Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megtaláltam ma a kutyusom kihullott bajuszát, nagyon... fórum

Megtaláltam ma a kutyusom kihullott bajuszát, nagyon... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. L’Engel (válaszként erre: 20. - Amaunet)
aug. 17. 15:21

Ezek csak szavak. Attól, mert valaki így hívja a kedvencét vagy ágyban altatja, még nem tartja azonos szinten a gyerekével és a családtagjaival.

Anyámnak volt egy westie kutyusa, szinte emberként szerette, kisfiának hívta, de nem kevert vele össze bennünket, a valós gyerekeit.


Mellesleg vannak azok, akiknek nem lehet gyerekük, vagy úgy döntöttek, hogy nem vállalnak. Ők is sokszor így élik meg a szeretetüket, egy kisállat segíti nekik az ezzel járó gyász feldolgozását.

Hogy helyes-e? Nem tudom. Ártani nem ártanak vele senkinek. Csak szeretetet adnak egy élőlénynek.


Nekem kis kedvencem nincs, ellenben lovat tartok. Néha magamra is az anyjaként hivatkozok. 🫣

aug. 16. 17:18

Szerintem a szőrös gyerek, kutyagyerek stb megszólitást kb

annyira gondolják komolyan a gazdik, mint amikor a szerelmesek rózsámnak, angyalomnak, virágomnak stb szólitják a másikat. Szeretteit mindenki a számára a legszebb néven igyekszik nevezni ( mármint normális családban )

2 m és 100 kg-n feletti fiamat gyakran én is " picicicámnak " hívom, 30 éve rajtamaradt, még a Picikét

+babacicának ", ugyanis ezektől kedvesebb jelző, megszólitás nem jut az eszembe.


Mielőtt bárki megkérdezi, férjeimmel lovagjaimmal a nevünkön neveztük egymást.

aug. 16. 13:07

Olvasom a hozzászólásokat. Mindegyiket.

Ez megint tipikusan megosztó téma. Ki hogy viszonyul az állatokhoz.

Én azt mondom, megértem azokat is, akik nem "szőrös gyerekükként" szeretik a kutyájukat, macskájukat. Attól még ugyanúgy képesek szeretni őket, lehetnek ugyanolyan gondoskodóak, mint azok, akik gyerekükként tekintenek az állataikra.

Mindenki másképp fejezi ki a szeretetét. Ha csak arra gondolok, hogy a gyerekeiket is mennyire másként szeretik az emberek...

Én nem mondom a kutyámnak, hogy anya pici fia (már annál inkább sem, mert nagy termetű). Nem csókolgatom, nem fekszik az ágyamba. Ettől függetlenül ugyanolyan szeretet van bennem iránta. A gondoskodás, az ellátás a lényeg.

A húgom egy ágyban alszik a kutyájával. Ölelgeti, csókolgatja. Nyilván ő is gondos gazdi. Csak más a szeretetnyelve. Ennyi a különbség.

24. timycat (válaszként erre: 23. - Amaunet)
aug. 16. 12:53

Tényleg?


Megszoktuk

23. Amaunet (válaszként erre: 22. - Timycat)
aug. 16. 12:28
Úgy látom téged.
22. timycat (válaszként erre: 20. - Amaunet)
aug. 16. 12:21

Ki a bánatot érdekel, hogy ki hogy éli meg az àllata felé irányuló szeretét, amíg ezzel sem állatnak, sem embernek nem árt 🤷‍♀️


Ez alapján minden konkrétum nélkül negatívan minősítve másokat csak magát írja le az ember és egyáltalán nem pozitívan.


De bocs hogy szólok

21. Kacsahercegno (válaszként erre: 19. - Timycat)
aug. 16. 11:56
Naigen, az meg a másik.... Csak tényleg azt nem értem, hogy ki vagy mi lesz ettől kevesebb, hogy valaki becézgeti, esetleg babusgatja az állatát? Attól nekem még nem kell ugyanezt csinálnom, vagy nem fog kevesebbet érni a saját családtagjaim felé érzett szeretetem attól. Vagy a gyerekem kevesebbet érni mert másnak a kutyája a "gyereke". De a szóban forgó illető is szeretheti nagyon a családtagjait attól még, hogy az állatot is családtagnak tekinti 🤷‍♀️
20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Timycat)
aug. 16. 11:54

Igen, magamból indulok ki. ÉN különbséget tudok tenni ember és állat között és ennek megfelelően is kommunikálok. Míg az, aki gyermekének nevezi az állatot szerintem nem a földön jár. Sokan tényleg úgy is élik meg, hogy a gyermekük, sokan meg pi..áskodásból nevezik annak.


Bocsánat a fórumozóktól!

19. timycat (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
aug. 16. 11:42

Nekem az a furcsa, hogy valaki azt hiszi hogy emiatt a "célszemély" nem tud különbséget tenni ember és állat között. Vajon magából indul ki az ilyen?


Aztán csodálkoznak az ilyenek hogy ha mérlegelni kell a mire tartást akkor sokszor inkább az állat felé billen a mérleg nyelve, halál jogosan.


De nyilván megint bennem van a hiba 😂

18. tien
aug. 16. 10:47

Inkább a "szőrös kicsim" legyen ,mint kib@sszam a sztrádára.(Mint teszik sokan.)

Pedig az enyém egy mini terrorista/nevében is benne, nyomokban terriert tartalmaz 😁./

17. Amaunet (válaszként erre: 6. - Timycat)
aug. 16. 10:38
Állatról van szó és nem emberekről.
16. globus
aug. 16. 10:11
Fényképek vannak kedvencekről, azokat becsben tartjuk. Anyu utolsója bekeretezve.
aug. 16. 10:06

Az elhunyt macskáim bajuszát, ill. bundájukból egy darabot elrakok én kis ékszerdobozokba. ( még a 20-on évvel ezelőtTi fekete ill 3 szinű macskák szőre kis megvan )


Az aktiv macskáim elhullott bajszát pedig beleteszem éppen abba a könyvbe, amit olvasok,.

14. 55Judit (válaszként erre: 7. - Bichi)
aug. 16. 09:12
Nekem is volt kutyám, amit kutyaként tartottam. Nem lett tőle semmi baja. Nagyon szerettük egymást, minden létezőt megkapott amit kutya kaphat. Mint kutya.
aug. 16. 09:02

Ez a kevésbé baj ha valaki így hívja, így neveli kutyáját, macskáját.

Nézzük inkább azokat a szívtelen embereket, akik elhagyják v bántják az állataikat….Ott lehetne, kellene inkább kötöszködni!

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
aug. 16. 08:54
Sosem értettem, másokat ez miért zavar, kinek árt vele, ha valaki az állatát akár tényleg a gyerekeként szereti? Ez önmagában nem jelenti azt hogy rosszul nevelné vagy rosszul tartaná a kutyát (mert mindig ez az egy érv van ez ellen, hogy jaj de a kutyának nem tesz jót hogyha túl van babusgatva) de furcsa nekem, hogy emberek amellett kampányolnak hogy szeresd _kevésbé_ az állatodat.
aug. 16. 08:19

Na úgy látom ez is el fog fajulni a háziállatom családtag és biztos, hogy nem az vitává.

Úgy gondolom mindenkinek szíve joga úgy bánni a kedvencével ahogy akar. Egyen, aludjon vele ha akar. Én nem teszem, de nem zavar, ha más igen.

10. timycat (válaszként erre: 7. - Bichi)
aug. 16. 08:11
A te hoztad a világra a mérvadó? Tényleg?
aug. 16. 00:29

Évekkel ezelőtt itt vki cirmos gyereknek hívta a macskáját, nagyon kedvesnek találtam. Én szívesen hívtam volna így a.cicamat, de nem illik rá, mert nem cirmos


.

8. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 23:59
Ez a szőrös gyerek tényleg nem jó. A kutya egyfajta társunk. Szőrös barátom, szőrös kedvencem jobb lenne. A bajuszából egyet levághatsz ollóval is, nem lesz semmi baja. De csak egyet!
7. Bichi (válaszként erre: 6. - Timycat)
aug. 15. 23:42
Azért össze nem hasonlítható egy örökbefogadott gyerek, mint egy kutya. Ha szerinted a kettő ugyanaz, akkor nagy baj van nálad. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van / volt /lesz kutyám, akit imádok...
6. timycat (válaszként erre: 5. - Amaunet)
aug. 15. 22:50

Megfogtad a lényeget, megint 😂


Az örökbefogadott gyereket hívhatja gyerekének az örökbefogadó "szülő" vagy az is "tilos"?

aug. 15. 22:27

#szőrös gyerekem


Te hoztad világra?

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 21:57

😍 Pomi?


Én is minden fogat amit találtam elpakoltam az állatkáinktól, fel vannak címkézve melyik kihez tartozott.


Bajuszt, karmot, szőrcsomót viszont nem szoktam eltenni.

3. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 15. 20:52
🥰
aug. 15. 20:47
én a cicusom bajuszkáira csapok le,ha elhullajtja őket 😄😍

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook