Nem tudjátok mikor lesz a kiállítás, ahol nyomozással kapcsolatos eszközöket is bemutatnak? (tudásbázis)
A kiállítást a bécsi székhelyű EMS Exhibits közösen fejlesztette a CBS csatornával és a Fort Worth-i Tudomány és Történeti Múzeummal. A CSI sorozat népszerűsítésén túl az alkotók célja, hogy megismertessék a nagyközönséget a törvényszéki tudományok legfrissebb eredményeivel, fejlesszék a kritikai gondolkodást a törvényszéki nyomozás, a tudományos vizsgálódás és a technológia segítségével. A Forth Worth-i Múzeum a kiállítással elnyerte a Themed Entertainment Association (TEA) kiemelkedő teljesítményért járó Thea-díját.
A kiállításon mindenki egy órára igazi helyszínelővé, törvényszéki nyomozóvá válhat. A belépés után egy videós eligazítás következik, amely a három előkészített bűnügyi helyszín egyikéhez irányítja a látogatót. A helyszínen mindenki kap egy nyomozói jegyzetfüzetet, amelynek segítségével megvizsgálják a bizonyítékokat, nyomokat és eldöntik melyik fontos, melyik nem.
A CSI sorozat szereplői és a valódi szakértők videofelvételeken keresztül “dolgoznak” a virtuális laboratóriumukban, így magyarázzák el a keréknyomok összehasonlításával, a vérfoltelemzéssel, a lőfegyverek összehasonlításával és sok egyébbel kapcsolatos tudnivalókat; az általuk nyújtott információk segítségével tudja a látogató megvizsgálni a konkrét bűnügyi bizonyítékokat. Előfordulhat, hogy keréknyomokat, virágmagvakat, DNS-t vagy töltényhüvelyeket kell összehasonlítani, mikroszkóp alatt megvizsgálni. A látogató a jegyzetfüzetébe gondosan feljegyzett megállapítások alapján végül benyújtja jelentését és végkövetkeztetéseit a csapat vezetőjének Gill Grissom-nak, majd megtudja, hogy jól oldotta-e meg az ügyet.
A kiállítás szakmaiságát erősíti a magyar helyszínelők bemutatkozása is. A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Technikai Osztályának munkatársai kitalált bűnügyi helyszínen mutatnak be egy emberölést. A helyszínen öt nyomfajtát emelnek ki a helyszínelők: ujjnyom, fegyver, DNS (hemogenetika), vegyész, lábnyom. A látogatók LCD TV-ken keresztül 2-3 perces rövidfilmen, igazságügyi szakértők tolmácsolásával követhetik figyelemmel, hogy Magyarországon a bűnügyi eljárások során hogyan elemzik a rendelkezésre álló bizonyítékokat. Azaz: hogyan lehet azonosítani egy ujjnyomból az elkövetőt, egy lőszerhüvelyből a felhasznált lőfegyvert, a rögzített DNS segítségével az elkövetőt, egy ruházatból származó textilszálból a ruházatot, illetve a cipőnyomból az elkövető cipőjét
A kiállítás informatív és szórakoztató egyszerre, minden CSI sorozatfüggőnek, tudományokért rajongónak és a kriminalisztika iránt érdeklődnek egyaránt tartalmas szórakozást nyújt. A kiállítás jellege miatt 10 éven felülieknek ajánlott.
Már megtaláltam köszönöm.
De ha valakit érdekelne : Millenáris park 2009.november 7-től 2010. január 31-ig.
CSI: Az interaktív kiállítás
Legyél te is helyszínelő!
Te vagy a nyomozó:
Vizsgáld meg a tényeket, és találj rá a válaszokra!
A „CSI: Az interaktív kiállítás“ minden érzékszervre hat és betekintést nyújt a bűnügyi helyszínelés világába. Úgy alkották meg, hogy a nagyközönséget megismertesse a törvényszéki nyomozás folyamatával, eljárásaival és technológiáival. A kiállításon a látogatók egy „valódi“ tetthelyen helyszínelhetnek, videofelvételek segítségével együttműködhetnek a népszerű tévéműsorban szereplő kedvenc karaktereikkel, valamint igazi törvényszéki szakértőkkel.
Múltkor a tv-ben láttam egy hirdetést, hogy Budapesten lesz valamilyen kiállítás, ahol ilyen mikroszkópokat és különböző nyomozós eszközöket mutatnak be. nem tudjátok mi annak a kiállításnak a neve, illetve hogy mikor lesz? Azt is mondták, hogy olyan eszközöket mutatnak be, amiket pl a CSI-ban használnak.
Ha jól emlékszem október vége felé, vagy november elején kezdődik de ez nem biztos.
További ajánlott fórumok:
- Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban?
- Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban
- ÉGVILÁG... minden, ami csillagászattal kapcsolatos
- Időjárassal kapcsolatos szavak
- Honlap működésével kapcsolatos információk
- Mik a tapasztalatok a juharszirupos diétával kapcsolatban?