Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szinte sehova nem megyek. Nincs ki szeretgesse, gondozza a... fórum

Szinte sehova nem megyek. Nincs ki szeretgesse, gondozza a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Ruslan)
tegnap 23:52

A vallomás szerint ő a macskák rabja, amit szívesen vállal.

(bár nem értem, akkor miért írta ki? mártírkodik?)

12. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 23:40
A macskákat nem lehet börtönben tartani egy házban vagy állatkertben, aki meg városban él ne tartson inkább. Tudom tovább élnek állítólag így, de minek? Azért, hogy nézzenek négy falat? Rakd ki őket szerintem nyugodtan, ha falun élsz. Ritka eset, hogy elcsapja valamelyiket egy autó, azok is általában éjjel történnek.
11. alinka01 (válaszként erre: 3. - Papája)
tegnap 23:27

A macskák vadásznak...

Vagyis amikor elfogy a kaja, amit ott hagytok nekik akár 3 hétre, akkor vadásszák a kert madarait? Vagy nem is tudsz róla, de a szomszédoknál kunyerálnak éhesen ennivalóért? És még ez a jobb, mintha irtják az énekes madarakat! Manapság ugyanis már nemigen vannak haszonállatok a kertes házaknál, így egerek sincsenek.


És a nyári kánikulában mennyi vizet teszel ki nekik, hogy az is biztosan elég legyen 1-3 hétre?

tegnap 21:59

Nekem a kutya miatt kell gondoskodnom segítőről, aki többnyire az unokaöcsém, de a szomszéd is "hadrafogható".

Kinti macskáim vannak. A lényeg, hogy őket magasan kell etetni, ahova a kutya nem ér el, vagy a kutyát a hátsó udvarra zárni.

A macskáim vadásznak (főleg Lucy), de nem eszi meg - az ajándék nekem 😀 - reggelre a lépcső elé terítik a zsákmányt.

tegnap 20:17
Nekem is van 7 cicám, de 1 napra sem szeretem őket kint egyedül hagyni. Pár napra ha elmegyünk, a fiam látja el őket. Válogatósak, még a nyers csirkehúst sem eszik meg. Madarat elkapják, de csak annyi. Egeret ugyan fog egyik-másik, de csak egyik eszi meg. Ezek éhenhalnának, ha kint hagynám őket napokra. A bezárás több napra számomra nem elfogadható, különböző okok miatt.
8. Enissa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 17:11

"vagy csak bentiek lennének, egyszerűbb lenne"

Miért lenne egyszerűbb 7 cica a lakásban egyedül?

Egy nap alatt bele lehetne halni a szagba, nem 2-3, vagy akár egy hét alomtisztítás nélkül.

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Papája)
tegnap 15:19
Te azt hiszed, hogy vadásznak. Az igazság pedig az, hogy átmennek a szomszédba, és megeszik, amit az ottani macska/kutya meghagyott XD Kinti macskák élelmesek. Vannak olyanok, akiről legalább három szomszéd hiszi azt, hogy a sajátjuk, mert rendszeresen megjelennek a vacsorájukért :D
tegnap 15:11

Mi max 3 napra hagytuk egyedül. Kikészitettem az első napra pástétomot, ugyis azt ette meg először és sok száraz kaját, sok vizet

Amikor hazasértünk, nem tünt meggyötörtnek vagy rosszul tápláltnmak,örült nekünk. Szintén benti macs.

ÍNemsokára utazunk, ugyanez lesz a menü, csakmost 2 főre, van egy kismacskánk is

tegnap 14:54
Bent vannak, néha kimennek, 7 van. Ha csak kintiek, vagy csak bentiek lennének, egyszerűbb lenne. Van köztük öreg, fiatal, süket is, vak is. Mentett cicák.
4. Enissa (válaszként erre: 3. - Papája)
tegnap 14:46

Gondolom FI. benti cicáról ír.

Sokan tartjuk lakásban a cicákat, azokat nem lehet 1-2-3 hétre egyedül hagyni, akkor sem ha csak egy van belőle.

tegnap 14:44

Nagyon szeretem a cicáimat, de soha nem okozott gondot az, hogy mi lesz velük, ha elutazunk.

Évente több alkalommal is útra kelünk 1-3 hétre, amikor a cicákat egyedül hagyjuk a kertes házunkban, szabadban. Vizet teszek ki bőven, néhány napi eledelt is. Ennyi.

A macskák vadásznak, nem szorulnak teljes ellátásra kiszolgálásra.

Amikor megérkezünk fogadnak bennünket nagy örömmel és viszont. Kapnak finom ennivalót és sok-sok simogatást.

Soha nem volt még semmi baj a távollétünkben.

tegnap 14:22
Mi is nehezen tudunk elmenni a cicák miatt. De pl 1 éjszakára egyedül lehet őket hagyni. Reggel elmegyünk, másnap délután hazaérünk, ennyit kibírnak. Hosszabb útnál szoktunk fogadni cicasittert, mivel van akinek gyógyszert kell beadni és nem akarom ezzel terhelni a tesómékat. Ez ezzel jár.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook