Milyen típusú villanybojlert ajánlanátok megvételre? (tudásbázis)
a szerelő,mikor átfúrta a falat,egy falapot tett rögzítőnek.aki meglátta,elszörnyedt.ez elkorhad,aztán az egész a fejedre esik.aztán rendesen megcsinálta,pedig nem is az volt a szakmája.ő csinálta a vízvezetékrendszert is,nem lefolyó volt,hanem fölfolyó.még jó,hogy nem ázott el az egész ház alja,sorba repedtek a csempék.mikor szétszedték,látták,hogy minden összevissza van dobálva.na,Juliska,a munkatársnőm büszke lehetsz a fiadra,ha ilyen jó munkát végez.
Hááát azért villanybojlerekről is vannak történetek. Olvastam olyat, hogy valakinek mire hazaért folyt belőle a víz, de olyat is, hogy leszakadt, mert hát azért mégis csak 120-130 kg-ot kell elbírnia a falnak. Persze nem rémisztgetni akartalak, csak egy jó szerelő kell és akkor minden rendben. :) Persze ha nincs ismerős szerelő, akkor szerelőt keresni, na az időnként idegtépő feladat. :) :)
De, szó szerint kell érteni. Ha egy szimpla villanykörte kiég, annak is van füstje, ha csak hangyányi is. A Hajdú bojler alsó részén, az ún. „bili”ben van az elektronika. Nem kell félni ha tönkremegy, mert vagy nem történik semmi (azon kívül, hogy a bojler nem melegíti a vizet), vagy esetleg leveri a biztosítékot. Ez utóbbi a jobb, mert akkor rögtön tudjuk, hogy hiba van, s nem akkor szembesülünk vele, amikor hideg vízben vagyunk kénytelenek zuhanyozni. (A hangsúly nem azon a bizonyos jelen van, hanem azon, hogy néhány gerinctelen nick milyen aljas módon szervezkedett 😯.)
Füstölt? Jajj, de "jól" hangzik...😯 vagy ezt nem szó szerint kell érteni? Örömmel küldöm a jeleket, sajnálom, hogy még tart a karanténod! Egyébként azt a bizonyos jelet már kivették a jelek közül...🙂
Kb. 20 év után elfüstölt az elektronikája. Az akkori szétszedéskor kapott új anódot is; utoljára vagy 8 éve volt anódcsere – mi szakembert hívtunk; mert nem vagyunk annyira talpraesettek, hogy házilag megoldjuk ezt a feladatot. 😎 Az, hogy mennyi időnként kell anódot cserélni (amire azért van szükség, hogy a vízkő ne a fűtőszálra rakódjon, ami ront a teljesítményen, valamint azért, hogy ne a tartály falát támadja), az függ a víz minőségétől és nagymértékben attól is, hány fokon üzemel a bojler. Nálunk sok éve 40 fokra van állítva. Ez a zuhanyozáskor pont jó: kiengedünk pár liter vizet, így se megfagyni, se megégni nem fogunk. Kivétel a nagytakarítás, amikor kell a 80 fokos víz, de az ugyebár nincs minden nap.
(Köszönöm a jeleket; nem tudom, meddig tart még a karanténom. 🤔)
Sokkal szebb, mint a gömbölyű Hajdú és társai. Helytakarékos
Abban biztos vagyok, hogy cart az uram nem vesz meg😀
Talpraesett ember megoldja a vízkőtelenítést!
Közepesen kemény nálunk a víz. A vízkőtelenítést házilag is el lehet végezni vagy ahhoz is szerelő kell?
Megkérdeztem az embert, vezérelt áramon megy. Mondjuk rájöhettem volna én is, gyönyörű a kijelzője, azon látszik, hogy mikor kapcsol be. Hétvégén folyamatosan adják a vezéreltet, hétköznap nappal 2x megy, éjszaka meg folyamatosan.
Nem sokkal olcsóbb az éjszakai/irányított áram mint a nappali?
Biztonságosabbnak tartjuk a villanybojlert és az a nagy bádog kéménycső sem a legesztétikusabb látvány a fürdőszobában. 🙂
... nálunk a legtöbbször kilikadt , egyedül a belül zománcos tartott 20-on valahány évig , talán most használjuk a 3.-at ? v 4.-et ? a 41 év alatt :) mikor 94-be bevezettettük a gázt ? eszünkbe se jutott gázra cserélni a bojlert is , annyira nem volt akkor semmi gond az elsővel , az volt a zománcos belül :) :) / most kb így vagyunk a gázkazánnal ! 94-óta van a gázfűtésünk még az első kazánnal ! a lányunknál 2004-be lett gázfűtés és 1x már cserélve volt néhány éve , de nála a vízet is azzal melegíti :)
Vízkőtelenítés!
De attól függ milyem kemémy a víz nálatok!
... nem tudom már h mi volt a gond ? remélem h nem csak az h kintre felrakhassa :( :( de soha többet nem volt olyan bojlerünk , volt amelyik 4 ? év után alul az elektronikánál rozsdásodott , kilikadt , rendszeresen szokta a férjem vízkőtleníteni , olyankor 1 vödörnyi vízkő is van benne ! lehet ? h sűrűbben kellene ?!
Szetintem azért csetélik le mertátalakítás van és jobb a hatásfoka valamivel , és főleg a design!
Szerintem, 🤔
Köszönöm! 🙂 A fűtőszál pár évenkénti cseréjén kívül egyéb meghibásodás nem szokott lenni vele?
... mert mi nem tudjuk h mikor van kisebb fogyasztás , olyankor bekapcsol a bojler nálunk is + szerintem bárhol , ahol éjszakai óra van feltéve :)
... a nappali árammal működtetve drága lenne !!! ha nem is sokkal , de még mindig olcsóbb picit az " irányított" áramfelhasználása :) mert ma már akkor kapcsol be amikor alacsonyabb az áramfelhasználás ez nappal is bármikor bekapcsolhat h utánamelegítse a vizet :)
""de fűt éjjel-nappal"""
😃
... az első bojlerünk belül zománcos volt nagyon hosszú ideig használhattuk és miután lecseréltük még a kertben v 10 évig feketére festve melegítette az udvari kádhoz a vizet :) jó kis napfűtéssel :) :)
1980-tól kezdve éjszakai árammal működött , de már jó ideje akkor kapcsol be /bármikor/ amikor alacsony az energia felhasználás/fogyasztás :)
Biztos le akarjátok cserélni? Az átfolyós azért mégis kényelmesebb, hogy nem kell várni és rögtön jön a meleg víz.
nekem is hajdú van,már 35 éve,de szép is,párszor kellett benne fűtőszálat,vagy mit cserélni,de fűt éjjel-nappal.
Csakis Hajdu Z120 ErP villanybojlert. Egyértelműen éjszakain érdemes üzemeltetni. Ami a lényeg: a belseje zománcozott legyen, erre a méret előtti „Z” utal”. Amelyik nem ilyen, 8-10 év alatt kilyukad, a zománcos meg sose. A HAJDU AQ120 ECO 120L 20 ezerrel olcsóbb, de azt nem szabad megvenni. A szerelőt nem tudod megúszni, mert a víz minőségének függvényében az anódot és/vagy a fűtőszálat 2-6 évente garantáltan cserélni kell. Ám ez a költség elenyésző egy új bojler árához képest.
További ajánlott fórumok: