Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen Budapest VIII. kerület Népszínház utcában élni? fórum

Milyen Budapest VIII. kerület Népszínház utcában élni? (beszélgetős fórum)


19. Regin_a (válaszként erre: 16. - Kaminsky)
tegnap 20:43

Alföldi u.?

Oda hurcibáltam egy kedves barátosnémet a gyermekét láthatni, vagymi

[link]

tegnap 20:30

Fiatal koromban a Blahán laktunk, a Népszínháztól egy ugrásnyira.

Nekem szép emlékeim voltak a környékről.

Mindig volt nyüzsi, bármikor néztél ki az ablakon.


[link]

17. apeeng (válaszként erre: 10. - Greenredblue)
jún. 28. 11:10

A török boltba járok(zömmel) vásárolni. Amit írtál, azt jobban én sem írhattam volna..-

...a kamaszlány megjegyzésed főleg igaz,(mondhatni találó) a szomszéd utcában születtem 77 évvel ezelőtt, ha arra merészkedem, bizony kapok néhány visszautasíthatatlan ajánlatot(kamaszlányoktól)


akinek más a véleménye, az sétálgasson a Práter utcában, Lujzában, de a metro megálló környéke is jó hely.


aki odaköltözött, annak kitartást kívánok.

16. Kaminsky (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
jún. 27. 22:03

Van egy korai emlékképem az ötvenes évekből.

Az Alföldi utca, talán 16 szám volt.

Oda járt udvarolni valakinek a kis Bodrogi Gyula, egy piros Skoda Cabrióval parkolt mindig a ház előtt, aminek fehér volt a belső kárpitozása.

15. Kaminsky (válaszként erre: 10. - Greenredblue)
jún. 27. 21:32

Én kb. 72 évet éltem a Népszínház utcában, nagy, polgári lakásban.

Rengeteg kamaszlány élt a környéken és a házunkban is.

Egy esetről sem tudok, ahol egy lánynak nappal is óvatosan kellett ott az utcában közlekedni.

Mindenki ismert mindenkit.

A tízes hsz. hitelessége számomra mese habbal.

14. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 19:49

Virágok, kertek és szökökutak. Minden kislány mellé jut egy rendőr

Mindamellett Bronx ha NewYork egyik részéhez hasonlitom

13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 17:58
Hát ezt a költözés felmerülése előtt kellett volna körüljárni, most már édes mindegy...
12. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 12:26
Az első mondatodból úgy tűnik, már eldöntött tény, hogy oda fogtok költözni. Gondolom, elötte már jártatok ott, láttátok a környéket, és bizonyára informálódtatok is. Mit tapasztaltatok? Sok hasznos infót kaptál itt, de azért a saját benyomás is fontos. Jónak láttátok?
jún. 27. 10:32
jo helyen van kozlekedesilewg,de amugy.........
10. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 10:22

Ez ugye nem komoly kérdés?


A Népszínház utca az egyetlen utca a körút környékén, ahol nappal is óvatosan kell közlekedni.


Semmi olyan nincs ott, ami egy kamaszlánynak jó lenne.

jún. 27. 10:09

Forgalmas, koszos "kavalkád". Eléggé "multikulti", mindenféle náció lakik ott, közülük is a szegényebb réteg.

De szerintem veszélyre nem kell számítani. Szoktam arra járni, biztonságban érzem magam.

Közlekedés szempontjából nagyon jó helyen van.

jún. 27. 09:52
Biztos zajlik az élet mindig ott 😊 Párszor jártam ott, szerintem túl van misztifikálva. Oké, koszos, meg sajnos eléggé sok lecsúszott figura mászkál ott, de ezt leszámítva számomra biztonságos volt.
7. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 09:38
Melyik része? A Blahához közelebbi vagy a másik vége a Teleki tér? Vagy a régi Nap mozi?
jún. 27. 09:24
Én laktam ott. Nem épp a nyugis jelző jut róla eszembe. Az város kellős közepe. Sok az ember, nagy a forgalom. De jó a tömegközlekedés, közel van minden, boltok, piac, éttermek, stb., könnyen elérhető rengeteg kulturális és mindenféle program.
jún. 27. 09:20

Egy barátnőm az Alföldi utcában lakik, általában BKV-zom, ha hozzá megyek, nem szívesen parkolnék a környéken - hülye beidegződés tudom. Az utca egy szakaszán van egy feketék tulajdonában lévő borbélyüzlet, néha úgy érzem mintha Harlemben lennék. 😂 De soha, semmi attrocitás nem ért még. Azt viszont tudd, hogy nem a legelegánsabb és kedvesebb emberekkel fogsz ott találkozni.


Valaha nagyon elegáns környék volt, a II. János pál pápa tér és környéke nagy kedvencem, de nem hiszem, hogy visszanyeri valamikori szépségét. Nagyon lelakta a betelepített népség. És most erős a törekvés, hogy kiebrudálják őket onnan, de hosszú folyamat lesz. Ha szerencséd van, a szomszédaid nem "lumpenproletárok", amiből azért még mindig nagyon sok van.

4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 08:26

Itt kizárólag a népszínház utcában készült videók vannak.


[link]


Sok sikert kívánok! :/

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Borian)
jún. 27. 08:16
Közbiztonság úgy látom jó
2. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 08:11
hááát... [link]
jún. 27. 07:56
Győrből költözünk fel Pestre és a Népszinház utcába fogunk költözni, kamasz kislány is költözik velünk. Jó nyugis szép környék? Milyen lesz ott élni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook