Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek baj az, ha valaki nem tud lenyelni egyben egy gyógyszert? fórum

Szerintetek baj az, ha valaki nem tud lenyelni egyben egy gyógyszert? (beszélgetős fórum)

1 2
55. ina87
2016. febr. 28. 15:52
nem baj
2016. febr. 28. 11:04
Marta már szét valakinek a szétrágott antibiotikum a nyelőcsövét?
53. potykado (válaszként erre: 52. - A14deb9047)
2010. aug. 31. 09:05

huh sziasztok... én is tök ugyanilyen vagyok... néha letudok nyelni egy rupophen-t is néha meg egy kis mini gyogyitól is a falra mászom.... tényleg pszichés alapon működik sztem. tegnap vettem egy gyogyit (kapszula..) és nem volt vmi olcsó ezért estem kétségbe, hogy nem tudom lenyelni... aztán kaptam egy olyan tanácsot, hogy a kapszulában lévő lötyit ki kell önteni egy kiskanálba,kicsi mézzel keverve és akkor kell úgy lenyelni, a burok amibe van az ugyebár arra kell, hogy csak a gyomorban kezdjen el oldódni. de azért ez is vmi, ha igy mézzel veszed be, mintha sehogy se kerül be a szervezetbe..

de attól még most ki vagyok akadva :'((((

52. a14deb9047 (válaszként erre: 51. - Mimi02)
2010. márc. 21. 20:58
és mi újság azóta??
51. mimi02 (válaszként erre: 47. - Eb3745168d)
2009. febr. 20. 13:42
A hipp natalt en is kiprobaltam,de az ara lebeszt rola,hogy huzamosabb ideig fogyasszam.Az elozo terhessegem alatt nem szedtem semmit csak vasat,most viszont(mivel ikrekrol van szo),jobban kell erre ugyelnem,megiscsak ketten szivjak a veremet!
50. mimi02 (válaszként erre: 45. - 3dc5a222b9)
2009. febr. 20. 13:38
En is ezt szeged,ez meg lemegy,de eleg keves dolog van benne.Ez az a halolajos,ugye?
49. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 43. - Alyce)
2009. febr. 20. 13:13
Ez nem orvos hozzáállásának kérdése mert van rengeteg gyógyszer ami nem oldódhat szájban van olyan ami nem oldódhat gyomorban semmi szín alatt mert vagy káros vagy elveszíti a hatását.
48. alyce (válaszként erre: 47. - Eb3745168d)
2009. febr. 20. 13:00
Na igen, én is ezt vallom. Bár nem vagyok tapasztalt ebben a témában, mert még nem szültem, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy üköreganyáink mit szedtek??? Akkor nem igazán volt Elevit meg mittomén mik...:D
2009. febr. 20. 11:28
Pl. vitamin helyett a Hipp natal ital, és a hipp natal bio tea. Igaz az italnak elég borsos ára van, 2x120 ml 995 ft! A tea is használ állítólag! EGyébként az első terhességem alatt végig szedtem vitamint, és a kislányom 2750 grammal született. A második terhességem alatt nem szedtem semmi vitaminpótlót, kivéve az összerághatós vastablit :D , és a kisfiam 3450 grammal született. Ezt csak azért írtam le, mert azt mondják a vitaminoktól nagyobb babák születnek! Na lehet hogy ez így van, de nem nálunk! Egyébként szerintem ha valaki helyesen étkezik, a szervezete még terhesen is megkap minden vitamint és ásványi anyagot! Csak a sok folyadékra kell odafigyelni! :)
46. alyce (válaszként erre: 44. - Mimi02)
2009. febr. 20. 11:25
Sajnos terhesvitaminokban nem vagyok (még!) jártas:) De szerintem kérdezz rá a patikában. Most már tök sok ilyen gyógyszer van, ami kimondottan azoknak készült, akik a lenyelésükkel küzdenek.
45. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 44. - Mimi02)
2009. febr. 19. 22:32
Én jelenleg szoptatok és vitaminpótlásra Eurovitet szedek (kismamáknak valót). Természetesen a tabletta mérete miatt esett erre a választásom. Ettől kisebb valószínűleg nincs. Viszonylag könnyen lecsúszik:) Az Elevit kész rémálom!
44. mimi02 (válaszként erre: 43. - Alyce)
2009. febr. 19. 18:50
En is hasonlo problemaval kudzok,foleg igy terhesseg alatt problemas a dolog,amikor iszonyu nagy terhes multivitaminokat kell-kellene szedni.Hiaba vagom szet,mar nalam psziches.Nem tudsz szajban oldodo vitaminkeszitmenyt ajanlani?Ezekszerint jartas vagy a dolgokban....?
43. alyce
2009. febr. 19. 10:26

Sziasztok Sorstársak!:)

Sajnos én is ilyen problémával küzdök. Már gyerekkoromban sem tudtam lenyelni a gyógyszereket:( És most sem. Anyu, párom mindig kinevetnek, hogy miért nem bírom lenyelni, hiszen csak egy kis tabletta...Valahogy nálam is a tudat...és én is úgy vagyok vele, hogy félrevonulva szeretem inkább bevenni, és csak akkor nyelem le a tablettát, ha nagyon muszáj. Egyébként vagy darabokra tördelem, vagy porrá zúzom:) De most már azért fejlődik a technika, és pár gyógyszer van már olyanoknak, akik ilyen problémákkal küzdenek. Például tavaly influenzás voltam, és akkortájt került a piacra a Nurofen szájban oldódós formája. Na én azt szedtem lázcsillapításra, meg ha fáj valamim, arra is jó. És teljesen jó íze van! Egyébként én Ausztriába járok orvoshoz (csak akkor, ha már nagyon muszáj), és a dokim ott már tudja mi a szitu:) Mindig vagy szájban, vagy vízben oldódós tabit kapok. Egyszer akart felírni valami kapszulát, és a kedvemért megnézte, hogy szétszedhetős-e:D Úgyhogy ez is csak az orvos hozáállásának kérdése ám.

2009. febr. 19. 10:09
Vagyunk jó páran úgy látom akik ilyen problémával küzdünk! :D
2009. febr. 18. 12:50
Sziasztok! Hát én sem tudok lenyeln gyógyszert egyben. Minimum 4 felé kell tőrnöm s csak úgy. És persze mellé egy jó nagy pohár víz!!
40. tausman (válaszként erre: 39. - 3dc5a222b9)
2009. febr. 18. 12:43
Dettó! Ha étteremben vagyok, és innék pl. egy kis bort, mindig rendelek szénsavmentes ásványvizet is, anélkül el se kezdek enni. De van, hogy rendesen felfalok mindent társaságban is, viszont a víz biztonságot nyújt.
2009. febr. 18. 12:27
Sajnos, régóta nekem is ilyen problémám van. Percekig is eltart, mire a gyógyszert lenyelem. Legutóbbi terhességemnél minden alkalommal félelemérzet fogott el, amikor be kellett kapnom a soronkövetkező terhesvitamint, persze darabokra széttörve, mert bazi nagyok! Társaságban be sem vennék gyógyszert, szeretek inkább félrevonulni ilyenkor. De így vagyok az étellel is, folyadék nélkül le se ülök az asztalhoz. Minden falat után innom kell, hogy lecsússzon.
38. 6c5f346e46 (válaszként erre: 22. - Jutta99)
2009. febr. 18. 12:26
meg olyan keserű,hogy fejre állsz tőle...
2009. febr. 18. 12:26
Mamikám 90éven át nem tudta leküzdeni,lenyelni simán,vizzel vagy ilyesmi...ő mindík kenyér vagy kifligalacsinban nyelte le:)nem tudom jó volt e ez igy vagy sem,de így ette meg napi szinten őket.
36. 6c5f346e46 (válaszként erre: 16. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 18. 12:24
ő tudja,azt hogy én nem szeretem a gyógyszereket,jóóó,hát nyilván senki sem szereti őket,csak van akit kevésbé zavara méret....ő azért tisztában van azzal általában,hogy mekkor a gyógyszer mérete...és azt ha nem muszáj nem irja fel...ha meg tényleg akkora méret,akor én meg nem veszem be...ilyen a terhes vitamin,amiben szerencsére gondoltak ránk és már lehet folyékony formában is kapni...szerencsére...a vas tabletta pedig rágó tabletta formában is van...ez szintén nekem kedvez...
35. SF
2009. febr. 18. 12:23
Előfordul, de nem jó. Vannak olyan gyógyszerek, amik károsak a gyomorra. Ezeket olyan bevonattal látják el, amik csak a bélben oldódnak. Ha összetöröd, elvész a védőréteg, és esetleg a hatás is. Ráadásul gyomorfekélyed is lesz.
34. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 30. - Jutta99)
2009. febr. 18. 12:22
Pld van ilyen tabletta hogy corinfar retard azt pld lehet szétrágni mert a szájban már elkezd felszívódni. De a bélben oldódó drazsét és kapszulát meg nem szabad.
2009. febr. 18. 12:17

Sziasztok!

Én is ezzel küzködök 1-1,5 éve, párszor félrenyeltem, de nem volt semmi komoly, de azóta rosszul vagyok, ha nagy gyógyszert kell bevennem. Eddig simán szedtem az 1000 mg-os C-vitamint, meg se kottyant, mostanában meg inkább nyelem az 50 mg-osat.Ha ne adj Isten társaságban kell bevennem valamit, egyből arra gondolok, hogy na itt fogok mindenki előtt elkezdeni fuldokolni. Szerintem ez pszichés dolog, mert ha félek tőle, "megdermed"(hülyén fogalmazva) a torkom a nyelés közben. Sőt sajnos olyan is előfordul néha, hogy a falatot nem bírom lenyelni, és ez elég ciki társaságban. Ha egyedül vagyok minden ok, eszek rendesen, de ha asztaltársaság van, néha nehezemre esik nyelni. De ez is csak pár hónapja van.:(

2009. febr. 18. 12:17
nem,én is ismerek több embert,aki szenved vele...amelyiket lehet,ketté vágják,amit meg nem,hát azt küszködve ugyan,de lenyomják vhogy
31. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 27. - Kiscsirke)
2009. febr. 18. 12:17
Igen,az! Nekem is ez a bajom,vállalom. Erőltetni persze semmiképp sem szabad!
30. jutta99 (válaszként erre: 26. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 18. 12:13
na igen, valami ilyesmit olvastam csak már a fele kipottyant a kicsi buksimból. na de akkor azt sem szabad szétrágni?nem?
2009. febr. 18. 12:13
Nekem az a technika segített, onnantól szűnt meg a gond, hogy a nyelvemnek a leghátsó részére tettem, és gyorsan lehajtottam rá 1 pohár vízet.
28. kiscsirke (válaszként erre: 27. - Kiscsirke)
2009. febr. 18. 12:12

Ja, igen, magamból indulok ki. Én is küzdöttem gyerekként ilyen gondokkal. Féltem ,hogy a tokomon akad. Ma is ha nagyobb gyógyszert kapok, előjönnek a régi emlékek, de már felnőttem, kinőttem ezt.

Úgy gondolom az elmére kell hatni, úgy kell segíteni ezen a problémán.

2009. febr. 18. 12:10
Szerintem ez pszhihés.
26. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Jutta99)
2009. febr. 18. 12:08
Nem. A retard tabletta azt jelenti hogy elnyújtott a hatása hosszú ideig hat. A bélben oldódó tablettának nem szabad a gyomorban oldódni mert vagy nem hat vagy káros a gyomorra.Ezért egy bevonat van rajta ami a bélben oldódik fel
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook