Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olcsó párizsinak...híg a leve? fórum

Olcsó párizsinak...híg a leve? (beszélgetés)

1 2
2013. szept. 17. 15:47

Ezzel az "ennyire van pénze" dologgal nem értek egyet.

Lassan hús árban van már a párizsi is, számoljatok!

Vesz az ember 1 kg sertéscombot, készít egy ízletes pörköltet. Botmixer, hozzá 1-2 főtt tojás, kevés vaj, aztán ízlés szerint mustár, bors, jól behűteni, és isteni húskrémet eszik a család.

43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Ubi pretium)
2013. szept. 17. 15:34
a bélszínt rántani.....hát nem is illik
42. ubi pretium (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2013. szept. 17. 15:26

Tudom én.De mit csináljak,imádom :)

Például hétvégén kaptam egy szelet igazi rántott bélszint,hát nem ízlett.Még jó :)

41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Ubi pretium)
2013. szept. 17. 15:10
színhús??? attól áll a legmesszebb :)
2013. szept. 17. 14:57
Imádom a párizsit!!Pulykapárizsit szinte naponta eszek,a Lidl-set például annyira imádom,pedig fillérekbe kerül,nyilván nem színhús....
2013. szept. 17. 14:49
Olvastam, mi van benne, inkább nee! Lehet, hogy most fogok leszokni a párizsiról?:D
2011. ápr. 27. 14:54
ennyi erővel vegyük meg mindenből a legdrágábbat mert az tuti jó!?:S
2011. ápr. 27. 14:54
nemtom..én már vettem olcsót...drágát...tök mind1
2011. ápr. 26. 14:11
Volt már rá precedens hogy a párizsit kellett megvennem. Hozzám közel van egy P.e.n.n.y. ott veszek még néha fél kilós baromfit. Rántva is jó volt. Asszem 300 forint körül van.
35. Kira88
2011. ápr. 26. 14:01

A párizsi úgy @zar ahogy van,akár olcsó,akár drága.Nem veszek sosem. Főleg nem a gazdaságos és társait...

Ha egyszer úgy hozná az élet,hogy nagyon rossz anyagi helyzetben lennék,akkor is inkább maradnék a vajas kenyérnél,de ilyenekre nem tudnék ráfanyalodni...

34. 8bfc7a14ad (válaszként erre: 32. - 645b490433)
2011. ápr. 26. 13:27
Szerintem nem azért veszik, mert nincs pénzük minőségire, hanem azért, mert amióta a beléptünk a "fogyasztói társadalomba" megfeledkeztünk a házi kaja készítésről. Egyszerűbb boltból vásárolni, mint otthon vacakolni pl. munka után a főzéssel. Én nagyon kis pénzből kihozom az egészséges kaját. Házi kenyér, házi tej, sajt, vaj stb. Egész télen cékla saláta, (nyersen) 1 kg 150 Ft, rengeteg olcsó egészséges dolog van. Ha az ember elszánja magát, kicsit odafigyel könnyen kikerülheti a mű ételeket. (nagyvárosban lakom, és még itt is minden beszerezhető)
33. pirinyo79 (válaszként erre: 32. - 645b490433)
2011. ápr. 26. 12:25

Egyetértek a házi tej fogyasztással.

Attól semmi bajom,persze fogyasztás előtt kicsit megmelegítem.

A bolti tejtől hát szerintem minél pasztörözőtt ,ultrapasztőrözött annál kevésbé te.

Nem is csoda ha mindig bedagadt a hasam vagy fájt, Vajon mitől?

32. 645b490433 (válaszként erre: 24. - 8bfc7a14ad)
2011. ápr. 26. 12:21

Igazad van mi nem eszünk felvágottat meg műkaját, de sok ember ezt veszi mert nincs pénze minőségi kajára.

Mi sok mindent megtermelünk magunknak vágunk saját nevelésű csirkét kacsát disznót van ennivaló ami nem mű, nagy kertünk van sok gyümölcsfával és veteményessel. Tejet háztól hordjuk stb.

31. 2104cc91e8 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2011. ápr. 26. 11:55

Légyszíves mondd el nekünk is hol lehet megvenni, had együnk mi is finomat :)


Köszönöm mindenki nevében :)

2011. ápr. 26. 09:34
Amikor még a kutya-macska sem eszi meg... de emberi fogyasztásra alkalmass :D
2011. ápr. 26. 06:20
Én a macskámnak vettem Hercsi párizsit. 1 kg kb 400 ft-ba került az Auch@nba. Kíváncsiságból megkóstoltam. Ketten ettük meg :D
2011. ápr. 26. 06:13

Dr Russel Blaylock, aki a nátrium glutamát keresztapja írta az "Exitotoxins" című könyvet, melyben pld. a NutraSweet és aszpartám édesítőszerekről is beszélt.


Rájöttek, hogy az agy külső részén is glutamát receptor sejtek vannak, csakúgy, mint minden belső szervben és szövetben. Az egész emésztőrendszer a nyelőcsőtől a vastagbélig ilyen glutamát receptorokat tartalmaz.


A szív elektromos irányító rendszere is számos glutamát receptorral rendelkezik. A spermiumot, csontokat, mellékveséket, tüdőt, petefészket és a kálcium lerakódását is a glutamát receptorok ellenőrzik.


Tehát mikor nátrium glutamátot eszik (E621), akkor a vérében a nátrium glutamát szint megemelkedhet akár 20-szoros értékre is. Ezért rohannak sokan WC-re étkezés után, izgalmi állapotba kerülnek a nyelőcső és bél receptorai.


Előfordulhat, hogy irrátibilis bélszindrómát vált ki, vagy ha ez már kialakult, akkor sokkal rosszabb lehet a helyzet. Reflux esetén is romolhat az állapota. Sokszor ez is okozza a szívinfarktust, mert megzavarja a szív áram ellátását a túlzott glutamát fogyasztása.


A vizsgálatok minden ilyen esetben alacsony magnézium mennyiséget állapítottak meg.

A szervezet alacsony magnézium szintje esetén a glutamát receptor hiperérzékennyé válik.


Az emberek, főleg az atléták, elég könnyen szívinfarktust kaphatnak a glutamát receptorok miatt, ha nem szednek extra magnézium kiegészítőket.

Ha glutamát tartalmú ételeket vagy italokat fogyasztanak, vagy diétás kólát isznak edzés előtt, akkor túlizgatják a glutamát receptorokat, és miatt rendkívül megnő a veszély, hogy azonnal szívinfarktust kapjon az illető.


Szokott Ön cukormentes Red Bull-t adni gyermekének vagy iszik-e ilyet edzés előtt?


Persze a halotti bizonyítványon nem azt tüntetik fel, hogy "a halál oka: nátrium glutamát".

Többek között azért sem, mert az orvosoknak fogalma sincs a nátrium glutamát kutatások eredményeiről. Felhúzott szemöldökkel néznek egymásra és a halál okát ráfogják valamire, jobb híján: szívinfarktus.


Még a kardiológusok sem tudják, hogy a szív elektromos irányító rendszerében, de magában a szívizomban is glutamát receptorok vannak, Emberek millióinak szívritmuszavara (Arrhythmia) van, amely életveszélyes, de egyetlen orvos sem hívja fel a betegek figyelmét, hogy óvakodjanak a nátrium glutamáttól és aszpartámtól, pedig ezek okozzák a szívinfarktus legnagyobb veszélyét .


A bébiételekkel ugyanez a helyzet.

Azt hazudják, hogy kivették a bébiételekből a nátrium glutamátot. De ez nem igaz.


Kivették a színtiszta nátrium glutamátot, és átnevezték "hidrolizált fehérje" és "kazeinát" valamint egy tucat más névre. Az összes bébiétel címkéjén látható, tele vannak nátrium glutamáttal. Szegény anyukák, tudtuk nélkül károsítják gyermekük idegrendszerét. Pedig az első 18 hónap a legfontosabb időszak a bébi életében, hogy ne adjunk neki semmilyen toxikus ételt.


Csodálkoznak, hogy gyermekük túlsúlyos vagy kövér? Állatkísérletekben megfigyelték, hogy az ételekhez adott nátrium glutamát azonnal elkezdte hizlalni az állatokat.


Ha kivonnák a forgalomból, a gyártók százmilliárdokat veszítenének. Gondoljon csak arra, hogy mennyi pénzt keresnek ezzel. És azzal, hogy a nátrium glutamát által okozott tüneteket, betegségeket kezelik.


A kormánynak ez így nagyon jó, ők kontrollálják az élelmiszer törvényeket, melyekben a szénhidrát, zabpehely, cukor és hasonló termékek ajánlott bevitelét kezelik.

Ne izgassa fel magát, Magyarországon is van élelmiszer ajánlás és törvény!


Észrevette, hogy inkább különböző szénhidrátokat és a fehér kenyeret tartja előnyben a tápanyag dús teljes kiőrlésű kenyér helyett? Vagy állandóan sült krumplit kíván köretnek? Ismerős, ugye?


A nátrium glutamáttal felszedett súlyt elég nehéz edzéssel leadni, de még annál is nehezebb leszokni azokról az ételekről, melyek tele vannak az étvágyát irányító glutamáttal. Ezek a metabolizmust is kibillentik az egyensúlyából.


Ezért is nő a hátsó felük, és egyre nagyobb lesz.


Az elhízáson kívül metabolikus szindrómát is okoz, így leptin érzékenység alakul ki. Ez az a hormon, amely a bevitt/leadott energiát, azaz a metabolizmust is szabályozza.

Dr. Blaylock azt is bebizonyította, hogy nagyon kevés nátrium glutamát elég a leptin érzéketlenség kialakulásához.


A nátirum glutamát egyik legveszélyesebb formája a szójakivonat. A szójabab természetes módon nagy mennyiségű glutamátot tartalmaz. Jóval többet, mint bármelyik növény, zöldség. A szója hidrolizálása során a szója fehérje elválik a glutamáttól.

A glutamát szintje ezért jóval magasabb a vegetáriánus ételekben. A vegetáriánusok úgy eszik az ilyen ételeket, mintha ezek lennének a legegészségesebbek a világon.


Ne feledjük, a nátrium glutamát a legizgatóbb "méreg". Minél több van belőle az ételben, annál finomabbnak tűnik, és annál többet akar enni belőle.


25 éven keresztül CT-vel vizsgáltak egy olyan csoportot, azok közül, akik a legtöbb szójás ételeket fogyasztották. A tanulmány eredménye az volt, hogy a legtöbb szóját fogyasztóknál fordult elő a legmagasabb arányú elmebaj (dementia), illetve agysorvadás.


Ezeknek az embereknek mangán szintjük is jóval magasabb, amely az agy ugyanazon részére mérgező, ahol az ismereteink szerint a Parkinson-kór keletkezik. A legtöbb vegetáriánus megeszi a különböző méregkeverékeket a szójaételekben, és azt hiszi, hogy egészséges és tápláló. Holott hihetetlen módon pusztítják idegrendszerüket, csakúgy, mint más belső szervüket is.


Ez nem azt jelenti, hogy aki nem vegetáriánus, az nem mérgezi magát. Csak lehet, hogy nem eszik annyi szóját. A magyar ember legtöbbször vegetával és piros arannyal főz, melyek bővelkednek ebben az "idegméregben".


Dr Blaylock már annyi kutatást végzett a nátrium glutamáttal kapcsolatban, hogy az amerikai kormány nem tud, nem mer ellene tenni. A kutatás eredményeit még a kormányok és az FDA (Élelmiszer Hivatal) korrupt kutató orvosai sem tudják megcáfolni.


Hagyják, hogy dolgozzon magában, de nem engedik a média közelébe, hogy nyilatkozzon a nátrium glutamátról vagy a NutraSweet és társairól.


Igazából a legjobban attól fél a kormány, ha elvesztené a csatát Dr. Blaylock ellen, az rossz eredményhez vezetne. Hogyan magyaráznák meg a népnek, hogy miért hazudtak, és miért kellett meghalnia emberek millióinak a nátrium glutamát fogyasztása miatt.


Dr Blaylock egyetlen lehetősége az emberek tudomására hozni, hogy milyen eldugott veszély leselkedik rájuk az ételekben, az általa írt könyvek, videók, és nyilatkozatok, sokszor a "föld alatt". Magazinok, újságok, tv csatornák feketelistán tartják, ott nem engedik szerepelni, nyilatkozni.


Emberek tízmilliói fogyasztanak nátrium glutamátot, édesítőszereket, és senki nem mondja, hogy ezektől a szerektől mindenféle neurológia problémánk lesz, beleértve a halált is, mint mellékhatást.


Dr Blaylock beszámol arról is, több ezer betegét szabadította meg a gyógyszerek szedésétől azzal, hogy megtiltotta nekik a nátrium glutamátot tartalmazó ételek fogyasztását, és magnézium kiegészítőket adott.


Pedig ezek a betegek mind különböző neurológiai betegségtől szenvedtek, különböző epilepsziás jellegű rohamokkal. Arról nem beszélve, hogy a nagy mennyiségű gyógyszerek szedése ellenére is rohamuk volt.


A legtöbb ideggyógyásznak, és azon orvosoknak, akik rohambetegségeket kezelnek fogalmuk sincs a nátrium glutamát káros élettani hatásáról. Persze hogy nincs fogalmuk. De ha lenne, akkor is minden este azon meditálnának, hogy a nátrium glutamát fogalma kimenjen a fejükből, hiszen a gyógyítás nem üzlet.


Minden idegtudománnyal foglalkozó újság glutamát receptorokról beszél. Ma nagyon felkapott dolog. Ellenben arról senki nem beszél és ír, hogy mit keres a glutamát az ételben koncentrált formában, és miért?

Csak arról beszélnek, hogy a glutamát egyfajta izgató méreg. De arról már nem, hogy a gyermekeknél is egyre több szívinfarktust okoz, és nem tudjuk mitől történhetett, hiszen tegnap még semmi baja nem volt a gyermeknek, ma meg megállt a szíve. Esetleg ma éppen megvakult az egyik családtagunk és hasonló helyzet állt elő.


Ha megkérdezi az élelmiszergyártó cégeket, hogy az "élesztő-kivonat" (nátrium glutamát) mit keres a csomagoláson levő összetevők listáján, büszkén mondják, hogy a glutamát természetes formában fordul elő a természetben. A paradicsom és tengeri hínár is tartalmazza.

Úgy gondolják, jogosan írják hatalmas betűkkel a csomagolásra, hogy "100%-ban természetes". Ez a HAZUGSÁG!


A természetben teljesen más kötésben vannak jelen ezek a glutamátok. Különböző aminosav csoportokban vannak jelen, nem pedig elizolált-szabad-aminosavként.


Ha tényleg természetes formájában fogyasztja a glutamátot, mint komplex fehérjét, azt a gyomor képes rendesen megemészteni. Az emésztőrendszerben szinte nincs szabad kötésű aminosav a paradicsomból, és a tengeri hínárból, vagy bármilyen más természetes ételből.


Szabad kötésű aminosav nem létezik a gyomorban, hiszen ha természetes az étel, akkor az kombinált aminosavként szívódik fel, amit a máj lebont, így nagyon kicsi koncentrátumban fordul elő. Ezért a szervezetnek nem okoz gondot.


Ha a gyártók hidrolizálják, vagy élesztő kivonatként adják az ételhez, akkor az már nem természetes, és a címkézés is megtévesztő. Miután az aminosavból szabad kötésű aminosavat állítanak elő, ez a szervezet számára már méreg.


Ha az emésztőrendszeren keresztül az a glutamic sav a szervezetbe kerül, akkor a vér glutamic-sav szintje 20-szorosára emelkedik, de gyakori a 40-szeres koncentráció is. Az úgynevezett "blood brain barrier" nem képes ilyen mennyiségű glutamic-savat lebontani, mivel ez nem természetes neki. Tehát az állítás az étel csomagolásán, hogy " természetes", egy nagy hazugság.


Aki nátrium glutamáttal telepakolt ételt eszik, annak néhány fűszernövény, melyek blokkolják a glutamic savat, csillapítják a glutamát toxikus hatásait: a kurkuma, silimarin, vagy gingko biloba.


De a legjobb javaslat az, hogy messziről kerülje a csomagolt ételeket. Egyetlen csomagolt ételről sem lehet biztosan állítani, hogy ne lenne tele glutamáttal. Az összetevők listáján kiderül, hogy a glutamát nem is egyszer, hanem 2-3 vagy többször is szerepel.


Az összetevő listát úgy kell értelmezni, hogy a legelső helyen levőből van a legtöbb, a második helyen levőből a második legtöbb, és így tovább.


Néhány eldugott glutamát név, melyet érdemes figyelni: minden ami "hidrolizált", élesztőkivonatok, monosodium glutamate, monopotassium glutamate, glutamate, glutamic-sav, zöldség-fehérje kivonat, zselatin, minden ami "autolizalt" (autolyzed), sodium caseinate, búza-kivonat, mesterséges izesítés, természetes izesítés, aroma-azonos ízesítés, kalcium caseinate, texturált-fehérje, tejsavó-izolátumok, ízfokozók.

Valószinűleg fut még más néven is.


Ha az összetevők listája "fűszerek" megnevezést tartalmaz, akkor a legtöbb esetben az is tartalmaz glutamátot.


A törvény szerint, ha az ételhez már előre összekevert állapotban adnak hozzá valamit, akkor nem kell feltüntetni az összetevők listáján a glutamátot. Csak azt kell ráírni, hogy paprika-bors keverék, de közben tele van glutamáttal is. Ellenben a címkére csak annyi kerül: "fűszerek".


Ha az összetevő listáján több glutamátnak megfelelő nevet lát, az annyit jelent, hogy az étel nagy mennyiségben tartalmaz glutamátot.


Elgondolkodott már azon, hogy miért nem tudja letenni a chips-es zacskót, ha egyszer nekiállt az evésnek? Nézze meg az összetevők listáját, a hidrogénezett olajokon kívül tele van glutamáttal. Az izgató toxinok túlizgatják az érzékelőbimbókat a nyelvén, és további habzsolásra késztetik.

A toxikus hatás nem fejeződik be a nyelvnél, tovább izgatja az emésztőrendszer glutamát receptorait, aztán a glutamát bekerül a véráramlatba, onnan az agyába, és az agyban az agysejtjei a szó szoros értelmében szétdurrannak. mivel a glutamát túlizgatja őket.


Vigyázzon, ne ez legyen a legnagyobb izgalma!


Aztán a lelkiismeretének könnyítése miatt a chips-et leöblíti diétás kólával, és a kólában levő aszpartám rátesz még 1-2 lapáttal. Kész a recept egy jó kis szívinfarktusra vagy agydaganatra, de lehet, hogy csak megvakul tőle. Bármelyik is az eredmény, mind csupa izgalom.


Egyetlen kérdés maradt: miért teszik a nátrium glutamátot az ételbe?

Azért, mert a feldolgozott ételeknek egyébként hányingert keltő íze lenne, és nem enné meg senki. Továbbá késztet az evésre, hízlal, betegséget okoz. Vagyis üzletet hoz a házhoz.


Állatkísérletet is végeztek az aszpartámmal.


108 patkányt etettek 2 év 8 hónapig az édesítőszerrel. Egy dobozos kólában található aszpartám 2/3 részét etették velük. Az eredmény: TUMOR.

2011. ápr. 26. 06:03
Igen, az ízfokozók csodákra képesek, csodás agydaganatot lehet tőlük fejleszteni szép lassan a saját koponyánkban. Ennek a következményeit kezdik most viselni, ott Kínában, ahol ugyebár a tejet is feljavították egy kis melaninnal.
2011. ápr. 26. 06:00

Párizsi:

Igazi tömegcikk, ára miatt mindenki számára elérhető, ráadásul ránézésre tökéletesen ártalmatlan, mi több, kínálja magát, ám fogyasztásával nem juttatunk be a szervezetbe mást, mint szalonnabőrkét (40%), ipari szalonnát (20%), szóját (20%) és kevéske vágóhídi maradékot. Például albumint, ami nem más, mint marha vagy sertésvérből kivont fehérje. Persze kerül bele tartósító és íz fokozó is, továbbá színezőanyagok is bőségesen.

Fúj!Ez gusztustalan!!!!!Nem igaz????

25. Darcy73 (válaszként erre: 23. - 645b490433)
2011. ápr. 26. 05:58

Akkor inkább zsíros kenyér!A párizsi merénylet a szervezeted ellen!

Mi sem vagyunk gazdagok,de nem eszünk semmi ilyesmit.Van vaj,zsír,házi lekvár,méz-ezeket kenem a kenyérre.

24. 8bfc7a14ad (válaszként erre: 23. - 645b490433)
2011. ápr. 26. 05:56
Igen, sajnos abban igazad van, hogy sok embernek csak erre telik... De ezek fogyasztásával tönkreteszik a szervezetüket. Előbb, utóbb gyógyszerezésre szorulnak. Utána megint ott a dilemma, hogy gyógyszer, vagy ennivaló a pici keresetből? Egy kis fantáziával, idő ráfordítással lehet a kevés pénzből is egészséges ételeket enni, csak azokat el kell készíteni, nem olyan "egyszerű" mint leemelni a bolt polcairól a kész ételt.
2011. ápr. 26. 05:06
Nagyon sok embernek csak ilyenre telik ne tessék fújogni. Még kerülhet mindenki olyan helyzetbe amikor csak erre lesz pénze(pl. t.... gazdaságos, vagy az említett termékekre).
2011. ápr. 26. 03:24

Eléggé híg... Borzasztó ízük van ezeknek a sb. és a t.gazdaságos ízű párizsiknak, virsliknek. Viszont az tetszik, hogy már a s-ban általában ki van írva, hogy mennyi a fehérje, zsír és kalóriatartalma egy-egy felvágottnak.

Mondjuk egy jó ízű füstölt párizsi (bár ritkán kívánom meg, na meg fogyókúra szempontjából sem a legjobb:D) nálunk 1500/kg fölött van

2011. ápr. 26. 01:34
Én nem eszem,a kutyáim is negálják....:S
20. SCAni
2011. ápr. 26. 00:29

Én néha már szégyenlem magam, hogy ilyeneket veszek, na nem sparost, azt nem, de pl. drágább felvágottakat, pizzasonkát, csirkemellsonkát.



Egy-egy ilyen topikban 10 emberből még ezeket a drágább felvágottakat is 9-en lefujjogják.


Megtehetem, hogy drágábbat vegyek meg, de még ezért is fujjogást kapok.



Mégis mit esznek az emberek?



Egyébként fél évente egyszer szívesen veszek Coopos füstös párizsit és abból melegszenvicset csinálok. Ritkán, nem azért mert nem szeretjük, én pl. szeretem, csak ritkán járunk coop boltban.

19. Shaikan (válaszként erre: 18. - Macskanita)
2011. ápr. 26. 00:23
igen, van egy-két durva saját termékük... De a tejföl jó, mert az eredetileg danone (átcsomizva, sok pénz eltűnik, trallala...) De húsárut a s-budgEtben szigorúan tilos!
2011. ápr. 25. 23:45

na én meg bevásároltam:-)sparban

s budget rúd, fél kilós, nincs 200 ft.

kissé fura az íze meg a szaga, nem úgy értem, hogy romlott lenne, de áááááááá

17. Molyka (válaszként erre: 16. - Genlips)
2011. ápr. 25. 23:39
Az eredeti nagyon finom, bár az ízfokozók csodákra képesek. :)
2011. ápr. 25. 23:35

én ettem, de már nem eszek. olcsó párizsiban egy deka hús nincs. még egy gramm sem. márkásban talán van egy kis rész, de azt se enném meg...

sajnálom, de a párizsi nem hús, (nyilván azért olyan olcsó) inkább megmaradt növényi és állatszármazékok egybedarálva, megsózva, ízesítve (az eredetinek vajon milyen íze lehet?), színezve, tartósítva

15. Molyka
2011. ápr. 25. 23:34
:) Én néha megkívánom a párizsit, sőt, férjem olyan helyen dolgozik, ahol kollégái gyártanak parizert, és nem bőrke, szója és egyéb van benne, hanem hús. Na az az igazán finom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook