Örülök, hogy elveszik az iskolákban a mobiltelefont. (beszélgetés)
Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.
Nekem különben majdnemhogy tetszik a "Maon".
Könnyű leírni (ha már "csak" beszélgetünk), és kiejteni is könnyű.
Háááttt...
...Ezek szerint le vagyok maradva... :-D
Nincs harag, mert változott egy csomó minden.;)
Én pontot se tennék, azaz így írnám: Mo-n, de úgy helyes manapság, ahogy írtam, azaz Mo.-n
Az esti,-és felnőttképzés más tészta - szerintem. Azért majd írj, ha tudsz valami fejleményről.
Az unokáid - gondolom - még alsósok lehetnek. Alsóban pedig még nem használják tanulásra a telefont. Meg gondolom, az alsósoknak csak töredéke hord mobilt a suliba. De lehet, hogy tévedek.
Az eddigi vélemények idáig szülői szemszögből születtek. Vagy simán mondták a véleményüket többen. De tanári véleményeket várnék. Mik a tapasztalatok? Valóban nagyon zavaró az órai mobilhasználat? Sokan mobiloznak óra alatt? Persze átgondolva, ha lenne is itt több középiskolai tanár, aki véleményez, igazából az sem adna teljes képet.
Magam részéről nem vagyok érintett mobil ügyben. Második osztályban még csak a focis,-és egyéb kártyák, meg Lego bábuk csereberéjével rendetlenkedtek a gyerekek órán. 🐉
Tehát minden korosztály képes rendetlenkedni, nem odafigyelni órán, ha hajlamos rá. Persze a mobil-ügy az más. Egyelőre nem tudom, mikor vihetnek majd egyáltalán mobilt a suliba. Nálunk még minden gyereket kísérnek reggel az iskolába, és ugyanúgy érkeznek is értük. Még senki nem önállóan közlekedik, tehát mobilra sincs szükségük, hogy bejelentkezzenek, hogy beértek az iskolába.
Sajna az összes véleményt, nem olvastam el.
Ha jól látom, nagyon sok ország vezetett be a használattal intézkedést. Be akarják vezetni Magyarországon is.
Nálunk a melóhelyen, nagyon is rászóltak arra a munkatársra, aki mobilozott. Megelőztem azzal, el volt zárva a szekrényembe.
( engem ne vegzáljanak, amúgy se hívtak, tudták melozok ) Ki is volt kapcsolva. Volt olyan, hogy amikor ki lett adva : létszám leépítés lesz, főképp a sokat mobilozók lettek elküldve.
Egy tanárral sokat beszélgetek. ( szomszédok vagyunk ) Ő sincs oda azért hogy be kell szednie a készülékeket. Főleg az esetleges sérülések miatt...
Még nem tudom mi van az esti-, illetve felnőttképzésben. Nem vagyok pedagógus de a főállásom mellett esetenként óraadó tanár vagyok két szakgimnáziumban. Kb. 8 éve kérnek fel erre a feladatra évről évre.
Én eddig is azt mondtam, hogy tőlem ehetnek, ihatnak, telefonozhatnak ha csendben teszik és a társaikat és engem nem zavarnak. Nyilván ők általában munka, gyerek, család mellett tanulnak, vizsgáznak, gyakorlatra járnak. Az idén is ezt fogom mondani. Jól felfogott érdekük, hogy figyeljenek vagy ha nem, otthon megtanulják.
Az unokáimnál úgy volt eddig, hogy reggel beszedték, délután visszaadták a telefonokat. Nem volt gond.
Bocs, Channa, ki kell javítanom: Mo.-on
Ugye nincs harag?!
(Én is csak pislogtam különben, hogy mi az a Maon...)
Előre elnézést kérek!
Sokáig tartott mire rájöttem, hogy milyen szót helyettesítesz a Maon szóval és amikor rájöttem nagyon meglepett.
Mo.-n a helyes rövidítés és akkor értjük is;)
Szép kis termés jött össze a hozzászólásokból.
Nagyon sok hozzászólást elolvastam, pont ezért már nem szeretnék ismételni. Még azokat a gondolatokat sem, amik a fejemben vannak, hiszen mások már leírták.
Az azért jó lenne, ha egy tanár majd leírná mondjuk pár nap múlva, hogy milyen módon tudták megvalósítani ezt a kolosszális ötletet, hogy majd óra begyűjtik, tanítás után visszaadják a telefonokat. Nyilván olvastam arról, hogy milyen ötletek vannak rá, de a gyakorlatban ez nem fog ilyen egyszerűen működni, azt borítékolom.
A Madách Gimnázium felmentett igazgatója már felmentésekor elmondta, hogy az iskola házirendjében idáig is benne volt, hogy a mobiltelefonok és egyéb okos eszközök óra alatt csak tanulásra használhatók.
Az pedig, hogy a diákok egy része ezt nem vette ilyen szigorúan? Írták már többen, hogy a korábbi generáció, akiknek még nem volt mobiljuk, ők is megtalálták a módját annak, hogy szegjék meg a vasszigort az órákon.
Egyébként biztos vagyok abban, hogy nem minden diák nyomkodja órán csak úgy, szórakozásból a telefonját. Van ilyen is, olyan is. Mint ahogy régebben is voltak rendetlenkedők is, és a tanárra figyelő, "rendes" diákok is. A rendes nem véletlenül került idézőjelbe.
Az a diák, aki lázadni akar a mostani kezdeményezés ellen, meg fogja találni a módját annak, hogy kijátssza ezt a rendelkezést.
Hú, annyi mindent tudnék még írni, de most ennyi elég.
A madáchos diákok egyébként tüntettek ma reggel.
Részben igazad van, sőt nagyrészt.
Csak a repülős/vezetős részhez: Igen, repülőn nem lehet használni, de a kapitányon és személyzetén kívül azért kevés ember repül minden nap napi 8-9 órát. Aki ilyen hivatásra adja a fejét, az meg tudja, a környezete is tudja, hogy miért és mettől meddig nem elérhető, de ezért jól meg is fizetik. A vezetés hasonló.
Maon sajnos nem ritka, hogy egy tanuló 8-9, akár 10 órát is bent tölt az oktatási intézményben, sok lukasórával, amikor igenis hasznos lenne a számára a mobil. Köszönhető mindez a másik új rendelkezéssel, amiről kevesebbet beszélünk, hogy most már az egyesületekben sportolók számára sem jár az a kedvezmény, hogy heti 2 tesi alól felmentést szerezhet. Ez csak látszólag szűk kör problémája, mert a mi iskolánkban eddig csak heti 3 óra volt az órarendbe építve, a maradékra vagy hozott vki egyesületi igazolást, vagy a suli szervezésében a Diák Sport Egyesületben sportolhatta le, általában valamilyen esti-késő délutáni időpontban. Most, hogy ez megszűnik, egy 5*5 osztályos gimnáziumban olyan bonyodalmat okoz az órarend tervezésben, hogy gyakoribbak lesznek a lukasórák, több lesz a 0. óra és főleg fakultációknál 9-10. órába kerülhetnek a tárgyak.
A külföldi példák: Igen, erre nagyon sokszor, sokat hivatkoznak. Csak azt nem veszik figyelembe, hogy külföldön általában a kisiskolásokra vonatkozik a rendszer, 10, max 14 éves korig, Maon akár 20-21 éves tanulót is érinthet, aki bőven nagykorú, felelős személy
Bőven elég lett volna ezt úgy szabályozni, ahogy írtad, annál inkább, mert sok iskolában ez kb. megoldhatatlan feladat.
A lányomék gimijében egyelőre projekthetet rendelt el az igazgató, így megengedett a telefon birtoklása. Ezzel nyertek egy hetet, hogy kitalálják, mi legyen...
Azért ez nem olyan, mint nálunk!
'győzzék meg őket arról, hogy iskolaidőben ki kell kapcsolni a telefonokat.'
Nem le kell adni, nem otthon kell hagyni, hanem ki kell kapcsolni és a táskában hagyni.
Sajnálom!
(Nem mintha bármi tétje lenne...)
És el is érte a célját, mert megosztotta az embereket. Közben jó sok hozzászólás születik.
Senki nem fog egy tanulmányt írni arról, hogy ő miért éppen azt gondolja a témáról, amit. Az emberek a félmondatokban elvesznek. Sokszor a saját példájukban elvesznek. Aki nem konkrét példában gondolkodik az megkapja, hogy "ne általánosíts". Holott ebben a témában nem csak egy iskolára, gyerekre célzottan hozták meg a rendeletet, hanem általánosan, minden oktatási intézményre.
"Örülök, hogy elveszik az iskolákban a mobiltelefont."
Mint szülő vagy mint pedagógus örülsz ennek? Vajon ki vagy? Kíváncsi lennék a véleményedre, ha már ekkora sikere van a témádnak. A sikert úgy értem, hogy szép számú hozzászólást termelt az "örömöd".
Tudod azért írom ezeket, mert van a családban a baráti társaságban gyerek és úgy egyébként is látok gyerekeket.
Sajnos a legtöbbjükre jellemző, majd minden élethelyzetben ( vendégségben, baráti társaságban, koncerten, sportrendezvényen és még sorolhatnám) hogy a kezükhöz van nőve a telefon.
Nem hinném, hogy iskolában, ha az adott tananyag nem érdekli őket, akkor ne nyúlnának a kommunikációs eszközhöz.
De én már leírtam, hogy a néhány rossz tapasztalat miatt a munkahelyeken is megtiltanám az okostelefonok használatát.
A telefon használatát nem, mert bármikor szüksége lehet rá az embernek, de azt igen, hogy egész nap az internetet bújja az egyén, mikor éppen a főnöke nem figyeli a munkáját.
Csak egy kis adalék a témához. Azt nem tudom, hogy az adott országokban hogyan reagáltak rá a szülők, gyerekek, pedagógusok, csak azt látom, nem egyedi a magyarországi intézkedés. Bizonyára mindenhol vannak érvek mellette és ellene is, éppen úgy, ahogy nálunk.
Bárki hozzászólhat, sőt, a vita kívánatos, mert értelmes érvek, ellenérvek viszik előre a megértést és hozzák létre a konszenzust.
A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy érdekes módon azok a legnagyobb éljenzői ennek, akik nem érintettek, ezért nem első kézből érinti őket a rendelkezést (csak véleményük lehet róla, mert láttak már gyereket, diákot) és mivel felmerült, ez kinek az igénye volt és kiderült, hogy a pedagógusoké sem, szülőké sem, diákok sem, ezért valószínűsítettem, hogy dema... oh, bocs, népszerű intézkedésként született ez a rendelet.
További ajánlott fórumok:
- Szerinted be kéne vezetni a magyar iskolákban is az egyenruhákat? Jó ötletnek tartanád az egyenruhát?
- Meditáció az iskolákban? Mire nevelik a gyermekeinket?
- Van itt valaki mobiltelefonról?
- Én úgy gondolom, hogy ebben a mai világban az iskolákban a...
- Mit változtatnál meg a magyar iskolákban?
- Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki?