Örökbefogadás élettársi kapcsolatban, gyermekkel, hogyan kezdjük? (tudásbázis)
Ez igazán örvendetes. :)
Most már csak azt kell eldöntenetek, hogy valóban akartok-e örökbefogadni. A feltételek adottak, ahhoz kell megfelelni.
Nem értem a problémádat, ha egyébként Nektek nem jelent semmit, nem ismeritek el a jogi vonzatát, s úgy is csak egy papír, akkor egy ilyen komoly döntést mennyire vesztek komolyan, mennyire veszitek törvényesnek a jövőre nézve?!
Mert szerinted mit kell bemutatnom a TEGYESZ felé? A házasságomat? Videófelvételen vagy esetleg ideköltözik tőlük valaki? Elárulom, nem azt. A házasságkötést igazoló PAPÍRT!
Élettársi viszonyban, teljes családként funkcionálunk. A gyerekem okos, értelmes és észrevehető rajta, hogy törődve, foglalkozva van vele. Mi egy család vagyunk. Méghozzá boldog család :)
Én úgy gondolom, hogy -mivel ez a kérdés minket már lassan 2 éve foglalkoztat- átgondoltuk az örökbefogadást. A kisfiam elfogadta, hogy neki emiatt esetlegesen osztoznia kell, ez nem is idegen számára, hiszen nálunk van az iskola utáni "kisnapközi".
Nem gondolnám, hogy egy gyermek, akit örökbefogadnánk, áldozatot jelentene számunkra. Nem azért jönne ide, hogy mi belekényszerüljünk bármilyen helyzetbe is miatta (értem ezt a házasságra). Mi egy családot szeretnénk nyújtani Neki, szeretni, felnevelni akarjuk sajátunkként, és ha ehhez kell a házasságlevél, hát elfogadjuk. Azt sem gondolom, hogy nagyobb felelősség lenne egy "befogadott" gyermek nevelése, mint a saját gyermeké, ha tudjuk ugyanúgy szeretni. Abban viszont biztos vagyok, hogy a gyerekek jók. Lehetnek problémásak (ennek mindig oka van), de jók. Nevelni nagyobb gyermeket nem, de terelgetni, ösztönözni igenis lehet. Az autista gyerekekre mondják, hogy őket nem lehet befolyásolni, de erre is láttam már példát.
Ezek szerint mégsem értetted, amit Parinoush írt.
Egy gyermekkel való bánásmód sem papírfüggő. Akár van házasságlevél, akár nincs. Vannak élettársak által is elhanyagolt gyermekek éppen úgy, mint házastársak esetén.
Holnap felhívjuk a TEGYESZt, meglátjuk, mit mondanak. Fontolgatjuk a házasságot (azt sem tudjuk, hogy hol kell elkezdeni), emésszük a dolgokat. De amit Te leírtál, az elgondolkodtatott...
Még az fog meg egy kicsit a témában, hogy hogyan fogadja majd a kisfiam azt, hogy őneki nem pici baba lesz a várva várt kistestvére... Nemrég született az egyik barátnőjének kishúga, és azóta ő "babázni" szeretne. Persze, nem emiatt döntöttünk egy második gyermekvállalás mellett, már 1-2 éve gondolkodunk rajta...
Érteni értem. De nekem nem jelent a házasságlevél semmit. Azért kötni házasságot, hogy be tudjuk mutatni a kellő helyeken, ez fusztrál engem egy kicsit. Nincs a házasságkötéssel semmi bajom, de nem érzem-érezzük a késztetést, hogy ez most nekünk kellene. Természetesen ha ez kell ahhoz, hogy egy kisgyereket örökbe fogadhassunk, akkor belemegyünk. Csak furcsállom, hogy 10 éves együttélés az ezesetben=0. Nem gondolom, hogy attól, hogy nem vagyunk megesküdve, mi rosszabb család lennénk bármely más családnál. Biztosan vannak jobbak is, de mi sem vagyunk rosszak. Nagyon klassz, okos, értelmes, bár egy kissé érzékeny kisfiunk van.
A papírokra írott sorokat emberek alkotják. És ezek szerint jó nagy különbségeket tesznek, kis dolgok alapján. De a városunkban pl. egy másfél éves kisgyermek éhen halhatott, mert a (házas) szülei nem adtak enni neki, másfél évesen 3,5kg-t nyomott. A papír nem adott neki normális szülőket. :(
Nem, a házasság nem egy papír.
A házassági anyakönyvi kivonat egy papír, ami nem egyenlő a házassággal. Hogy megértsd: a gyereked nem egy papír. A gyereked megszületésének a tényét igazoló születési anyakönyvi kivonat egy papír. Ami nem azonos a gyerekeddel. Érted már?
A társadalomban élés már csak ilyen. Akkor kapsz gyest, ha állampolgár vagy és erről van PAPÍRod. Akkor műtenek meg ingyen, ha van a tb jogviszonyodról PAPÍR. Akkor nem sittelnek le, ha betartod a törvényeket, amikről van PAPÍR.
Stb, stb.
A valamit igazoló papír nem egyenlő azzal, amit jelent. A szótárban leírt alma szó sem egyenlő a gyümölccsel.
Nem, nem szomorú. Így működik a társadalom, mindenhol a világon, PAPÍROK alapján.
Elég tájékozatlan vagy. Már nem az ősközösségben élünk és nem is a hippikorszakban, a virággyerekek idején. :)
Vannak jogok és kötelességek egymás iránt életünkben, de még halálunk után is!
Az élet furcsa dolgokat tud produkálni.
Egy ismerősöm élettársa balesetet szenvedett, öntudatlan állapotba került. Az élettársat be sem engedték hozzá a kórházba és semmit nem tudott intézni, mert nem tudta bizonyítani, hogy az élettársa. Mikor felépült az élettárs, az első dolguk volt összeházasodni.
Az örökösödés is joghoz kötött és sok minden más.
Ha már örökbe fogadtok, legyen annak a kisgyereknek hivatalosan apja és anyja is, hiszen az a cél. Nem?
Mert a házasság olyan nagy dolog? Csak egy papír. Az egész ország egy nagy papírhalmaz, talmi ragyogással. Persze, ha másképp nem megy, akkor fejet hajtok a papírkirályság papíralattvalói által kiszabott papírhalmaznak is...
A címe a kérdésemnek nem az, hogyan könnyebb, hanem hogy hogyan kezdjük? Annak már utánajártam, hogy házasságban könnyebb hozzájutni a hőn áhított gyermekhez, emiatt felvetődött közöttünk is ennek a lehetősége, de ez a társadalmi okokból az emberekre erőltetett "kellék" szomorú, hogy döntő fontosságú. Attól még, hogy nincsen papírunk, lehetünk jó szülei a gyerekeknek, nem? Jogi háttéren pontosan mit értesz? Csak ezt a házasságpapírt?
"Ha még házasságot sem akartok kötni a cél érdekében, akkor mi az amit megtennétek érte ?"
Ott a pont, ez egy nagyon jó mondat.
Az orokbe.hu blog tényleg nagyon jó. Itt a hoxán is érdemes felkeresned az Örökbefogadás-örökbeadás c. fórumot, ott is tudnak segíteni neked tapasztalt örökbefogadók. Itt találod:
Ha jól tudom, akkor nincs különbség, hogy bejegyzett vagy nem bejegyzett az élettársi kapcsolat, ha nem házasság, akkor csak egyikőtök fogadhatja örökbe egyedülállóként. Kell tanfolyamot is végezni. (nem gyermekgondozásról szól a tanfolyam, tehát nem számít, hogy van-e gyerek) Érdemes a párodnak is részt vennie a tanfolyamon, és az egész folyamatban. Kezdjétek a TEGYESZ-nél, ott elmondják, hogy mit kell tenni. Kell majd pszichológus pl.
Azért fontoljátok meg a házasságot, mert csak néhány alapítvány fogad egyedülállókat, és a házaspárok mindenhol előnyt élveznek.
Nos, a párommal elhatároztuk, hogy mivel nem jön a kistesó a közel 7 éves kisfiunk mellé, így örökbefogadunk egy gyermeket. Mindig is 2 gyereket terveztünk, de már közel 36 éves vagyok, és be kell látnunk, a gólya nem hoz már kisbabát nekünk.
Így hát a mai napon meghoztuk a döntést! :) Elég sok oldalt átlapoztam, és nagyjából lassanként eligazodok a témában, de...
És itt kezdődnek a problémák... Tehát nincsen bejegyezve az élettársi kapcsolatunk, egyik oldalon azt írják, bejegyzettnek kell lennie, másik oldalon nem írnak ilyet. Egyik oldalon kell tanfolyam, másik oldalon a már gyermekes szülőknek nem kell. Tehát olyan leírást nem találok, ami kifejezetten gyermekkel lévő élettársak örökbefogadásáról szólna...
Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!
További ajánlott fórumok:
- Élettársi kapcsolatban.....
- Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni?
- Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra?
- Akinek van kedve, jöjjön:beszélgessünk! Csevegjünk kötetlenül, gyermekkel kapcsolatos témákat hanyagoljuk!:)
- 3 gyermekkel uj életet, uj kapcsolatot kezdeni
- 18 éves lányom élettársi kapcsolatban él, iskolában sok hiányzása van, azt szeretném tudni jár-e neki ellátás?