Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sosem fogom megérteni azokat, akik mindig ugyanoda mennek... fórum

Sosem fogom megérteni azokat, akik mindig ugyanoda mennek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
58. L’Engel (válaszként erre: 49. - Channa*)
aug. 29. 07:49

Azt érdemes, nagyon szép. :)

Tavaly voltunk ott. Nekünk egy nap elég volt rá. Több ösvényen lehet haladni, mi a 8km-es túrát sétáltuk le.

57. globus (válaszként erre: 55. - Andi6020)
aug. 29. 07:36
Mi addig tudtunk kutyagolni, ahol hajóval átvisznek a tavon, na ott kimaradt. Nem is tudom, az mekkora terület lehet.
56. Channa* (válaszként erre: 54. - Timycat)
aug. 29. 07:30

Berlini kiruccanásunk idején 17 éves voltam, a barátnőm is. Nagyon nem érdekelt a városnézés.;)


Erdélyt majd meglátjuk, azért most már sokszor annyi vagyok, lehet, hogy másként látom majd...

55. andi6020 (válaszként erre: 52. - Globus)
aug. 28. 22:07
1 nap bőven elég volt a parkra. Nekünk.
54. timycat (válaszként erre: 50. - Channa*)
aug. 28. 22:00

Sietni kell, mert irtó sok a turista és egyre több lesz, ennek megfelelően bazárosodik az egész, de még olyan házi barkácsos a helyzet, őrült sok kamuval.

Ismeretség és szervezés kell hozzá, hogy Erdélyt értelme legyen meglátogatni.


Ha téged Berlin nem fogott meg el tudom képzelni milyen véleményed lesz az erdélyi nagyvárosokról, településekről 😂 kontextusba kell helyezni őket.


Erdély egy csoda, de csak annak aki tudja hol kell keresni. Mi egy Erdélybe halálosan szerelmes, oda rendszeresen túrákat szervező és vezetővel vettük fel a kapcsolatot, kis protekcióval kaptuk meg helyi idegenvezetők (olyan emberek akik nem hivatalosan, némi keresetkiegészítésként vállaltak túrákat) elérhetőségét, akik eljutattak olyan helyekre, aminek volt értelme, amivel gazdagodtunk, sok mindent elmagyaráztak mi, miért és miért pont így van ahogy. Intenzív történelem lecke. Ahány környék annyi és annyiféle ember. A szállás járt némi kompromisszummal, nem ehhez szoktunk, az ételeken is pislogtam néha, de az ajánlott szállásadók bármit amit kitaláltunk leszerveztek, elintéztek, beszereztek, nyilván azt is feketén. Kaptunk itinert ahhoz is, hogy hol, minek ne dőljünk be, mert kamu az egész és csak a pénzünkre mennek. 1 hét erőltetett menet volt és tuti hogy közel a felét se láttuk, de kegyetlenül elfáradtunk.


Önállóan, tapasztalt segítség nélkül hogy na akkor menjünk Erdélybe negyedét se láttuk volna, tapasztaltuk volna meg.

53. timycat (válaszként erre: 52. - Globus)
aug. 28. 21:57
1 nap, maga a nemzeti park bőven belefér, azt hiszem 7-8 órás a leghosszabb útvonaluk. A tenger felé vagy felől útközben meg kell szállni a környékén és úgy.
52. globus (válaszként erre: 49. - Channa*)
aug. 28. 21:39
Plitvicére több időt szánj, akár 2 napot is lehet.
51. timycat (válaszként erre: 48. - Channa*)
aug. 28. 21:27

Az a jó, hogy nem kötelező napokig, 1-2-3 hétig ugyanazt csinálni, egyik nap ezt másik nap meg azt. Berlin egy csoda város, ott is aztán mindent megtalál az ember, nem csak a Brandenburgi kaput, meg a Checkpoint Charliet. Érdekes lenyomata a történelemnek. Ezért kell tájékozódni mielőtt odamegy az ember, hogy értelme is legyen nézelődni, tudjon kontextusba helyezni. Aztán ha kinézelődte magát még mindig lehet bulizni.


A kikapcsolódás, mint annyi minden az életben lehet változatos, érdekes, és nem egysíkú.

50. Channa* (válaszként erre: 44. - Globus)
aug. 28. 20:30
Erdélybe is el szeretnék menni egyszer.
49. Channa* (válaszként erre: 43. - L’Engel)
aug. 28. 20:30
Meg nem voltam tengerparton, így Horvát országba mindenképp elfogok elmenni és megszeretném nézni a Plitvicei tavakat útközben.
48. Channa* (válaszként erre: 42. - Enissa)
aug. 28. 20:22

Ja, ez csak cinizmus volt;)


Ha FI lehet értetlenkedő, akkor más is lehet az😂


A Brandenburgi kaput azért írtam, mert még ifjú lányka koromban egy elég nagy társasággal voltam Berlinben, akiknek teljesen mást jelentett egy nyaralás, mint nekem és a barátnőmnek. Igaz, mi sokkal fiatalabbak voltunk mint a többiek.


Mi bulizni akartunk, szórakozni és nem várost nézni, de azért velük tartottunk a nap nagy részébe, így tényleg megnéztük naponta 5x a Brandenburgi kaput:DDDD majd 5x a falat, majd azt a helyet, ahol az Uban átmegy a kapitalista Berlinbe és mindent, amit kitaláltak.


Alig vártuk, hogy elfáradjanak és akkor mi is útra kelhettünk, végre bowlingozhattunk, discóba mehettünk, strandolhattunk, ismerkedhettünk, ülhettünk órákig egy kávézóba és nem kellett a Brandenburgi kaput bámulnunk.


Azért persze megsértődtek, amikor a reggeli, mit csináljunk ma kérdésnél, bedobtuk, hogy nézzük meg ma is a Brandenburgi kaput😂😂😂😂 Szerintünk nagyon viccesek voltunk😁

47. L’Engel (válaszként erre: 44. - Globus)
aug. 28. 10:03

Jól teszik, ha tetszik nekik. :)

Én ott még nem voltam, de egyszer akarom látni.

46. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 09:56

Mindenki számára más nyújt kikapcsolódást, pihenést. Vannak, akik nem "világjárók", nem akarnak mindenhova eljutni csak pihenni kívánnak, kivonulni a világból.

Nem kell ezt megérteni, csak elfogadni, hogy mások.

45. Enissa (válaszként erre: 44. - Globus)
aug. 28. 09:44

Vannak érzelmileg sokat adó helyek, amit az ember nem akar kihagyni, feltölt. Nekem ilyen volt a nagyszüleim háza.

Már régen nem élnek, de néha csak megállok mellette és a gondolataimba burkolózom.

Megvette egy szerb ember állítólag, aki aztán eltűnt, nem tudni róla semmit, mert szerettük volna visszavásárolni. És csak romlik az állaga, már ajtó sincs rajta, ami mozdítható volt mindent leloptak róla.

44. globus (válaszként erre: 43. - L’Engel)
aug. 28. 09:39
Sógornőmék Erdélybe mennek, kb 30 éve ugyanoda :)
43. L’Engel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 09:09

Nincs abban semmi rossz.

Ha neked unalmas lenne, akkor te cselekedj másként.

Én Horvátországban jártam már sokszor, többször ugyanazon a településen, de onnan mindig más látványosságokat és városokat mentem felfedezni. Vasárnap is oda indulunk, de megint új helyeket fogunk látni, például a Biokovo hegységet, Makarskat, Dubrovnikot.

Szeretem a horvát embereket, tetszik a dalmát régió, a kisváros is, ahova visszajárok, tiszta a tenger, így nekünk megéri. :)

42. Enissa (válaszként erre: 36. - Channa*)
aug. 28. 09:01

Nem azt írtam, hogy buta vagy, azon fortyantam fel magamban, hogy szerinted, aki érdeklődő, az csupán a környezetéért teszi, hogy emberek lássatok csodát, én ide is elmehettem bebebebeeee!!!!

Egyébként a saját tapasztalatom az, hogy amit láttam, vagy olvastam mások által tálalva, bizony nem olyan hatást gyakorolt rám élőben.

Emberek vagyunk neki azt, nekem meg mást jelentett.

41. Enissa (válaszként erre: 38. - Channa*)
aug. 28. 08:33

Azért én nem ezt tapasztalom a környezetemben, attól még lehet igazad, azt meg én nem tudhatom.

A könyvet nem csupán a szó igazi értelmében értem, mert számtalan másformában is lehet olvasni.

Lehet valaki csak egy témát olvas, mert csak az érdekli, szokták mondani szakbarbár, de valami érdekli, aki viszont nem olvas semmit, semmilyen formában, az érdeklődés nélküli, jó van minden, ahogy van, ahogy tálalkák neki. Legyen egy film, egy játék, a hírek stb. Nem jár, olvas utána semminek.

40. 80ASIQ
aug. 28. 00:55
Ne is törd ezen magad! Fogadd el, hogy ilyen is van.
39. Channa* (válaszként erre: 24. - Violet18)
aug. 27. 22:05

Azt hiszem félre értettél. Nem shoppingolni szoktam, hanem megvenni a kaját vagy bármit, amire szükségünk van.


Amíg megtaláljuk a boltokat vagy elmegyünk oda, addig látom a várost is, ami elegendő.


Persze, én is megszoktam azért nézni bizonyos dolgokat. Felmegyünk a kilátóba, elmegyünk a helyi kiállításra, stb., de nem ezzel töltöm az időm nagy részét.

38. Channa* (válaszként erre: 34. - Ágio8405)
aug. 27. 22:00

Na, ezt ne is említsük. A legtöbb fiatal sosem vesz könyvet a kezébe, most köpködjük őket?

Ők másban okosabbak azoknál, akik olvasnak;)

37. Channa* (válaszként erre: 31. - Timycat)
aug. 27. 21:59

Igen, az elég nagy baj, ráadásul, hiába van pl. 30 nap szabim, ha azt nem vehetem ki egyszerre és akkor amikor szeretném.


Nem vagyok irigy típus, de azért kicsit evett a penész, hogy bezzeg a főnököm 1,5 hónapig nem dolgozik és 3 helyen volt nyaralni ez idő alatt...

36. Channa* (válaszként erre: 28. - Enissa)
aug. 27. 21:56

"És piszok jó érzés, amikor van valami kvízműsor, hogy jéééé ezt is tudom, mert láttam, vagy olvastam róla."


Biztos hihetetlen, de én úgy is tudok sok mindent, hogy nem jártam ott, mert pl. olvastam már róla, vagy láttam egy filmet, stb.


Én elfogadom, hogy valakinek ez a kikapcsolódás, de FI nem hiszi el, hogy lehet másként is.

35. Enissa (válaszként erre: 24. - Violet18)
aug. 27. 20:43
Rokonlélek vagy. :)
34. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 20:37
Sokan nem olvasnak könyvet és akkor mi van? Nem vagyunk egyformák, fogadd el ha más máshogy él, mást szeret mint te.
33. Enissa (válaszként erre: 32. - Enissa)
aug. 27. 20:02
Mármint más üdülőjogával cserélnek.
32. Enissa (válaszként erre: 30. - Globus)
aug. 27. 20:01
A kolléganőm cserélgeti az üdülőjogát, hogy változatos legyen neki.
31. timycat (válaszként erre: 10. - Channa*)
aug. 27. 19:52
A kettő nem zárja ki egymást. Persze a legnagyobb baj az hogy embereknek egy évben jó ha van 1-2 hétre való idejük, pénzük kikapcsolódni.
30. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 19:35
Miért ne lehetne valakinek kedvenc helye? Teszem azt egy vízpart, hegyi házikó, tájpark, akármi? Akik üdülőjogot vesznek, mindig ugyanoda járnak.
29. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 19:31
Minden évben akár többször is visszamegyek ugyanoda. Bedugom a fejem a tengerbe, olyan káprázatos az élővilág, sosem látom többször ugyanazt. Mindig van valami újdonság. Manta, dugong, méteres vagy nagyobb teknősök...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook