Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Növényi anyagokat tartalmazó vitaminokat keresek fórum

Növényi anyagokat tartalmazó vitaminokat keresek (beszélgetős fórum)


16. Talentum (válaszként erre: 4. - Bogyóó)
2012. márc. 8. 10:12

Szerintem a hússal tojással semmi baj, inkább a tejtermékek és mindenféle lisztes dolgok amiket ki kell iktatni. A hüvelyesekkel az a gond, hogy lektint tartalmaznak, ami a bélben problémát okoz. nem hasznosul belőlük a fehérje emiatt is úgy ahogy kellene. Cukros és a magas GI tartalmú ételeket kell kerülni.

Helyettük ott van a sok zöldség gyümölcs.

15. 2c8b615588 (válaszként erre: 13. - 2c8b615588)
2012. márc. 3. 14:14
előBB...pardon :D
14. 2c8b615588 (válaszként erre: 10. - Bogyóó)
2012. márc. 3. 14:13
Ezt én is sok helyen hallottam,hogy növényekből jobb fehérjeforráshoz lehet jutni,mint húsból,de itt van kontraként rögtön az "őseink is mióta esznek húst"-dolog...szerintem abból sose lehet baj,ha bármit, de mértékkel eszel. Kivéve a ciánt és társait :))
13. 2c8b615588 (válaszként erre: 9. - Bogyóó)
2012. márc. 3. 14:11
Hát persze,hogy nem biztos. Olvasd el mindig az összetevőket. Pl. ha a csomósodásgátló előtt van feltüntetve,mint a c-vitamin mennyiség, az gyanús ;)
12. Peggy73 (válaszként erre: 1. - Bogyóó)
2012. márc. 3. 01:43

Ha táplálék kiegészítőkben, vitaminokban gondolkozol az életmód váltás mellett, akkor csak olyat vásárolj, az biztosan nem szintetikus, amelyiken fel vannak tüntetve milyen növényekből lett kivonva. Az omega3 kapszulával is vigyázni kell, mert a legtöbb nehézfémekkel szennyezett. Azoknál is szerepelnie kellene az összetevők közt, hogy milyen állatból származik.

Amiket én ismerek az a Sunrider termékek és a bionom.hu-n kaphatók.

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Bogyóó)
2012. márc. 1. 00:29
Ezt te döntöd el hogy miben hiszel. Érdemes jobban utána járni ennek a témának, ha érdekel.
10. Bogyóó (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2012. febr. 29. 22:34

Nem vitatkozni szeretnék, de nagyon sokan azt mondják, hogy mondjuk egy fizikai munkát végző embernek a húsban az energia, na meg ugye azt is hallani, hogy régen az őseink is vadászni jártak és húst ettek.........


Egyébként hál isten én nem vagyok nagy húsevő, telnek úgy el hetek, hogy nem is eszek húst, szóval ha át kellene állnom nem okozna problémát!!


A másik amit szintén nem értek pl. a mangalicahúsra azt mondják, hogy egészségtelen mert, de pl pont ezt a húst sztárolták nem is tudom 5 évvel ezelőtt, de itt nem csak a húsra gondolok, minden mással így van. Az egyik évben a legegészségesebb, a másikban meg már káros.....:SSSS

9. Bogyóó (válaszként erre: 5. - 2c8b615588)
2012. febr. 29. 22:28

Na most nagyon ujjakat mondtál...... Mi az hogy ami legelöl van az van legtöbb belőle???? Szóval ha pl. veszek C-vitamint, nem is biztos, hogy abból van a legtöbb?????


Szóval akkor, hogy is kell vásárolni vitaminokat, ételeket???????

8. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - Bogyóó)
2012. febr. 29. 19:30

Nem kötelező leállni a húsról, de azért vissza lehet szorítani. Ha a fehérjeforrás miatt aggódnának akkor megtalálják a hüvelyesekben. Ezek nem állati, hanem növényi eredetű fehérjeforrások.


A húsban rengeteg méreganyag található ami az állat leölésekor fecskendezősik a húsba. Ezenkívül számos rothadási folyamat történik meg és nehezen emészthető, számos betegség kialakulásában játszhat szerepet.


Ez a tény még nehezen elfogadott, de tény hogy az ember hús nélkül is jól elvan, eredetileg növényevőnek lettünk teremtve.


A hús még számos más területre hat, például az idegrendszert egy stresszesebb, agresszívabb állapotra készteti amitől idegesebbek leszünk.

Ugyanez van a túl sok cukorfogyasztásnál is.


Ezzel szemben a növényi étrend nyugtatja, erősíti az idegeket.


Érdemes átgondolni ki, hogyan, s miért... :)

7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - 2c8b615588)
2012. febr. 29. 19:23
Bizony, a magvak, kiörléses cuccok, satöbbi...
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - Bogyóó)
2012. febr. 29. 19:16

Ezeket a tablettákat nem tudod ellenőrizni. A legjobb az életmódváltás. Idősebb korban érdemes többet mozogni, egészségesebben étkezni, kerülni a káros szenvedélyeket. A folyadékfogyasztás nagyon fontos, mert minél öregebb az ember, annál jobban szárad. Minél jobban szárad, annál erőtlenebb, hajlamosabb a betegségekre és a halálra. Továbbá a jó levegő akár napokkal, hetekkel, hónapokkal meghosszabíthatja egy ember életét mert abban is életenergia van. A napfény áldásos hatása is bizonyított, főleg feszültség és lelki problémák esetén.


A hagyma/fokhagyma nagyon egészséges, karban tartja az elmét, a szív és érrendszert, ezenkívül nagyszerű antibiotikum, immunerősítő.


Szóval normálisan kell élni, természetes dolgokat kell igénybe venni. A szokásosnál többet. Mindössze ennyit akartam mondani. Ne csodapiruláktól várd a megoldást. Ehhez leginkább életmódváltás szükséges!

5. 2c8b615588 (válaszként erre: 4. - Bogyóó)
2012. febr. 29. 18:56

A sörélesztő tabletta hajnak, körömnek jó elsősorban, de én olyat szedek, amiben sörélesztő, vas, cink és kálcium is található, az elvileg jó vérszegénység ellen is, a cink általános roboráló.


Hát pedig bizony lehet gyártó és gyártó termékei között ekkora különbség. A reklám is sokat drágít a terméken.


Én nem teszek különbséget magyar és külföldi termék között. Azt nézem, mennyi mesterséges cuccot tartalmaz még pluszban. Van olyan c vitamin, ami csupa mesterséges dolgot tartalmaz, ami mellett eltörpül a c-vitamin tartalma.


De azt mindig érdemes megnézni, hogy mit tartalmaz akár az élelmiszer, amit megeszel. Ami legelöl van, abból található legtöbb a termékben.Tisztításként bátran ajánlom a teljes kiőrlésű cuccokat, korpás kajákat és olajos magvakat.


Omega 3 tabletta helyett egyél lenmagot vagy lenolajat! Sokkal -sokkal olcsóbb és hatékonyabb! Bármilyen bioboltban van, de sok helyen kapni.


És a kozmatikai termékeknél sem mindegy,hogy a sodium laureth sulfate pl. a második helyen szerepel-e, és egyáltalán van-e benne.

2012. febr. 29. 15:00

Köszönöm szépen, én biztos hogy megpróbálok az életmódomon változtatni, viszont igazából a szüleim miatt tettem fel ezt a kérdést.

Ők sokat dolgoznak és hát a 60an túl....... Aput biztos hogy nem tudnám már lebeszélni a hús nem evésről, anyu könnyebben meggyőzhető mindenben!!!

Fokhagyma kapszulát azt eszik, viszont a sörélesztő tabletta mire jó???


Igazából a másik nagy fejfájásom, hogy ugyanaz a tabletta egyik helyen (ez csak egy példa lesz) omega3 60 db 9000ft, egy másik helyen 150db 6000ft. Jól hangzik csak furcsa, hogy ennyi a különbség!!!!


A magyar termékek vagy a külföldi termékek is ugyanolyan jók??????

2012. febr. 29. 10:06
Így avn, első körben a táplálékod minőségén kell javítani, utána jöhetnek a táplálékkiegészítők!Én a fokhagyma kapszulát ajánlanám, meg a sörélesztő tablettát.
2012. febr. 29. 00:26

Szorítsd vissza az állati eredetű, a magas liszt-cukortartalmű ételeket és hagyd el a káros szenvedélyeidet. Ezen kívül térj rá a növényi alapanyagokat tartalmazó ételekre. Nagy tévedés hogy a vegetariánusok nyers füvet esznek. Ugyanolyan főtt ételeket esznek, aminek magas az energia, a vitamin és ásványi anyag tartalma mivel zöldségekből, gyümölcsökből készülnek.

Az elhagyandó dolgok amiket az elején felsoroltam, rabolják a vitaminokat, és korántsem táplálnak annyira mint hisszük.


Szépen fokozatosan, bárki kipróbálhatja és akár át is térhet erre az életmódra. Ha ügyesen csinálja, egy pár súlyfeleslegtől is megszabadulhat.


A bogyókban nem nagyon hiszek, inkább az életmódváltás szükséges. Többet ér ha sok folyadékot iszol és odafigyelsz arra hogy mit eszel. Nem a sajtos chipsben kell keresni a vitaminokat.


Íme ahogy mások látják a vegetariánus életmódot:


[link]

2012. febr. 28. 23:08

Sziaztok!!!


A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy olyan vitaminokat, szeretnék vásárolni (mindenféle, minden betegségre való érdekelne, nagy a család)amiben a lehető legtöbb természetes dolgok vannak.

Annyi sok vitamingyártó cég van már, fogalmam sincs melyik a megbízható!!


Köszönöm szépen!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook