Sebestyén Balázsnak miért van a gyöngy a csuklóján, szalaggal van átkötve? (tudásbázis)
én ismerek jó párat, itt élnek.
gyógyító lámák :))
Szintén Láma Ole-val találkozhatsz:
PÉCS2008. december 6. szombat, 18:00 óraLauber Dezső Városi Sportcsarnok 7633 Pécs, Veress Endre utca 10.info: www.pecs2010.buddhizmusma.hu vagy pecs2010@buddhizmusma.hutel.: ( 36) 20 661 54 70 vagy ( 36) 20 556 13 73 (english)belépő: 1.500 Ft (jegyek az előadás napján a helyszínen válthatók)MegközelíthetőségAutóval: Szekszárd felől a 6-os úton és Siófok felől a 7-esen:Át Pécsen Szigetvár felé a 6-oson (2 szer 2 sáv végig)Majd Tüzér utca, József Attila utca kereszteződésénél, baloldalon, a sarkon egy Shell kút, a rendőrlámpánál balra, és ezt követően az második rendőrlámpa után a felüljáró előtt jobbra, majd az első kereszteződésnél balra (a felüljáró bal oldalán található a sportcsarnok)Vonattal:A pályaudvar főépületéből kilépve, elsétálni az első rendőrlámpás kereszteződéig, majd ott balra fordulva egyenesen végig a Mártírok útján, és ennek az útnak a végén ,a felüljáró előtt, található a Sportcsarnok (Veress Endre utca 10).A helyszínen gyermekmegőrző működik, valamint büfé és gazdag készletet felvonultató dharmashop működik, ahol könyveket, meditációs füzeteket, DVD-t, CD-t és egyéb apróságok kaphatók.
dehogy is vagyok előrébb :))))
aranyos vagy hogy ezt mondod amúgy :)))
és millió puszi ezért! :D
és nagyon jó leírást adtál amúgy :))
Szia Ancika!
Most olvastam végig a fórumot!
Ha előbb láttam volna, hogy itt vagy, talán meg sem szólalok, mert te sokkal előrébb vagy az úton!:D
nem az.
balázs buddhista.
:)
már megszoktuk :D
:-))
ez speciell az én témaköröm.
csak azért amúgy :)
nem :)
semmit nem tudok :))
csak tudni vágyom!
Radhakrsnan Srimali: A mala titkai
A dzsapa-mala (rózsafűzér) különleges helyet foglal el a lelki gyakorlatokban, mert a dzsapa (a vibrálás, mondás) a malán keresztül hatékony. A malát először is azért használják, hogy számolják a mantrák (imák, szent szövegek) ismétlését. Másodszor, a gyakorlás során az elme természeténél fogva hajlik arra, hogy elkalandozzon. A vándorló elmét a malán keresztül lehet a legkönnyebben megfogni és visszavezeti az Istenséghez vagy a meditáció tárgyához.
A hit és tisztelet fontosak az imádatban (upászana). Helyénvaló, ha tisztelettel vagyunk a malával szemben is. Nem szabad gondatlanul használni, piszkos helyen tartani, megérinteni a lábakkal vagy a bal kézzel. Bár élettelen tárgy, mégis az az eszköz, amelynek segítségével Istenre emlékezünk, segítség a lelki felemelkedésben. Ezért tisztelettel kell bánni vele.
A saiva szentírások azt mondják, az Isten nevének ismétléséből származó érdem 8-szor akkora, ha az ujjak izületein számláljuk, 10,000-szer akkora, ha drágakövekből vagy kristályból készült malát használunk, 100,000-szor akkora, amikor lótusz-malán végzik, de végtelen, amikor rudráksa-malát használnak.
Háromféleképpen lehet dzsapázni: 1. karamala, 2. varnamala, 3. manimala.
Karamala
Ilyenkor a mantrákat az ujjunkon vagy az ujjhegyeken számláljuk. A szentírásokban ajánlott második, és hatékonyabb módszer, ha a számlálás az ujjak izületein történik. Fontos szabály, hogy az ujjakat együtt kell tartani, nem szabad széttárni.
Varnamala
Ilyenkor a szanszkrit abc betűit használjuk. A Szanat-Kumára Tantra tartalmazza a részletes útmutatásokat.
Manimala
Ez a legtöbbször javasolt és legáltalánosabban használt módszer. Szálra fűzött gyöngyökből készült malát használunk. A gyöngyök különfélék lehetnek: rudráksa bogyók (magok), tulaszi, kagyló, lótusz, arany, drágakő, gyöngy, kristály stb.
A különféle malákat különféle célokra használják. A lótuszmala elpusztítja az ellenségeket, a kusamala a bűnöket, az ezüst mala teljesíti a vágyakat, stb.
A különféle szekták is különféle malákat használnak. A sákták, saiviták és szmárták rudráksa malát, a vaisnavák tulaszi malát, a ganapatik használhatnak elefántcsont malát.
Egy teljes kör a mantra 108-szori ismétlése. A 109., Merunak nevezett gyöngy útmutatóként szolgál. Fontos szabály, hogy ne lépjünk át a Merun egy kör befejezésekor, hanem forduljunk vissza, és a következő kört azon a ponton kezdjük, ahol az előzőt bevégeztük. Így haladunk ide-oda a Merutól. Ennek a szabálynak fontos értelmezése, hogy a Meru a gurut képviseli, akinek fontossága minden lelki úton felülmúlhatatlan, és akin semmilyen körülmények között nem szabad átlépni.
A 108-as szám jelentősége
Egy teljes kör 108 ismétlésből áll. Különféle módokon indokolják, hogy miért olyan jelentős ez a szám. Néhány fő ok:
Megállapították, hogy az ember 12 óra alatt 10,800-szor vesz lélegzetet. 24 órában 21,600 lélegzetvétel van. Az idő fele elmegy alvással, evéssel és más szükséges cselekvéssel. A többi időben Istenre kell gondolni. Isten neve ismétlésének érdeme 100-szor nagyobb, ha malát használnak. 108 mantra egy malán annyi, mint Isten nevét elmondani 10,800-szor.
27 naksátra vagy bolygó van, amelyek a sorsunkat irányítják. Mindegyik naksátra 4 fázisba vagy csaranba lép be egy asztrológiai nap, a tithi alatt. Ezért az összes naksátra 108 csarant (27 x 4 = 108) tesz meg egy tithi alatt.
A szentírások azt mondják, hogy Istent szimbolikusan a 9-es szám képviseli. A 108-as három számjegye 9-et ad (1 + 0 + 8 = 9). Ha a 9-est bármivel megszorozzuk, az eredmény számjegyei pontosan 9-et fognak adni.
A teremtés különböző szakaszai mind kapcsolatban vannak a 9-es számmal, amint azt meglátjuk, hy összeadjuk a következő számokat:
Egy Kalijuga 432,000 emberi évből áll
Egy dváparajuga 864,000 emberi év
Egy tretajuga 1,296,000 emberi év
Egy szatjajuga 1,728.000 emberi év
Egy mahájuga 4,320.000 emberi év
Mennyei év Brahmá életében 3,110.400.000.000 emberi év
Brahmá élettartama 311,040.000.000.000 emberi év
A fenti számok egyes számjegyei összeadva 9-et adnak. Ezért gondolják a hinduk, hogy a 9-es szám Istent vagy a végtelenséget jelenti.
:))))))))))))))
www.**.hu
nézd meg :))
** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
értem:)
hogy lehet arra az útra kerülni? cuki fiú...:D:D:D
én pontosan tudom mi van rajta és azt is hogy miért :)))
egy úton járunk!
azokat a "gyöngyöket" malának hívják.
a fehér szallag meg egy karmafonál, addig hordja míg magától le nem szakad. (nem 3 hónapig, bár ha szerencséje van hamarabb leszakad.)