Mire kell figyelni házvásárláskor? (tudásbázis)
Mindenképpen építészt kell a helyszínre vinni, és vele megnézetni a házat, hogy rendben van-e.
Olyan szerződést kell kötni, hogy az egész összeget ügyvédi letétbe helyezitek, aminek a nagyobb része akkor szabadul, ha a ház a neveteken van, és át van íratva az összes közmű a nevetekre.
Kisebb részt még visszatartani amíg be nem költöztök, és ki nem derül hogy valóban jó és működőképes minden, ugye ez csak lakva derül ki majd. Ha valamit javítani kell, például kazánt (ezt mindenképpen alaposan át kell nézetni!!!) akkor ebből a visszatartott pénzből lehet fizetni, majd ha minden rendben ezt is megkapja az eladó. Így nem ér titeket kár, nem tudja eltusolni ha valami nem működik megfelelően.
Sziasztok.Aki vett màr hàzat tudna valami jó tanàcsot adni mire figyeljunk oda feltètlenül a vàsàrlàskor?esetleg szemèlyes tapasztalat?
Köszönöm
Az emberi hiszékenység sajnos határtalan. Borzasztóan sajnálom ezeket az embereket, de ettől még felelősek a saját döntéseikért. Ha valaki elad egy több milliós ingatlant, miért sajnálja a pénzt arra, hogy a szerződést a saját ügyvédjével is átolvastassa? Az ügyvédet a törvény kötelezi arra, hogy mindkét fél érdekeit képviselje, teljesen mindegy, hogy ki fizeti a munkadíját.
De a törvényt csak az olyan ügyvédekkel lehet betartatni, aki a szerint dolgoznak, a zugügyvédeknek bottal lehet a nyomát ütni. Ha valaki ajánl egy ügyvédet, akit nem ismer, miért nem néz utána legalább annak, hogy tagja-e a kamarának?
A másik, hogy ha egy profi ingatlanügynökséget megbíz valaki az eladással, ez nem fordulhat elő, mert végig követik az eladás folyamatát. De többször hallottam már emberektől, hogy nem fizetnek az ingyenélő ingatlanügynököknek 2-3-5%-ot. Aztán amikor baj van, akkor nincs megoldás.
Pontosan ezért kell a legutolsó pillatban lehúzni az online tulajdoni lapot és a lehető leggyorsabban beadni a Földhivatalba. Ugyanis érkeztetési sorrend van, ha egy tulajdonos nehát 5 vevőnek adja el ugyanazt a lakást, az van birtokon belül, akinek a tulajdonjog bejegyzés iránti kérelme a leghamarabb beérkezik a Földhivatalhoz.
A számlákon szereplő név akkor is lehet más, ha az eladó lusta volt pl. a meghalt szülei, férje nevéről a sajátjára átiratni, de ez az eladást nem gátolja. A számlák kiegyenlítését a birtokba adáskor kell igazolni, de ezt már írtam.
A hajléktalanná tett emberek esetében az ügyvéd is sáros volt, vagy egyszerűen kókler.
Elképzelhető,hogy ügyvéd vagy?
Én azért írtam a közüzemű számlákról mert sajnos a tulajdon lapra nincs védelem.Bárki megkaphatja a Földhivatalban.
Nagyon sok embert tettek már hajléktalanná.
De ha a számlákon szereplő név nem egyezik meg a tulajdonlapon levő névvel oda kell figyelni.
A kettőnek semmi köze egymáshoz. A tulajdoni lapra a szerződés megkötéséhez van szükség, amelyet ma már általában az online rendszerből az adásvétel megkötése előtt pár perccel hívnak le az ügyvédek. Ha a tulajdoni lapon bejegyzés van, a szerződésben vállalt határidőre kell a tulajdonosnak tehermentesítenie.
A közüzművek átírásáról legkésőbb a birtokba adás napján kell az eladónak a nullás igazolást bemutatnia. Eladó és vevő többnyire együtt bemennek az ügyfélszolgálati irodába és átiratják az órákat. Az adásvétel és a birtokba adás között akár két hónap is eltelhet.
Ma már az érvényes (nek) látszó tulajdonlap kevés!
Az összes közüzemű számlát ellenőrizzétek.
Ahol 2 fürdőszoba van, valóban lehet-e használni mind a kettőt, Lefolyik-e az aminek le kell és nem vissza.
Milyen a szigetelés, vizesednek-e a falak. Milyen ablak van a házon, az hogyan szigetel. Nem fűtünk-e utcát. A villany vezeték hogyan van. Egyszerre lehet-e mosógépet és mikrót működtetni, vagy mindig választani kell.
A ház és a telek legyen saját, jelzálog ne legyen, építésiengedély is volt mindenre.
Késöbb emeletet akarsz építeni, szabad?
Egy jó szakember hidd el észreveszi a rejtett hibákat is ! A párom is ment és kiszúrta a vásárlóknak egyből a hibákat amiket szépen rejtegettek .Igaz Ő csak a haverjainak megy el ,Ők nem vették meg ,de aki megvette azóta is megbánta . Még azt is megmondta ,hogy ezek a falak hiába vannak frissen meszelve penészesednek és ugyis volt . De egyébként ezeket bele is kell foglalni a szerződésbe ,hogy rejtett hiba estén az egész vételárat visszakapja ..Arra is ügyelj ,hogy ne legyen osztatlan közös tulajdon .
és milyen övezeti besorolása van ,mert ha lehet állatokat tartani ,az megintcsak viszályokat szülhet .milyen a suli ovóda és minden űzlet elérhetősége és természetsen az orvos ez lényeges . És ami nagyon lényeges ,hogy ha használt ingatlant veszel ,senki ne legyen bejelentkezve oda !
Szia! Valóban mindnre:-) De a rjtett hibák úgyis később fognak előjönni. A szerződésnél fontos a jó ügyvéd, nekünk fontos volt hogy el tudja intézni a földhivatalt és az eladóink esetében a gyámhivatalt.
A szerkezetét tekintve szerintem a szemmel látható hibákat mérlegelni kell, de pl a falakba a szakember sem lát bele.
És mayanak igaza van az egyik legfontosabb a szomszédság, ha nem akarod a saját életedet megkeseríteni arra nagyon figyelj. Illetve innen adódik a környék és a megközelíthetőség. Esetleg óvoda, iskola, üzletek.
További ajánlott fórumok:
- Szerencsebambusz! Hogyan kell gondozni, mire kell figyelni, milyen tapasztalataid vannak e téren?
- Milyen a jó iskolatáska, mire kell figyelni a vásárláskor, mennyibe kerül átlagosan egy jó iskolatáska?
- Kinti macska tartásánál mire kell figyelni?
- Közösen örökölt ingatlan esetén mire kell figyelni?
- LCD TV vásárlásnál mire kell figyelni?
- Holnap állásinterjúra megyek mi az amire ilyenkor a legjobban figyelni kell?