Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Momentán macskát legeltetek. Szedtem neki füvet. fórum

Momentán macskát legeltetek. Szedtem neki füvet. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

máj. 30. 21:09
Köszönöm a jó ötleteket!
máj. 30. 16:52
Az én cicám is legel, minden nap. Kertünkben is, de az utcán a ház előtt is van gyönyörű, mindig frissnek tűnő fű.Az utcait is minden nap locsolom, nehogy egy jóindulatú valaki valamivel beszórja, ha látja, hogy legel a Picike. A cserepes füvek nálunk sem jöttek be, ellenben ami télen nyáron favorit, a cserepes növényeim, pálmák és a kukoricavirágok, ezek most a kertben vannak, első útja általában odavezet.Nagyon hidegben vittem be neki a hó alól zöld füvet, annak nagyon örült.
máj. 30. 08:01
Én is búzát szoktam vetni, meg amit még szeretnek, a csokrosinda. Azt olvastam, hogy nagy mennyiségben lehet ártalmas, nem tudom, mi a nagy mennyiség, nálam nincs bajuk tőle.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Timycat)
máj. 30. 07:38
Köszönöm!🥰
4. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 30. 07:01

Azt én sem veszek, egyszer csomó rovar is kikelt belőle a fűvel együtt 🤢


Szedett fű nálunk nem jön be.

Sajnos cserépben semmi nem marad meg tartósan, talán a búza, tritikálé ami 3-4 hetet bír, de aztán azt is lenyomja a peronosz. Búza, tritikálé amit szoktam nekik ültetni, 3-4 hetente újravetem.

Nálunk az udvarban sem találnak mit rágni, férjem elég jól "kiherélte" az udvart, gyönyörű, de a rövidre nyírt gyepen kívül csak "vigyázban állós" növények maradtak, amiket a cicók nem szívesen rágnak.


Tapasztalatom szerint a cicák a széles levelű cuccokat szeretik, régebben hoztam be a Duna partról sásféle növényt, azt imádták, de az a növény sem viselte el a cserepet, megbetegedett és akkor már nem akarták rágni plusz én sem akartam hogy bajuk legyen tőle.


A bromelia nagy kedvenc még, ha kapok ajándékba, jól lezuhanyzom a növényt aztán kiteszem a macskák elé prédának, néhány nap alatt tövig rágják.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Timycat)
máj. 30. 06:42
A bolti cicafű mindig kirohad egy-két hét alatt, úgyhogy szedtem neki a kertben füvet.
máj. 30. 06:08
Ha szobacica inkább ültess neki cserépbe rágnivalót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook