat, hogy hatástalan lesz. Ennek az az oka, hogy ennek a kombinált kúpnak (lázcsillapító+idegrendszeri görcsoldó) a görcsoldó komponense éppen azt a májban található enzimet serkenti, amelyik a lázcsillapító komponens lebontását, átalakítását végzi. Ennek az lesz a következménye, hogy gyorsabban válik hatástalanná a lázcsillapító amidazophen, mint ahogy ki tudná fejteni hatását. Rendszeres lázcsillapításra az aminophenazon, a paracetamol, és az ibuprofen tartalmú kúpokat használják!
Olyan gyereknél, aki hajlandó bevenni a tablettát vagy a szirupot, s nem is túl magas a láza, nem fenyeget a lázgörcs veszélye, nem hány, lehet oldat vagy tabletta formájában is adni a hasonló nevű és gyártmányú készítmények közül, de mindig a megfelelő adagban!
Milyen formában adjuk a lázcsillapítót?
A kúp felszívódása gyorsabb és megbízhatóbb, mint a szájon át adott gyógyszeré. Abban az esetben, ha hányt is a beteg, ne is kísérletezzenek a tabletta vagy az oldat beadásával. Ilyenkor csak a kúp jöhet számításba. Nagyon gyorsan emelkedő láz esetén, vagy ha már eleve 39 C fok feletti hőmérsékletet mértek, a gyorsabb hatás elérése érdekében is kúpot adjanak. Amikor már nagyobb a gyermek, akkor viszont igyekezni kell elkerülni a kúp nem túl kellemes beadását.
Probléma akkor van, ha a gyereknek hasmenése és hányása is van, mert ilyenkor csak injekcióval tudunk gyógyszert a szervezetébe juttatni, vagy az alábbi módszerekkel lehet csak a lázát csillapítani.
Mikor és hogyan kell hűtőfürdőt, vagy hűtőborogatást alkalmazni?
Erre akkor van szükség, ha 39-40 C fok körüli a láz, s attól lehet tartani, hogy tovább is fog emelkedni, (ekkor is előzze meg azonban a lázcsillapító kúp beadása) illetve, ha a megfelelő lázcsillapító hatástalannak vagy elégtelennek bizonyult és nem akar a láz legalább 38,5 C fok alá menni. Ilyenkor ugyanis újabb lázcsillapítót egy ideig nem lehet adni, még injekció formájában sem, tehát az orvos sem tud egyebet tenni, mert nem lehet túllépni a megengedett napi, adagot.
A hűtőfürdő hatásosabb, mint a borogatás, kivitelezése egyszerűbbnek és a beteg számára is elviselhetőbbnek látszik. (Kb. olyan hőmérsékletű vízbe kell ültetni a gyermeket, mint amilyen hőmérsékletű a kicsi, s azt 2-3 perc alatt hideg víz hozzácsorgatásával hűtsék le 32-34 C fokig.) Ez elegendő ahhoz, hogy átmenetileg levigye a lázat. Ha szükséges, a fürdetést többször is lehet ismételni, míg aztán újra lehet majd 2-3 óra elteltével gyógyszert adni.
A hűtő borogatás kellemetlenebb a beteg számára, megfelelő módon elvégezve megközelítheti a hűtőfürdő hatékonyságát. Ehhez azonban az egész törzset kell körültekerni állott vizes borogatással, s felmelegedése után cserélni kell!
Na igen.
Mi már voltunk olyan súlyos hasmenési vírusban,h a végén már csak véres nyákot kakilt a lányom :(( hiába evett, azonnal kijött belőle. A végén már antibiot kaptunk és az hozta helyre.
Szia!
3 óránként adhatsz Neki lázcsillapítót /kúp, szirup/ a köztes időben pedig hütőfürdő!
Ha vírusos akkor Antibiotikum NEM kell, mert az a vírusra nem hat!!!!!!!!!!!!! 3x adhatsz Neki Cataflamot is
Dokihoz! Mielőbb!
Ja, ahhoz ne, akinél voltatok!
Nem fáj neki semmi, csak az a baj, hogy a kúp se viszi le. 1 órája adtam neki kúpot akkor 39,0 volt neki és most meg 38,9. Vettünk ülőfürdő is... Tiszta lila a kis teste.
A doki no komment....
További ajánlott fórumok:
- Gyakori éjszakai felébredés 15 hónaposnál. Milyen bevált praktikák léteznek?
- 17 hónaposnak tényleg illene már átaludnia az éjszakát?
- Kell a 3 évesnek és a 20 hónaposnak útlevél Ausztriába?
- Pupillatágítós szemvizsgálat egy 8 hónaposnál hogy zajlik?
- 17 hónaposnak reggeli
- 10 hónaposnak szeretnék kesztyűt. Mit jelent az 1-es vagy 2-es méret? Melyik lehet jó?