Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Őrült (?) nyári utazás... fórum

Őrült (?) nyári utazás... (beszélgetős fórum)

27. Görögtánc (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 18:05

Ti tudjátok.

Én mondjuk ilyen hosszú útra nem vállalkoznék vonattal ha van más megoldás. Élmény miatti vonatozásra felülhetnétek egy rövidebb járatra is országon belül.

26. Borian (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 22. 11:42

Hát te tudod... nekem sosem volt élmény a vonatozás, egyszer Finnországig vonatoztunk, hát, szörnyen unalmas és hosszú volt.

A repülés már inkább, de mivel idén nyár elején sikerült belefutnunk a sok késésbe, törlésbe, egy ideig nem akarom most se Ferihegyet látni se egy repülőgép belsejét. :-)


Az autó kényelmes, gyors, ott áll meg, ahol kérem, arra megy, amerre kérem, nem vagy kiszolgáltatva menetrendnek, forgalomirányításnak, időjárásnak.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Görögtánc)
júl. 22. 08:04
...de, beférnénk, de pont, hogy ezt akarom kihagyni. Mindig bekötve utaznak, fárasztó az is... Ez így lenne különlegesebb élmény...
júl. 22. 08:02
Igen, van kockázata, hogy nem ülnek majd vigyázzban végig. Csak ha minden jót kihagyok, nem lesz mire visszaemlékezni majd 20 év múlva! Muszáj néha kockáztatni kicsit, csak annyira, hogy veszélyes ne legyen!
júl. 14. 18:11
Tegnap este 200 kilométert vonatoztam. Két család összesen 5 gyerekkel tőlem kb. két méterre. 20 kilóméterrel előttem szálltak le, a gyerekek végig hangoskodták/randalírozták az utat. A szülők az üléseikről rikoltozva próbálták fegyelmezni őket. Csodás út volt.
22. Görögtánc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 14. 13:27

Nem fértek be az autóba a csomagok mellé?


Akkor vállalnám, ha tudom hogy bírni fogok egyedül 2 gyerekkel.

21. xochipilly (válaszként erre: 20. - Borian)
júl. 14. 13:12
Van olyan gyerek aki az autózást nem bírja. Mióta nem vonatozunk, az autóban a lányomnak 10 perc alatt megfájdul a feje. Ahogy kiszállunk valahol, elmúlik. A vonaton soha nem volt ilyen gond.
20. Borian (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 14. 06:51
Hát ja, de vonattal 1,5-2-szer olyan hosszú az út. Plusz kibumlizni a pályaudvarra, gusztustalan a WC. Autóval ott állsz meg, ahol akarsz, a benzinkutakon kulturált mosdók vannak, étkezési lehetőség.
júl. 13. 20:45
Sima ügy, ha lehet regulázni a gyerekeket.
18. Anyagi
júl. 13. 20:22

A nehézséget én is abban látom, hogy egyedül leszel két gyerekre!


Egyébként egy vonaton több mozgástér van a gyerkőcöknek, mint az autóban!

Vigyél filmeket nekik pl. laptopon!

17. Vikyci
júl. 13. 17:26

Én tuti nem indulnék neki az én gyerekeimmel, hiába 6,5 és 8 évesek. Tuti nem bírnának 8 órán keresztül utazni. De attól még más gyerekek lehet, hogy bírnák.


Eleve nekem pl. az is problémás lenne, hogy ha valamelyikünknek wc-re kell mennie, nem szívesen hagynám ott a másikat (vagy ha nekem kell, akkor mindkettőjüket) felügyelet nélkül, és idegenre se bíznám rá.

júl. 13. 16:53
A vonatozásnak hangulata van. Lehet nézni a tájat, rajzolni, társasozni, integetni a sorompónál az embereknek (még Gryllus-dal is van hozzá :) A kérdés a 8 óra, de ha úgy ismered a gyerekeidet, hogy nem lesz probléma, és úgyis alszanak közben több órát, akkor szerintem abszolút nem őrültség. Gondolom, autóval se lenne sokkal kevesebb idő az út, és akkor az autóban bekötve nyűglődnének.
júl. 13. 16:16

Hugom a fiával 3 éves kora óta egy hetet töltenek otthon, a mamánál. Akkor már rajongott a vonatokért, villamosokért. Nagy kaland ez egy gyermeknek és ahelyett, hogy rosszaságokon törné a fejét lekötik a látnivalók.

Az anyukának viszont két gyerekkel a tarkóján is szemet kéne növesztenie.:)

Nagyon vigyázz rájuk! Jó utat!

14. Amaunet (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
júl. 13. 16:10
Én is. 🐎Több nyáron át. Imádtam.
júl. 13. 16:08

2 és 7 éves gyerekekkel Prágába mentünk vonattal, mondjuk ősszel, de nagyon jól bírták, pedig az is 8 órás út. 1 és 6 évesek voltak mikor a tengerentúlra utaztunk (9 órás repülés az óceán felett) na ott aztán még kevesebb mozgástér volt mint egy vonaton de elfoglalták magukat/lefoglaltuk őket, nem bolondult meg tőlünk a többi utas :D

Mikor a nagyobbik volt két éves, busszal mentünk Krakkóba és éjszakai vonattal Berlinbe (külön hálókocsiba foglaltunk), mikor ébren volt nem szaladgált, nem "nyűglődött" pedig picinek igen eleven volt. Szóval szerintem nem őrültség amit tervezel :) Annyiban lehet nehézség, hogy egyedül leszel velük a vonaton.

júl. 13. 15:58
Szerintem nem őrültség. Te ismered a gyerekekidet. Ha úgy ítélted meg, hogy vállalható az út velük, akkor hajrá. 8 óra nem olyan nagy idő. Főleg, ha abból párat alszanak.
11. vigyefene (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 15:49
Általánosságban beszélve, az ilyen vonatokon van légkondicionáló, de én nem tudom. Talán előre ki tudod találni, ha felhívod őket.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
júl. 13. 15:43
Szerintem kibírják majd, nem júliusban megyünk, augusztusban. Hátha nem lenne ilyen meleg! Viszek játékokat, alhatnak is, ha elfáradnak. Autóval rengeteget megyünk, az nem annyira jó. Bekötve kell lenniük órákig.
júl. 13. 15:38

Megyek én is vonatozni.

[link]

8. vigyefene (válaszként erre: 6. - Globus)
júl. 13. 15:33
Nem olyan kicsik már ők, az egyik 5-éves. Én 5-éves koromban, már dolgoztam. Lovat vezettem pl. szántás/lókapázás ideje alatt.
7. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Globus)
júl. 13. 15:29

Főleg, ha csak ők utaznak a kupéban.

Nem hinném, hogy az utastársak a gyerekek "randalírozására" kiváncsiak.

6. globus (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
júl. 13. 15:26

Pont a mászkálás aggasztana engem. Mondjuk az egyik elfut, addig másikat ott kell hagyni.

Ha ilyen tolóajtós kupé lenne, az nagyon jó, ott lehet "randalírozni".

júl. 13. 15:22
A vonaton lehet játszani, mászkálni, amit egy kocsiban lehetetlen. Gondolom h sokat kocsikáznak más alkalmakkor.
4. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 13. 15:20
Ha a gyerekek várják az utat, akkor az ő kedvükért csinálod. Semmi ezen a világon nem őrültség, amit a gyrekeink érdekében csinálunk.
júl. 13. 15:18

Miért nem mentek ti is az autóval?

8 órás úthoz számold hozzá a késéseket, a kijutást a pályaudvarra.

A vonat mennyire légkondicionált? Mert ebben a dög melegben még azzal is elég megterhelő az út.

júl. 13. 15:03
Ha tudnak csendben beszélgetni, játszani, aludni a járművön, akkor szerintem nem őrültség. Ha a csillárról meg két kocsival arrébbról kell összevakarnod őket 5 percenként, akkor igen. De ezt nem gyereknevelés szempontból mondom, csak a vonaton utazó másik utas nézőpontból 😅
júl. 13. 14:20

Kedves Fórumozók


Csak a véleményekre vagyok kíváncsi. Nem azért írok ide, mert senki más nincs, akivel beszéljek. Csak látni akarom, hogy mit gondolnak az emberek.



Szóval,szerintetek is őrültség expressz vonattal Magyarországról Szlovéniába utazni két kisgyerekjel-3 és 5 és fél évesek? Kb. 8 óra vonatozás. Kedves anyósom szerint őrültség. Szerintem meg kihagyni lenne őrültség minden izgalmasat, már csak azért is, mert amúgy szinte mindenről lemondok értük. A gyerekek várják már az utat. Egyedül leszek velük a vonaton, az apjuk autóval hozza a nagyobb táskákat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook