Plazmaferezis-vérplazma-adás (beszélgetés)
Én ma voltam először plazma adáson.A folyamat vége felé lezuhant a vérnyomásom(amúgy is alacsony)de cseppeket adtak és utána semmi gond nem volt.
A folyamat amúgy teljesen fájdalom mentes,a tű kb olyan vastag mint a véradó tű,a visszaáramoltatásból sem éreztem semmit.
Másik városban van,gond nélkül hazabuszoztam,semmi mellékhatást nem érzek,fáradt sem vagyok.A szúrás helyén nyomókötés van,nem fáj az sem.10 nap múlva megyek ismét,mert utána 2 hétig nyári leállás van és azalatt a vöröskereszt veszi ott a véreket.Minden ötödik alkalom után egy hónap szünetet fogok tartani.
Ez egy kisebb pénzkereseti forrás is egyben,és segitesz ezzel.
Meg nem utolsó sorban orvosi ellenörzés alatt vagy folyamatosan.
Aki teheti menjen vérplazmát adni.Fontos életet menthet.Pénzkereseti forrás is.
Fontos!!!
Utánna tudsz nézni neten!!De ha szeretnéd szivesen segitek! Külföldön is lehetséges,Ausztria,Németország!!!
Életet menthetsz!!!
A plazmaferezis a véradás egyik formája. Előnye, hogy a véradó csak plazmát ad, a vérsejteket visszakapja. A plazma a keringő vér folyékony része, amely sok, igen értékes anyagot, vérfehérjét, véralvadási és védőanyagot tartalmaz.
A plazmaferezis úgy történik, hogy a szokásos módon levett vérből kiemelik a plazmát, és a vérsejteket ugyanazon tűn keresztül, amelyen át a vérvétel is történt, visszajuttatják a szervezetbe. A vérplazmát a szervezet 1-2 órán belül, tehát rendkívül gyorsan pótolja, és mivel nem jelent számára nagy megterhelést, a plazmaferezis akár havonta is ismételhető. A vért olyan oldatba veszik, melyben épségét megőrzi, ezért változatlanul kapja vissza azokat a véradó.
Az eljárás a szokásos véradásnál több időt, mintegy másfél órát vesz igénybe. Felkészülni ugyanúgy kell rá, mint a véradásra: nem éhgyomorra, hanem sok folyadékot, rendes étkezést követően kell elindulni. Alkoholt itt sem szabad fogyasztani.
A plazmaferezis kizárólag intézetben, vagyis a vértranszfúziós állomáson végezhető, ahol a plazma elválasztásához megfelelően steril körülmények vannak. A plazmaferezisre is ugyanazok a személyek alkalmasak, mint a véradásra, tehát azok jelentkezését várják, aki már adtak vért. A vértranszfúziós állomáson kitöltött jelentkezési lap leadását követően az adott állomás fogja behívni a jelentkezőt.
A véradónak a munka törvénykönyve rendelkezései értelmében a vértranszfúziós állomás igazolása alapján a véradással eltöltött időre ún. távolléti díj jár, mely az átlagkeresetnek megfelelő összeg.
Kevésbé megterhelő a szervezet számára mint a sima véradás! Ha a "kórház szagot" bírod, nem lesz semmi gond!
Magasan képzett szakemberek foglalkoznak veled, és nem csak rád, mindenkire nagyon vigyáznak!!!
Hajrá!!!
A plazmapheresis, és a vérplazma adás két külön dolog.
Adhatsz vért,síma véradás nem fáj, abból kivonják a plazmát,amit később sterilizálnak, és beadják az arra rászoruló betegnek.
Maga a plazmapherezis , egy beavatkozás, amikor is, a beteg saját vérét megszűrik, kivonják belőle a kóros sejtes plazmát,asaját vörösvértestjeit visszakapja, és friss, steril plazmát kap visszapótlásként.De, ezt, csak nagyon indokolt esetben végzik el, nem veszélytelen ,ezért nem is csinálják rutinszerűen.
Sziasztok!
Aki adott már,milyen tapasztalatai vannak? Fájdalmas? Vannak mellékhatásai? Vagy veszélyei? Keresgéltem,de túl sok konkrétumot nem találtam.. :(