Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus férfi fórum

Nárcisztikus férfi (beszélgetős fórum)


20. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 23. 10:24
Nem egyszerű megszabadulni tőle. Főleg, ha kiszagolja, hogy érzel iránta valamit. Amúgy költözéssel, telefonszámcserével átmenetileg lerázható.
19. xochipilly (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 22. 16:50
Örülj neki, hogy ennyivel megúsztad. Nekem is csak a "széle" jutott, mindenhonnan letiltottam, szerencsére csak táv"kapcsolat" volt de még úgy is sokáig próbálkozott 🙄 Akkor vonult vissza mikor felfogta, hogy összejöttem a kollégája bátyjával.
18. Holurt Waxhton (válaszként erre: 16. - Meecee)
aug. 22. 08:02
Akkor viszont lépni kellene, minél gyorsabban és határozottabban.
aug. 21. 22:48
Köszönöm a válszokat. Én is későn vettem észre hogy nárcisztikus férfival van dolgom. De ez csak majdnem 2 hónapos történet volt. Sokat tanultam ebből az esetből. Nem keresem, igy szerencsére ő se.
16. Meecee (válaszként erre: 15. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 22:35
Màs céljaim vannak, sajàt làbamra àllni, független lenni anyagilag, érzelmileg és karriert épìteni, vmit adni a vilàgnak, jobbà tenni a vilàgot, és példakép lenni a gyermekeimnek, hogy ne azt làssàk, az anyjuk gyenge, hanem hogy erös, és független. Ha ezt elérem, akkor lehet hogy megtalàlom az igazit is, aki magasabb fokon képes élni és szeretni.
15. Holurt Waxhton (válaszként erre: 13. - Meecee)
aug. 21. 21:51
Ahogy érzed, és nem akarok a lelkedbe gázolni, de ettől azért többet ki lehet hozni az életnek nevezett káoszból. Létezik romantikus szerelem, létezik mindkét oldalról szereteten alapuló elfogadó kapcsolat, és még millió változat, de ez így.... Ezzel a "trükkel" magaddal is rosszat teszel, lassan érzéketlen kősziklává válsz, esélyed sem lesz egy esetleges újabb kapcsolatot, vagy akár egy barátságot kialakítani.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Meecee)
aug. 21. 21:49
Pedig lehetnél akár boldog is.
13. Meecee (válaszként erre: 11. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 21:35
Szerencsére màr én tisztàba kerültem magammal, az elején voltam inkàbb lelki beteg. Mostanra magabiztosan, és reàlisan làtom az egészet. Neki kevés az önbizalma, ezért kontrollàl, és uralkodik. De a "szürke szikla" trükkel meg lehet fogni. Amikor nem reagàlsz érzékenyen, hanem csak tudomàsul veszed hidegen. Miòta én is tàvolsàgtartò vagyok, jobban müködik a kapcsolat. Nincsenek màr illùziòim, romantikus szerelem stb. Lehet ìgy is élni, 40-en tùl...
12. Holurt Waxhton (válaszként erre: 11. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 21:11
Márcsak azért is, mert ott a pozitív példa, ott vannak az ex feleségek, nekik sikerül kimenekülni innen.
11. Holurt Waxhton (válaszként erre: 9. - Meecee)
aug. 21. 21:07
Nem is tudom mit mondjak erre.... Pedig szerintem erősnek kellene lenned, és lelépni, beadni a válást, és távoltartást kérni. Vagy nem is tudom... Tudod, az a baj, hogy a lelki bajok egy idő után testi problémákká válnak, így jelzi a szervezet, hogy valami nem jó.... Vagy esetleg elmenni egy pszichológushoz, és segítséget kérni tőle.
10. Meecee (válaszként erre: 8. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 21:06
Egyszer màr elvältam, még egyszer nem lenne eröm. Abban bìzok, hogy neki lesz baja, az apja is ilyen volt, impulzìv és hamar baja lett, alig élt 60 év felettig. Mi màr 40 felettiek vagyunk, nagyon nehéz mindent ùjra kezdeni. Ja, és én màr senki màsban nem tudnék ezek utàn megbìzni sem.
9. Meecee (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
aug. 21. 21:02
Igen, ìgy van ahogy leìrtad. (sajnos!) Nekem 7 évembe került, mire ràjöttem. Az enyém agresszìv/impulzìv tud lenni, ha vmi nem ùgy történik, ahogy az ego-ja akarja. Addig, amìg én is kezelni akartam a közös pénzünket àllandòan veszekedtünk, szidott, hogy milyen emancipàlt nö vagyok, én hordom a nadràgot stb. Miòta nem szòlok semmibe bele, lenyugodott. Sajnos màr ùgy kell nekem is trükkölni és kis zsebpénzt magamnak félretenni, hogy ne tudjon ròla. Volt egy pont amikor majdnem kihìvtam a rendörséget, mert nekem jött és ököllel ütött. Nem volt eröm hozzà, de kicsörgött a telefon, megszakìtottam a hìvàst. 2 perc mùlva hìvott a segélyhìvò vissza, nem vettem fel. Làtni kellett volna a képét...azt hiszem akkor gondolt bele, hogy nem tehet meg mindent velem. Érdekes, hogy azòta egyszer sem jött agresszìvan testileg nekem. Viszont még ìgy is vannak agresszìv dühkitörései, a semmiböl jönnek és legjobb hallgatni, nem belemenni. Azt hittem hogy bipolàris, de amikor megtalàltam a nàrcisztikus tìpusròl szòlò pszichològus kielemzéseket, szépen kirajzolòdott, hogy igen, sajnos ö is az. Az exeit is végletekig kìnozta, mindkettö maga akart elvàlni, nem a férjem. Nekem azt mondta, addig amìg én nem csalom meg, ö sem fog...és amìg érzi, hogy szeretem. Szòval ìgy élünk és neki ez nagyon jò. Ha merek szòlni, hogy nekem nem jò, ùgy letàmad hogy köpni-nyelni nem tudok. Nincs kivel beszélni.
8. Holurt Waxhton (válaszként erre: 7. - Meecee)
aug. 21. 20:58
Banyek... Hogy lehet ezt bírni? Nem próbáltál kilépni?
aug. 21. 20:49

Sajnos nekem vannak tapasztalataim, és késön jöttem rà, hogy nàrcisztikus személyiség a férjem. Vak voltam, szerettem és hittem benne. Jöttek az elsö jelek, akkor sem öt hanem magamat hibàztattam. Nem tudok kilépni, és tudom, hogy nem is engedné. Mostanra tudom màr kezelni annyira, hogy magamat védem, nem tud tönkretenni lelkileg, testileg. Trükkök rengeteg van, amit bevet. Pl. a baràtnödnél spionàl utànad, vagy titkosan belép az E-Mail FB fiòkodba, mindenröl tud amit csinàlsz, kontrollàl 100%. Ha szakìtani akarsz, eljàtsza a jò fiùt, mindent megìgér, de azokbòl szinte semmit nem fog betartani.

Nagyon pènz orientàlt, uralkodik a pénz felett, és mindenben az ö szava kell, hogy döntsön. Ha megcsalod, akkor bosszùbòl többször megteszi ö is. Az ego-jànak az tesz jòt, ha bebizonyìtja, hogy ö mégiscsak nagyon jò férfi. Hazudik, ùgy hogy még ö sem emlékszik késöbb a hazugsàgaira, figyelj mindenre amit mond, és jegyezd meg.

A szex fontos neki, mindent megtesz azért, hogy megkapja.

Ha szakìtasz, vissza akar szerezni. Ha elhagyod, akkor se szabadulsz meg töle, hacsak nem fog magànak egy ùjabb "szerelmet", az "igazit". A férjemnek én a 3. felesége vagyok, és sajnos nem vettem észre az intö jeleket...az elözö exfeleségeit persze lejàratta, ö az àldozat, megycsaltàk és kijàtszottàk stb. Késöbb jöttem rà, hogy ez sem volt 100% igaz.

Szakìtottatok? Ha féltékeny tìpus akkor a legegyszerübb, ha egy ùj kapcsolatot kezdesz, ùgy a legkönyebb megszabadulni töle.

6. Holurt Waxhton (válaszként erre: 4. - Xochipilly)
aug. 21. 20:46
Ezért kérdeztem, hogy milyen személyiségjegyek alapján jelentette ki a kérdező, hogy nárcisztikus a férfi. Azért alá kellene támasztani valamivel...
5. xochipilly (válaszként erre: 2. - Andi6020)
aug. 21. 19:25
A kérdés arra vonatkozott, hogy a nárcisztikus milyen trükköket vetett be, hogy visszaszerezze az áldozatát. Mert általában olyanok mint a kullancs, nagyon nehéz tőlük megszabadulni. Ez is megkülönbözteti őket az egészséges lelkivilágú emberektől.
4. xochipilly (válaszként erre: 3. - Holurt Waxhton)
aug. 21. 19:22
Egy rendkívül kártékony "embertípus". Egy "sima" szeretet- és önbizalomhiányos ember nem aláz meg, nem degradál le mindenért (verbális bántalmazás, rossz esetben fizikaival is vegyítve) , nem kontrollmániás, nem hazudik lépten-nyomon, nem próbál elszigetelni a saját családodtól, és felfogja ha szakítani akarsz vele. Mindez a nárcisztikusra nem jellemző. Sajnos egyre többen vannak, a nők között is. A pszichológusok (a nárcisztikusok 99%-ban nem fordulnak szakemberhez mert tökéletesnek hiszik magukat) sem tudnak velük mit kezdeni, ezeknek betegségtudatuk nincs, a hatalmas egójuktól el sem férne.
aug. 21. 18:39
Milyen jelei voltak (vannak) ennek? Ez egy embertípus, itt nincsenek trükkök. Ő ilyen. Egyébként könnyen rásütik egy szeretethiányos, vagy önbizalomhiányos emberre, hogy nárcisztikus. Hogy lehet bármilyen kapcsolatot megszakítani? Úgy, hogy elmondod neki szemtől szembe, hogy ez nem jó így neked, és szeretnéd, ha innentől kezdve nem keresnétek egymás társaságát. Az őszinteség a legcélravezetőbb út.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 18:25
Miért kell trükközni? Szakítasz és kész.
aug. 21. 18:22
Hát nem rég jöttem rá, hogy nárcisztikus férfival bolt dolgom. Kinél milyen trükkőt vetett be?? Hogy tudtátok a kapcsolatott teljesen megszakitani??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook