Tabletta bevétele gyerekeknél (beszélgetés)
Nos a párom mai napig kihányná a szirupos és folyékony gyógyszert! Próbáltam többször!
A tablettát a gyereknek Danonino.ban szoktam beadni! 4 éves. De össze is lehet őket törni és így bevenni!és kapható a patikában ostya lap amibe bele lehet tenni!
Ez borzasztó lehetett.
Lehet, azt kell megtanítani a gyereknek, hogy valami nem pépes (nem megrágott) dolog is lenyelhető?
Vannak, akik nem tudnak egy pohár vizet folyamatosan kortyolva meginni, csak egy.két kortyonként. Ugyanígy, vannak, akik képesek (mint én és a gyerekeim is) egy kiskanálnyi apró magot (mustármag) is lenyelni akár, folyadékkal. És van, aki erre képtelen. Én például gyerekkoromban soha nem vacakoltam a meggymaggal, azt is lenyeltem.
Szóval nem vitatom, hogy lehetséges, hogy valakinek egyszerűen ilyen az alkata, de mindenképpen meg kell tanulni tablettát bevenni, mert arra bármikor az életünk során szükség lehet. Talán tényleg francia drazséval lehetne gyakorolni.
Köszönöm a válaszod!
Teljesen igazad van, a mai gyerekekkel sokszor túlaggódunk dolgokat. Ami régen természetes volt, most nem minden esetben az.
én azt láttam a környezetemben, hogy ha az anyuka félve adta be, akkor a gyerek tuti nem bírta lenyelni vagy kihányta.
Amikor az enyémek voltak kicsik, még ritkaság volt a szirup-gyógyszer. De nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a tabletta bevétele gond lehet, állítólag úgy adtam oda, hogy fel sem merült bennük, hogy ne nyeljék le.
Nem volt még 5 éves a nagyobbik lányom, amikor sokszor volt gyulladt a füle, és rengeteg sorozatban kapott gyógyszereket, soha nem volt ebből gond.
Lehet gyakorolni rágótablettákkal is, persze. Az a lényeg, hogy ne legyen rossz élménye a gyógyszerbevétellel. Ha elkezd olvadni a szájban, akkor ronda egy íze van, tehát ha elsőre nem megy le, inkább köpje ki. Picit később lehet újra próbálni, folyadék-ivás közben.
Azóta a tévében láttam a tippet: ha nagy a tabletta, akkor egy kis folyadék a szájba, úgy be a tabletta, majd a többi folyadékot ráinni.
Köszönöm szépen a tanácsokat!
Az én anyum is hasonlóan magyarázta és nekem nincs is gondom a bevétellel. De egyáltalán nem emlékszem, hogy nekem hány éves koromban magyarázta és próbáltam először.
Azért is közelítek félve ehhez, mert az én gyerekem egy kicsit nehezebb eset, mint én voltam.
Szerintem nem árt minél előbb elkezdeni a tablettát. Nekem mindig összenyomták és szörppel keverték, de makacs is voltam és féltem, hogy megfulladok tőle. Később inkább elrágtam (12 éves korom után), majd cukrott ettem rá. Aztán jött az antibiotikum (amit szerintem 5 és 30 éves korom között nem kaptam), azt is elrágtam, na azt az élményt... Ízesíthettem szörppel, mézzel borzasztó volt. Onnantól kisírtam az antibiotikumot szirupban ha kellett, fájdalomra nurofen szirupot vagy szájban oldódó tablettát vettem csak be. Az időközben kiderült allergiára szájban oldódó tablettát kaptam.
35 évesen döntöttem úgy, hogy muszáj erőt venni magamon, az allergia gyógyszer nem is olyan nagy. Azt már sikerül beszednem és fájadalomra is tablettát (igaz pici) szedek. Vashiányra még inkább a rágótablettát kértem:)
Szerintem sokkal jobb, ha pici gyerek kezdik el a tabletta szedését, talán akkor még könnyebben "megtanulják". Ha más éppen nem kell neki, lehet c vitaminnal próbálkozni. És minél előbb elhagyni a nurofen/panadol szirupot.
Szinte mindenre van már granulátum, szirup stb. alternatíva, de azért csak jobb a tabletta.
Köszönöm a válaszokat!
Szerintem a tablettával jobban is jártok minden szempontból. Jobb adagolás stb.
A másik ez, amit írtatok, h van aki felnőtt korban sem. Én azért bízom benne, hogy nem lesz gondunk.
További ajánlott fórumok:
- Karácsonyi ajándékötletek, ajándéktippek gyerekeknek
- H1N1 oltás - csecsemőknek, gyerekeknek
- Versek gyerekeknek
- Ajánlott a Zymafluor 1/4 mg-os tabletta gyerekeknek a a fogak szépségéért?
- Hogy lehet rávenni egy gyereket 3 éves kor után a tabletták bevételére?
- 0,25 Frontin tablettának milyen hatása lehet gyerekeknél?