Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ultrahang képe alapján van okom félni, hogy a petefészekciszta rosszindulatú? fórum

Az ultrahang képe alapján van okom félni, hogy a petefészekciszta rosszindulatú? (tudásbázis kérdés)


14. honnantudjam (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 19:44
Szia! Mekkora a cisztád? Az enyém is nől. :( A tumor marker nekem mindig többszörösen meghaladja a határértéket, de egy dokit sem zavar. A ciszta és az endometriozis okozza.
2021. júl. 3. 09:24
Sziasztok, a tumormarkerek jok lettek, viszont a ciszta tovább nőtt es a műtét se lesz egyszerű. Kár volt huznia a dokinak az időt.
12. Agines
2021. júl. 1. 07:32
Milyen lett a tumor marker?
11. Borian (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 13:43

akkor is lehet jóindulatú, pl. ha endometrózis áll fenn, stb.


ha bírod az orvosi dolgokat, pörgesd át, hányféle jóindulatú elváltozás lehet:


[link]


nem kell rögtön rosszra gondolni!


ha volt hormonális jellegű panaszod korábban, akkor ezek a csúnyaságok nagyobb valószínűséggel fordulnak elő


a petefészekrák inkább a klimax után jellemző, persze nagyon-nagyon ritkán korábban is lehet, ezért jó, hogy odafigyelsz, de bízz az orvosodban, ha úgy látja indokolt, lépni fog

2021. máj. 13. 12:50
Engem az zavar hogy vannak benne sűrű reszek is, nem homogén. Az orvos bizonytalan volt. Nem lesz sok az a 2 hónap várni?
9. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 12:47

Petefészek cisztáról nem tudom. (Nekem volt, többször volt UH vizsgálat. Olyan is volt, hogy épp nem látszott. Nőgyógyász szerint menstruációval távozott. Később miomák miatt eltávolítva.)

Emlő cisztát viszont addig nézegették, míg bekeményedett, nem tudták leszívni. Minimális mintát tudtak venni, szövettan eredménye: "malignitás lehetősége nem kizárt, műtét szükséges." Megtörtént. Burokban volt.

8. Borian (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 12:33

a petefészekrák az idősebb nőkre jellemző, nem valószínű, hogy az

az uh sajnos nem perdöntő, ezért ilyenkor valóban kicsit várni kell, újra megnézni (változik, felszívódik, esetleg nő), ha gyanússá válik, akkor műtét és szövettan

2021. máj. 13. 12:31
Sajnos de... ritkán de atalakulhat
2021. máj. 13. 12:29
Én úgy tudom, hogy ciszta nem alakul át tumorrá.
2021. máj. 13. 12:21
30 eves vagyok
4. Borian (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 12:19
hány éves vagy?
2021. máj. 13. 11:49
Az orvos annyit mondott hogy 2 hónap múlva menjek vissza vizsgalatra. Csak már kb ezzel almodok. Jövő héten megyek tumor markerre es addig ugy erzem megorulok. A családomban fordult mar elő petefeszek rak es tavaly november ota az előző orvosom felrekezelt. Mar akkor is koztes verzessekkel es eros alhasi fajdalmakkal mentem el es erre Norcolutot irt fel. A panaszom azóta se szűnt csak rosszabbodott. Nagyon félek hogy megint felre leszel kezelve.
2. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 11:43

Elhiszem, hogy meg vagy ijedve, de tényleg egy fórumon várod a választ?

Az orvosod mit mondott? Miért tekinted ezt az oldalt relevánsabbnak, mint az Ő véleményet?

2021. máj. 13. 11:27

Segítene valaki az alabbi ultrahang képet értelmezni? Mennyire kell felnem? Elvileg egy több rekeszes vegyes echodenzitasu petefeszek cisztarol van szó. Szerintetek lehetnek benne rosszindulatu reszek?


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook