Mit lehet tenni ha valakit nem vesznek fel semmilyen közoktatási intézménybe (tehát se szakközépbe, se gimibe)? (tudásbázis)
Azokat a gyerekeket, akiket nem vettek fel egyik megjelölt helyre sem, azoknak talán a nevelési tanácsadó tudja megmondani, melyek azok az iskolák, amik kötelesek felvenni a gyereket. Pesten ez a Szabómester Szakképző iskola volt lányok számára (ez sajnos bezár), fiúknak pedig talán a Ganz Ábrahám az Üllői úton.
Esetleg próbálkozzatok más középiskoláknál is, a kevésbé népszerűeknél mindig akad szabad hely! (mezőgazdasági, élelmiszeripari iskolák)
köszi:)
én is bízom benne, és köszönöm mégegyszer a segítséget
jóéjt
az elég jó, annál sokkal mint az enyém :DD
hogy miért volt rossz az egy hosszú történet, de most már van érettségim, és ez a lényeg :)
reméljük valahova csak felveszik a húgodat :)
Külvárosi Tankör.
Nem fizetős, igaz ez egy alternatív suli, de nagyon jó!
A tankötelezettség végének megállapítása szempontjából alapvető fontosságú az a kérdés, hogy a diák mikor kezdte meg tanulmányait.
A közoktatási törvény 129. § szerint
"(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti."
"(3) Annak a tanulónak a tanulói jogviszonyát, akinek a tankötelezettsége az (1) bekezdésben meghatározott időpontig tart, az általános iskola kérelem hiányában is megszüntetheti a tanítási év végén, ha a tanuló betöltötte a tizenhatodik életévét, és nem végezte el az általános iskola hatodik évfolyamát, amennyiben az iskolában nem folyik felnőttoktatás, illetve a tanuló nem kívánja ott folytatni a tanulmányait."
Más szabályok vonatkoznak azokra a diákokra, akik 1998/99-es tanévben kezdtek általános iskolába járni. E diákokra ugyanis a közoktatási törvény 6. § (3) bekezdése vonatkozik.
"A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti."
Az eltérés lényege, hogy azok a diákok, akik most kezdik a középiskolát - főszabályként - tizennyolc éves korukig tankötelesek.
E szabálytól az intézmény vezetője eltérhet. A törvény 6. § (4) bekezdése szerint az iskola igazgatója dönt "a tankötelezettség meghosszabbításáról a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság vagy az országos szakértői és rehabilitációs tevékenységet végző szakértői és rehabilitációs bizottság szakértői véleménye alapján."
A törvény erejénél fogva a tizenhatodik életévének betöltése után kérelmére megszűnik annak a tankötelezettsége, aki
- érettségi vizsgát tett,
- államilag elismert szakképesítést szerzett,
- házasságkötés révén nagykorúvá vált,
- gyermekének eltartásáról gondoskodik.
A kérelmet a tanuló és - a nagykorúvá vált tanuló kivételével - a szülő közösen nyújthatja be. A kérelmet az iskola igazgatója írásban tudomásul veszi.
attól függ miért nem vették fel
engem se vettek fel ill. nem is jelentkeztem mert teljesen felesleges lett volna, de megoldottam
További ajánlott fórumok:
- A barátnőm egy éve nem fizet tb-t.Azóta nem is vett igénybe semmilyen ellátást.Most mégis követelik rajta az elmaradt összeget.
- Szakítás után miért állítja azt egy férfi a munkatársainak, hogy a mai napig hívogatom, holott semmilyen jelet nem adok felé?
- Lombik-de hol legyen? Vélemények a meddőségi intézményekről..
- 2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok.
- Idős, beteg ember - hol van a legjobb helyen? Otthonában vagy intézményben?
- Debrecenben az "Abigél" közös igazgatású közoktatási intézmény, alapítványi iskola? Kell alapítványi díjat fizetnem hogy oda járhassak?