Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szeretnék utazgatni, de férjem inkább itthon ül. Jogsim... fórum

Szeretnék utazgatni, de férjem inkább itthon ül. Jogsim... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
jún. 5. 18:53
...legyen féltékeny 🤷‍♀️
jún. 5. 10:22

Kedves Fórumnyitó.

Írj rám privàtban ha gondolod, mert hasonló cipőben járok és társulhatnék ha egyeztetünk ki hol lakik..stb. 😁

35. 1a7810dfaf (válaszként erre: 31. - Asztanaviszta)
jún. 5. 08:54

1, Honnan veszed, hogy nincs autójuk?


2, Nem kell mindent annak alárendelni, ami "mondott" a férj ...

34. 1a7810dfaf (válaszként erre: 30. - Asztanaviszta)
jún. 5. 08:53
Egy közel hatvanas ember nem öreg, így ha nem vizsgázik le könnyedén, az nem az életkor miatt van: látom, hogy ide akarsz kilyukadni :)
jún. 5. 08:17
Csak elindulni nehéz. Hajrá :)
jún. 5. 08:03
Nem hiszem, hogy valaha is belevágnék a jogsi megszerzésébe, de nagyon bánom, hogy fiatalabb koromban nem tettem meg. Az utazással kapcsolatos tanácsaitokat igyekszem megfogadni mert egyetértek velük, nem lesz könnyű mert nagyon otthonülő lettem.
31. asztanaviszta (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
jún. 4. 17:46

Nem kell bevonni minden 60 év felettitől.

De a fórumindító írta, hogy a férje még az utazásra is azt mondja, hogy nincs pénz ilyesmire.

Akkor egy több százezres jogosítvány szerzésre, utána autó vásárlásra és fenntartásra szerinted mit mondana?

30. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - 1a7810dfaf)
jún. 4. 17:43

Abban az esetben kerül ugyanannyiba, ha le tud vizsgázni ugyanannyi gyakorlati órával mint egy huszonéves.

A plusz vezetési órák sokat dobnak a tarifán.

jún. 4. 10:51
Az egyetlen amit nem vehet el tőled senki, az élményeid. Édesanyám tanított mindig erre és nagyon igaza van. Ne vesztegesd az időd tovább! Vannak nyugdíjas, buszos utak. Anyósom egyedül ment és összebaratkozott más nőkkel és tök jól érezték magukat. Egyszer elünk, nyár van, horvát nincs messze! :)
28. michelle.r (válaszként erre: 24. - Asztanaviszta)
jún. 4. 10:10

Tényleg? Akkor vonjuk be az összes 60 évestől?

Az ára pedig nem a mi dolgunk.

27. 1a7810dfaf (válaszként erre: 24. - Asztanaviszta)
jún. 4. 09:27
Minden további nélkül megszerezhető és pontosan ugyanannyiba kerül, mint 35 évesen.
26. dominós (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 4. 09:20
Állj a sarkadra! 60 évesen még egyáltalán nem szaladt el az élet! Sokan ilyenkor kezdenek bele valamibe, ami aztán még évtizedekig élteti őket. Sok sikert, vágj bele! Kezdj el kirándulgatni közelebbi célpontokhoz, aztán nem lesz megállás.
jún. 4. 09:13

Mi az, hogy nincs pénz ilyesmire?

Gondolom a család megélhetéséhez szükséges pénzt nem ő biztosítja egyedül.

Van saját jövedelmed, miért ne használhatnád fel úgy, ahogy neked teszik?

24. asztanaviszta (válaszként erre: 12. - 1a7810dfaf)
jún. 4. 09:11

60 éves kor nem a legideálisabb a jogosítvány szerzésre.

Az áráról nem is beszélve.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
jún. 4. 08:49

Kösz, ez így szépen sorjában kivitelezhető.

Azzal kezdődött az egész, valamikor, sok évvel ezelőtt, hogy kerültem a konfliktusokat, sajnos mostmár még inkább. Inkább nem szóltam, nem mentem, csak ne legyen vita, és így ritkán volt, viszont nem is éltem. Sokszor azzal jön, hogy nincs pénz ilyesmire.

22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 4. 08:42

"tényleg ennyire semmi vagyok?!"


Hagytad, hogy a férjed azt csináljon belőled. Amíg nem érzi benned a erőt, nem is fogja abba hagyni. Amíg hagyod magad irányítani, elnyomni, addig meg is fogja tenni.


Addig fog cirkuszolni, amíg az hat rád. Nem vagy egyedül a repülőn, még egy magángépen sem. 😜


Kezdd kicsiben, egynapos buszos kirándulás itthon, vagy csak simán utazz el egy másik városba vonattal. Kicsi program is elég, városnézés, egy mozi, egy színház. aztán amikor az már komfortos, jöhet egy egész hétvége, stb.


Csinálj bármit, amit a házasságod előtt szerettél csinálni. Vegyé legy füdugót és jól láthatóan dugd a füledbe, amikor rázendít. Előtte viszont mondd el neki érthetően, nyugodtan, hogy elég volt abból, hogy miatta nem mész sehova. Neki jó szórakozást, vacsora a hűtőben.

jún. 4. 08:33
Nem csak féltékeny, hanem cirkuszol hetekig...nem bánt fizikailag.
jún. 4. 08:31

Mindenkinek köszönöm a tanácsot. Elég lúzernek érzem magam, hogy csak most vettem észre, hogy elszaladt az élet. Nem biztos, hogy egyedül el mernék indulni, ha valami, bármi történne, nem éppen balesetre gondolok, úgyis én lennék a hibás. Az egészségem sem túl jó. Talán a barátnőmmel...de nála meg egyéb gondok vannak. Nagyon félős és határozatlan lettem a sok év elteltével. Repülőgépre sem ülnék egyedül, el sem tudom képzelni. A tömegben is nehezen találom fel magam.

Így meg csak ábrándozom, milyen jo lenne.... tényleg ennyire semmi vagyok?!

jún. 3. 21:52
Van autóm, jogsim, mégis vonatozok szűk kis hazánkban. Csoda dolgok vannak itt is. Messzebre nem vágyok.
jún. 3. 13:59

Drága Anyósom 60 elmúlt mikor megszerezte a jogosítványát...Iszonyatos sok munkát beletett, de nagyon büszkék voltunk rá és Ő is magára, minden joggal.


Miért a szerint döntesz, hogy a Férjed féltékeny lesz? Majd megemészti és lehet így legalább rájön, hogy jobb lett volna Veled tartani. Élj úgy, hogy ne bánj meg semmit. Menj és utazz, láss világot, amíg még mozogni tudsz. Az Ő döntése az ő döntése, a Tiéd meg a tiéd. :) Nem vagytok összenőve.


Kellemes nyarat! :)

17. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:49

Féltékeny lenne? Na és? Ha annyira számítana neki, veled menne.

Ne az ő önzése miatt maradj le a jó dolgokról.

16. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:45

Vonat ,busz és repülőgép.

Minden adott ahhoz,hogy elindulj világot látni.

Nem kell hozzá jogosítvány.

15. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:23

Féltékeny? Hát legyen. Mi sokszor utazunk el a másik nélkül és egyikünk sem féltékenykedik a másikra.

Vágj bele, nézz ki egy utat amihez kedved van és menj.

14. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 12:10
Jókor jöttél rá, hogy rosszul választottál!:((
jún. 3. 11:38

Barátnőm mindég szeretett volna utazni, de a férje (állítólag pánikbetegsége miatt) soha nem mentek. A munkahelyi útjait is legszívesebben megtiltotta volna. Barátnőm szolgalelkű Teréz anya így nem ment sehová, körülugrálta, majd 2 évig ápolta a férjét, 1 évig siratta, de minek. Azóta folyamatosan úton van, megy ahová csak szeretne és nagyon jól érzi magát.

Ne várj a "megoldásra" menj, még lehet, ő meg gubbasszon otthon és egye az irigység, megérdemli.

jún. 3. 10:35

Hát akkor féltékeny lesz.

És?


1, Miért ne szerezhetnél jogsit?

2, Az, hogy ő féltékeny azért, mert te utazgatsz, az az ő baja. Nem a tiéd abban az esetben, ha menni nem akar veled soha, sehová, azaz nem nézi a te vágyaidat.


Újra kérdezem: és?

jún. 3. 10:29

Az én férjem is "itthonülős", de igazán nem tud meghatni. Ha menni akarok megyek és kész.

Mondjuk nekem van jogsim és tudok menni a barátaimmal és a családommal is, ha úgy akarom;)


Féltékeny lenne? Mire? Arra, hogy megcsalod? Hát meg is érdemelné;)

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 3. 10:02
Önző fas*kalap a férjed. Te meg hagyod...
jún. 3. 09:51
igen jó ötlet a buszos kirándulás. felénk termékbemutatatós már nincs...
jún. 3. 09:48
itt az ideje,hogy magadra gondoljal vegre!mar masok ajanlottak a buszos utazast ez jo otlet.legy bator es merj akarni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook