Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudom, miért sanyargatják magukat klíma nélkül az... fórum

Nem tudom, miért sanyargatják magukat klíma nélkül az... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
72. Channa* (válaszként erre: 71. - ,zumba)
aug. 4. 15:58

Inkább befelé a rossz. 36 fokból bemenni a 25 fokos lakás, tuti megfázás;)


Mi sosem hűtjük le a lakást, csak úgy kapcsoljuk be, ha bent vagyunk, hogy fokozatosan hozzá szokjunk...

71. ,zumba
aug. 4. 11:09
S ha a klimatizált, tiszta levegőjű lakásból kimegy valaki a "valós levegőjű való világba" a szervezete biztos megérzi.(elszokik)
aug. 4. 10:11

apszolút


nincs is ilyen magyar szó:-DDD

Én már csak tudom, mert 1978 óta nem élek Magyartországon.

69. tumbo2
aug. 3. 15:21
én ilyen mazochista vagyok.a munkahelyemen a fejem fölött volt,egy életre megutáltam.
68. Channa* (válaszként erre: 67. - Vidékiasszony)
aug. 3. 11:58

Szuper!

"és apszolút nem nagy kiadás havonta a fogyasztása"


Ilyet azért ne írj!

A klíma sokat fogyaszt mindenképp. A hűtés nem olyan sokat, mint a fűtés, de az is elég sok.


4 klímánk van. Télen fűtésre használjuk, nyáron hűtésre. Télen, mind a 4 megy éjjel nappal, nyáron, csak egy-egy igény szerint.


Télen, mondhatom azt, hogy 25.000Ft/hó, nyáron kb. 10 ezerrel dobja meg a villanyszámlánkat, de inkább 15 ezerrel.


Tehát, nem olcsó.

Persze, ha csak ritkán kapcsoljuk be, vagy inkább sosem, akkor nagyon keveset fogyaszt, egyébként sokat.

Ja, H tarifával, biztos nincs annyi a fogyasztás, de simával igen.

67. Vidékiasszony (válaszként erre: 51. - Jucika33)
aug. 3. 11:14

2 éve klímázunk,split klímánk van tehát hűt-fűt.

A lehető legjobb döntésünk volt!

Ha tudtuk volna hogy ilyen jó,és apszolút nem nagy kiadás havonta a fogyasztása már évekkel ezelőtt beköttettük volna.Persze a karbantartásra évi 2x költünk mikor tisztíttatjuk,de ez a 2x 10.000 Ft megér annyit hogy nem penészes koszos levegőt kell beszívnunk belőle.Amúgy a mostani klímákat saját magad is tudod sterilizálni,fertőtleníteni a beépített programmal.Én mivel 3 műszakban dolgozok és nappal is kell aludnom már nincs az hogy arra kelek hogy a 30 fokos lakásban csurom vizesre izzadok.Nálunk állandó 25 fokon megy ilyenkor a klíma,és bizony ez a pár fok is nagyon sokat jelent!

Én csak ajánlani tudom mindenkinek!

aug. 2. 20:35
Nem a legbarátságosabb stílusban vetetted fel a témát ... de kár ezen összeveszni. Nem vagyunk egyformák, mások az adottságaink, az igényeink és a lehetőségeink. Van aki megoldja légkondi nélkül, van ahol meg nélkülözhetetlen. Egy biztos: egyre inkább k*rva melegek a nyarak! :(
65. Regin_a (válaszként erre: 63. - Zolo)
aug. 2. 19:47
Akinek nincs semmije/100ezre/ az annyit is ér, mondta egy prominens vezetőnk
64. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 2. 19:40

Én az ablakhoz közel álltam az autómmal, járatom a motort és persze a klimát, lakás és autó ablaka összenyitva

Szomszéd meg valamiért morog

63. zolo
aug. 2. 16:53
Nem csak klímával lehet kellemes hőmérséklet egy házban. Nálam amikor kint 40 c volt bent 27 c volt. A nagy hőmérséklet különbség többet árthat mint használ. Redőny lehúzás, éjjel szellőztetés és klíma nélkül is Ki lehet bírni. Van aki megbetegszik a klimatol. Rendszeres takarítás is lényeges. Ja és vannak olyan emberek akik nem tudnak több 100 000 Ft öt költeni rá. Aki ezt a kérdést féltette vagy klimaszerelo vagy egy beképzelt bunkó.
62. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Mizantróp)
júl. 21. 09:13
elég rosszindulatú embernek tűnsz.azt nem mondtam,hogy 40 fok volt,bár nem tudom hány fokra volt állítva.kellett a papucs is.igaz,hogy a tizenkettedik kerületben picit hűvösebb van,meg van egy picike erdő,bokrok,meg ilyesmi.
61. timycat (válaszként erre: 54. - Asztanaviszta)
júl. 21. 09:13
Kiegészíteném azzal, hogy nem szükséges akkor menni a klímának amikor otthon vagy "alatta" vannak a lakók. A klímák manapság már okosak, távolról is indíthatóak, szabályozhatóak, lekapcsolhatóak, de még a nem okos klímákat is lehet időzíteni, amíg dolgozik, iskolában van a család megy, vagy pl délben időzítetten beindul és mire hazaérnek a lakók kikapcs vagy az első érkező kikapcsolja és hűvös lakás fogadja a lakókat, huzat és bármi ártalom nélkül.
60. globus
júl. 21. 09:11
Sokan most is sportolnak. Bicikliznek, kocognak, túráznak, kirándulnak. Nyilván nem délidőben, bár akinek olyan munkája van, az kénytelen akkor. Légkondis helyiségből picsogni nem elegáns.
59. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Mizantróp)
júl. 21. 09:08
furcsa,hogy állsz az emberekhez.miért hazudnék.inkább izzadok,de klíma az nem kéne.
58. Mizantróp (válaszként erre: 57. - Tumbo2)
júl. 21. 09:07
Aki 40 fokban fázik, az megérdemli.
57. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Mizantróp)
júl. 21. 09:05
dehogy is.hidd el,hogy nem kéne.vittem egy vékony pulóvert,kellett is.mint mondtam fázós vagyok.
56. Mizantróp (válaszként erre: 55. - Asztanaviszta)
júl. 21. 09:05
En mit hiszek? Semmit se hiszek. Vagy tudok, vagy nem.🤣
55. asztanaviszta (válaszként erre: 47. - Mizantróp)
júl. 21. 08:54
Hogy te mit hiszel és mi a valóság, az különbözik.
54. asztanaviszta (válaszként erre: 51. - Jucika33)
júl. 21. 08:53

A mai modern klímák már egyáltalán nem hangosak.

A karbantartása ugyanúgy költséggel jár, mint egyéb háztartási eszközöké (pl. cirkó)

53. Mizantróp (válaszként erre: 49. - Tumbo2)
júl. 21. 07:15
A fejed fölött pont nem téged fúj a klíma. Savanyú a szőlő...
52. Mizantróp (válaszként erre: 51. - Jucika33)
júl. 21. 07:14

Hangos? Hol? Költségek? Ugyan...

Enyém halk és a karbantartási összeget ki lehet bírni. Inkább savanyú a szőlő kategória ez.😆

júl. 21. 06:45

1. Nem mindenki engedheti meg magának.

2. Van, ahol a hálózat nem bírja (pl. nálam)

3. Van aki nem igényli (pl. én)

Mondjuk nem is nyögök, hogy melegem van. Amúgy a klíma rettenetesen hangos, egészségtelen és a megfelelő karbantartása is rendszeres költségekkel jár.

50. tumbo2 (válaszként erre: 38. - ,zumba)
júl. 20. 16:35
a lányoméknál zokni kellett,bár elég fagyos vagyok-
49. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Globus)
júl. 20. 16:34
a fejem fölé tették a munkahelyemen.állítólag máshol nem fért el.ingyen sem kéne,nemhogy pénzért.
48. csemár (válaszként erre: 47. - Mizantróp)
júl. 20. 14:51

Biztosan.

(Azonban van ennél rosszabb is.)

47. Mizantróp (válaszként erre: 46. - Csemár)
júl. 19. 19:08
Nem hinném. Ilyen időben mindenki szenved.
46. csemár (válaszként erre: 45. - Mizantróp)
júl. 19. 18:52
Valamit nagyon félreértesz.
45. Mizantróp (válaszként erre: 42. - Csemár)
júl. 19. 18:40
Szenvedj csak. Jogod van hozzá.
44. globus (válaszként erre: 38. - ,zumba)
júl. 19. 18:38
Én sem vagyok oda érte, bár fordított értelemben zavar, amikor kilépek a melegbe. Olyankor borzongok. A klímában inkább megfájdul a nyakam, fülem, torkom.
júl. 19. 18:34
10.-en lakom klíma nélkül. Elegem van a melegből!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook