Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet az orchideának? fórum

Mi baja lehet az orchideának? (beszélgetős fórum)


13. Lady Lavender (válaszként erre: 12. - Timycat)
jún. 23. 09:54
köszi
12. timycat (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
jún. 21. 10:13
Feltettem 2 fotót a képeim közé, nagyon csinik 😕
11. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Timycat)
jún. 20. 22:40

Hát, itt nincs banánrohaszó hőség. A nyári ruháim egy részét is vissza pakoltam az ágy alá, mert a pár napra 20-25 fokot mondanak, de leginkább 16-18 fok van csúcsként. Éjjel 12-14.


Én gondolkodtam azon, hogy mivel hurcoltam be, mert mindig szedek, veszek vagy kapok virágot, de azt a konyhában tartom, és semmi bajuk nem volt soha. A bazsalikom is csak elnyílik mellettük, pedig az egy érzékeny dög.


Van róla esetleg egy fotótdy hogy hogy nézett ki?

A szerre rá tudok keresni, mi a hatóanyaga.


Én itt a fesztiválos palántással is befürodtem, csak annyit mondott, hogy rózsákkal nem foglalkozik, hülyeséget még nem akar mondani.

A szomszéd ex-kertész srác is minden gazd tart, csak rózsát nem gondozott soha.

10. timycat (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
jún. 20. 22:08

Nálunk atkainvàzió van most a cserepes növényeken 😕 Mutattam növényorvosnak, ő ajánlott szert (Flumite 200), kíváncsi leszek mi lesz.


Nem tudom nálatok milyen idő van, nálunk állítólag a fülledt párás meleg hozta elő a dögöket, de szerintem egy ajándékba kapott növény az "atkagazda". A rózsáimat csúnyán elkapta, de már a szamócákon is látom. Először pókhàlók jelentek meg a növényeken, majd elkezdtek sárgulni, száradni a levelek, aztán már láttam is az apró dögöket polkázni a megmaradt leveleken. Adtam tegnap a permetszerrel az atkák arcába, remélem megoldódott a probléma.

jún. 20. 21:55

Én nemrég jöttem rá, hogy nem volt lyuk a kaspóim egy részén. Gratukálok, L.L.!

De nem hiszem, hogy ettől döglenek. Csak a rózsák levelei döglődnek. Az olíva, a citrusok, a levendula, a kakukkfű vígan vannak. Valamelyik egy cserépben a haldoklókkal. Meg a lyukas cserépben lévők is benyalták ugyanazt.

De az utcán sok régi, jól ápolt virágon láttam ugyanazt.


Valami multufunkcionális sprayvel fújkodom őket. Egyik életre kapott, másik nem.


Azért az hiányzik otthonról, hogy a kerti szaküzletben voltak kertészek, itt meg a valahonnan beszalajtott eladók azt mondják, hogy guglittam meg.

Mert a kertészettől a sebészetig minden tanulható a youtube-on.

jún. 20. 20:24

Ránézésre nincs baja, de pihennie kell.

Nálunk a lányomnak vannak a legszebb orchideái, mert mindig elfelejti meglocsolni.🤪

7. timycat (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 20. 20:04

Valószínűleg túllocsoltad, a kép alapján olyan mintha elrothadtak volna a gyökerei.


Ha penészes a "földje" cseréld le, ha nem akkor maradhat, de hagyd picit, legyen inkább sötétebb helyen és ne locsold egy darabig hátha összeszedi magát. Az orchideák nagyon szívósak.

jún. 20. 20:01
Az oldalakra, de most jöttem rá, hogy anonimba nyitottam ezt a fórumot .
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 20. 19:35
Hová tettél ki képet róla?
jún. 20. 19:26
Raktam ki képet róla.
3. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 20. 18:28

Az orchideának léggyökerei vannak. Nem is kell földbe ültetni. Ezt olvasd el:

[link]

jún. 20. 18:27
Valószínűleg pihen az orchideád.
jún. 20. 18:01

Valaki tud esetleg segíteni mi baja lehet a virágomnak?

Szépen hozza a leveleket, de egyszerűen nem akar virágot hozni.


Ültessem át? De szinte olyan mintha nem is lenne gyökere...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook