Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Össze-vissza megjövő menzesz lehet a közelgő klimax jele? fórum

Össze-vissza megjövő menzesz lehet a közelgő klimax jele? (beszélgetős fórum)


6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 25. 14:31
Perimenopauza is lehet. Mensi elmaradása előtti néhány évnyi időszak.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
jún. 24. 15:17
Anyukámnak is 46 éves korára már megszűnt. Szóval a hajlam megvan. Elég szomorú ez az egész.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 24. 13:01
A nem alvás és a lelki instabilitás is kihat pl a cukor háztartásra. De lehet pajzsmirigy probléma is. Az okozhat szorongásos, depresszios problémát is, meg persze hormonzavart is. De a klimax vagy klimax előtti allapot is lehet (ami akár több évvel a klimax előtt már elkezdődik). Legjobb barátnőm anyukájának pl 42 évesen már megszűnt a menstruációja.
jún. 24. 07:36
Vizsgáltasd ki, mert nem biztos! Csak 42 vagy.
jún. 24. 05:37
Lehet.
jún. 23. 23:56
Minden hónapban megjön de 27-től 32 napig bármikor elkezdődhet pedig korábban nem ez volt a jellemző. Ma 26 napra jött. A mennyisége, időtartama a nullához közelít (2-3 nap a régebbi 7-8hoz képest) Azon kattogok milyen hormonzavarom lehet... Pénteken megyek egy laborvizsgálatra ahol sok hormon mellett IR vizsgálat is lesz. Az arcom látványosan elkezdett öregedni, random szőrszálak jelentek meg rajta... mindemellett 42 éves se vagyok 😢 Mások ennyi idősen még gyerekeket szülnek... (szerencsére nekem már van 2) én meg csak megyek lefelé a "lejtőn" úgy érzem. Ráadásul tavaly november óta egyetlen éjszakát se aludtam át, 4 órákat alszom naponta. Antidepresszáns kezelés alatt vagyok fél éve de az egyetlen hatása az, hogy szégyellem amiért szednem kell, a tabletta hatékonysága meg kb. a szőlőcukor szint. Ez már a menopauza lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook