Milyen sorrendben jönnek az iskolák, mi az, ami muszáj egyetemhez? (tudásbázis)
Shared service center. Ilyen helyeken sokszor bármilyen diplomát elfogadnak, csak a nyelvtudás érdekli őket.
Tipikus a call center pl.
Értem. Mér csak azt nem tudom, mi az az Ssc, még nem találkoztam vele.
Arról nem írt a FI, van-e nyelvtudása.
Ismerek olyan asszonyt, aki megcsinálta az érettségit estin és nem kellett nyelvből érettségiznie, de a jelenlegi előírások szerint az egyetemi diolomához kell valamilyen nyelvtudás.
A fórumindítónak adott válaszban az a lényeg, hogy az egyetemi felvétel semmiféle szakmához nincs kötve, csak érettségi kell hozzá. Az pedig a választott szakktól és az egyetemfől függ, hogy milyen szintű érettségi és milyen tantárgyakból.
Viszont emelt szintű érettségit egy-egy tárgyból utólag is lehet tenni, ha a "sima" középszintű már megvan belőle.
Kedves Fórumindtó, milyen irányba szeretnél menni, melyik egyetem a vágyad?
Csak érdekességképpen említem, hogy az olyan részképesség zavarok, mint a diszlexia, diszgráfia- gyakran átlag feletti IQ-val társulnak (természetesen nem minden esetben). Ismerek átlag feletti intellektussal rendelkező, többdiplomást, akinek nem túl jó a helyesírása, de nagyon széleskörű tudással rendelkezik.
A kérdésedre válaszolva, először egy érettségit kell szerezned. Tényleg jó lenne tudni, hogy körül-belül milyen irányba szeretnél majd tovább menni, mert bizonyos egyetemi szakokra eltérő bemeneti követelmények kerülnek meghatározásra. Van, ahová emelt szintű érettségit kérnek egyes tárgyakból.
Ennek a felvi.hu-n tudsz utánajárni.
Belinkelem neked, itt olvashatsz a képzési szintekről:
Tapasztalat? Soha nem voltam különösebben jó tanuló, sem általános, sem középiskolában. Úgy érzem, belehúztak a felnőttek egy skatulyába, miszerint buta vagyok és lusta. Gyerekként ezt elhittem és ennek megfelelően nem is törekedtem többre. Már a 30 felé közelítettem, amikor rájöttem, hogy nem volt igazuk és hogy sokkal többre vagyok képes (mindenféle támogatás nélkül is), mint amennyit ők láttak bennem.
A 30. születésnapomon volt életem első egyetemi előadása :) Azóta szereztem egy diplomát, épp most indulok a másodikért, de már a harmadik is tervben van.
A tudás mindig a legjobb befektetés, csökkented általa a kiszolgáltatottságodat a világ felé, mások felé. Soha ne hidd el senkinek, hogy nem vagy képes többre!
Sok sikert és kitartást kívánok!
"egy (ket) nyelv magabiztos tudasaval akar finanszirozni tudod konnyebben a tovabbi tanulmanyokat"
Én ebben egyáltalán nem vagyok biztos.
Nyelvtanításra célzol?
Ha valaki tud egy (két) nyelvet, egyáltalábn nem biztos, hogy tanítani is tudja.
Ha bárki tudna tanítani, akkor az én gyerekeim tudnának németül. De nem tudnak egy szót sem.
Viszont továbbra is léteznek állami finanszírozású helyek, akkor már legaglább tandíj nincs.
A helyesírás tényleg nem annyira fontos, segít a Word is és aki esetleg segít a diplomamunka megírásában.
Elég szonorú, de hát ez van.
Munka mellett sokan végeztek és végeznek egyetemet, általában a család és a gyereknevelés a nagyobb hátráltató erő, de meg lehet oldani, ha kapunk család segítséget.
A fórumindítót én is biztatom, sokféle érettségire felkészítő iskola létezik országszerte és ha az ember jól választ egyetemet és továbbtanulási irányt, akkor az már nem lehet annyira nehéz és a tanulás sok örömet szerezhet.
Ismerek pocsek helyesirassal remek orvost, mernokot, kozgazdaszt… Ugyhogy ez na tartson vissza. 😉
Szerintem nagyon nehez munka mellett iskolaba jarni, a foiskolat en is ugy csinaltam meg, igaz rogton a kozepiskola utan.
Talan azt tudnam javasolni, hogy az erettsegi megszerzese mellett a legnagyobb hangsulyt a nyelvtanulasra erdemes helyezni, mert egy (ket) nyelv magabiztos tudasaval akar finanszirozni tudod konnyebben a tovabbi tanulmanyokat, esetleg konnyebb olyan munkahelyet talalni, ahol tamogatjak a tanulast.
Hajra, szerintem tok jo, ha valaki probal tenni a jovoert! 🙂
A főiskola (ami eleve nincs már) nem előfeltétele az egyetemnek és a szakma sem.
Ha ilyen egyéni lett volna a helyesírásom, mint a tiéd, akkor gyenge osztályzatot kaptam volna magyarból és nem biztos, hogy felvettek volna 56 évesen egyetemre. Igaz, én mem félbehagytam, hanem 18 évesen leérettségiztem és azután hagytam ki jó néhány évet.
Ahogy a többiek is mondják, érettségi kell hozzá és esetleg nyelvtudás is.
A szakközépiskolák némelyike is érettségiztet.
De tényleg, mi szeretnél lenni?
Mert most is vannak ún. osztatlan képzések (orvosi, jogász pl.) ahol csak egyetemi szint van, ha felvesznek, elvégzed, egyetemi diplomát kapsz
A Bolognai rendszer bevezetése óta viszont sok felsőfokú képzés két szintű, először egy Bsc, azután egy Msc (utóbbi felel meg az egytemi szintnek) jön, ezek egymásra épülnek.
Középiskolát kellett ott hagynom 1,5 év után.
Egyébként ezért is tettem fel itt a kérdést, mert google-be be írtam több féle képen is és minden oldal amit találtam írta a főiskolát.
óvoda
általános iskola
érettségit adó iskola, pl gimnázium
egyetem
ez a sorrend
Először is, olyan már 2005 óta nincs, hogy főiskola.
Az egyetemi jelentkezéshez érettségi kell és attól függően, hogy mit tanulnál, olyan tárgyból kell emelt érettségit tenned. Ha jól tudom már nyelvvizsga követelmény is van.
Szóval ha te biológus szeretnél lenni, emeltezned kell biológiából és még egy tárgyból ami az adott egyetemen követelmény és kell, hogy legyen nyelvvizsgád.
Sziasztok!
Tudom ezt a kérdést fel tehettem volna akárhol, de úgy vélem itt előbb kapok érdemi válaszokat mint pl Gyakori kérdéseken.
Igazából nem is az a fő kérdés hogy mi a sorrendjük, mert pl azt tudom hogy az érettségi és szakma sorrendje mindegy.
Igazából az érdekelne, hogy ha van éretségim de nincs szakmám akkor tudok főiskolára menni és úgy egyetemre, vagy a másik véglet hogy ha van szakmám és éretségim akkor az egyetemhez kötelező a főiskola?
Szóval az érdekelne hogy milyen iskolák feltétlen fontosak az egyetemhez?
Tudom hogy elvileg a google a barátom, de ez esetben most nem.
Plusz mielőtt esetleg teljesen tudatlanak nézznétek, hogy ennyit sem tudok, még is egyetemen gondollkozok, el mondanám, hogy nekem ezeket nem volt aki elmondja,mert nem volt senki akinek el mondhattam volna a terrveimet/állmaimat, és ideje korán félbe is kellett hagynom az iskolát, így jó pár iskolai év kihagyása után, szeretnék ismét neki futni az álmaim megvalósításának.
Illetve ha van köztetek olyan akinek hasonlóan félbe kellett hagynia az iskolát és 25-30 éves kora közt tudott csak vissza ülni a padba, meséllne néhány szót arról hogy mennyire sikerült végül megvalósítani a terveit?